Python'da ilerlemek?

Başlatan nny, 24 Eylül 2014 - 12:19:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nny

Merhaba.
   İstihza.com daki 2x ve 3x kitaplarını bitirdim. Python'da ilerlemek için şimdi ne yapmalıyım?
(Not: İngilizcem yok)

siberoloji

meda

Yapılmış projeleri incele ve kendine ufak çaplı projeler oluşturmayı dene.  İngilizce ise zamanla terimlere iyice aşina olduğunda kendi kendine hallolmuş olur. Sen oturup İngilizce öğreneceğim derken konuya ilgin dağılır. İki ayrı dili de öğrenemezsin. Kaynak sıkıntısı olsaydı yabancı dili zorunluluktan öğrenirdin.

Bu arada kendinden biraz bahsedersen daha iyi yönlendirmeler yahut düşünceler ortaya çıkabilir.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

ekremsenturk

Sürekli tekrar, sürekli çalışmak, başarının yolu budur. Bir de kafandan kendine bir proje seç ve uygulamaya çalış.

nny

Bu sene ingilizce hazırlık okuyacağım.
Yapılmış proje diyorsunuzda nerde bu projeler ? :) Ben bulamıyorum bir türlü.
Aklımdan proje geçiyor ama genelde üst düzey olduğu için yapamıyorum.:)
Acaba javaya filan mı geçsem diyorum.  Fazla kaynak ve proje örnekleri var. Zaten genel mantığı kavradım gibi. Karar yapısı,döngü yapısı,operatörler diğer hepsi fonksiyonlarla alakalı şeyler.
Java dememin sebebi python bi yere kadar gidiyor hem okul hem iş için genel hatlarıyla bilmek yeterli gibi gelmeye başladı yaptığım araştırmalardan sonra.
İlerlemek istiyorum diye açtım konuyu ama anladığım kadarıyla python seviyem bildiğim modul sayısıyla orantılı olacak..

freeman

Alıntı yapılan: nnyBu sene ingilizce hazırlık okuyacağım.
Yapılmış proje diyorsunuzda nerde bu projeler ? Ben bulamıyorum bir türlü.
Aklımdan proje geçiyor ama genelde üst düzey olduğu için yapamıyorum.
Acaba javaya filan mı geçsem diyorum.  Fazla kaynak ve proje örnekleri var. Zaten genel mantığı kavradım gibi. Karar yapısı,döngü yapısı,operatörler diğer hepsi fonksiyonlarla alakalı şeyler.
Java dememin sebebi python bi yere kadar gidiyor hem okul hem iş için genel hatlarıyla bilmek yeterli gibi gelmeye başladı yaptığım araştırmalardan sonra.
İlerlemek istiyorum diye açtım konuyu ama anladığım kadarıyla python seviyem bildiğim modul sayısıyla orantılı olacak..
Başta Google. Sonra Github, sonra SourceForge, sonra Wikipedia.
Wikipedia 'da, Python ile yapılmış uygulamaların listesi var, baya geniş. Oradan istediğiniz bir projeye bakabilirsiniz.  Web sitelerinden de kaynak kodları indirebilirsiniz.

JAVA 'ya da geçseniz, aynı sıkıntılar ile karşılaşacaksınız. Ne kadar öğreneceğiniz sizin elinizde tabi.
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

nny

Asıl amacım gömülü sistemlere yönelmek. Python öğrenme amacım kaynak bolluğu ve kolaylığıydı( kolay ama kaynak azmış :) ). Python u programlamaya girmek için istedim ama dediğim gibi ilerlemek modul bilgisiyle alakalı diye düşünüyorum artık..
İngilizce öğrenesiye kadar boş boş oturmak istemiyorum bunun için python da ilerleme yoluna mı gitmeliyim (hala arayış içerisindeyim) yoksa java ya geçişmi yapsam?

alikemalocalan

Alıntı yapılan: nnyBu sene ingilizce hazırlık okuyacağım.
Yapılmış proje diyorsunuzda nerde bu projeler ? Ben bulamıyorum bir türlü.
Aklımdan proje geçiyor ama genelde üst düzey olduğu için yapamıyorum.

:D
emre diye bir arkadaşın nutella fiyatlarını gösteren bir python scripti vardı.inceleyince çok sey ögrenmiştim

Secret++

Java Android geçebilirsin.

ginraj

Bence dil değiştirmene gerek yok java da da aynı sıkıntıları çekeceksin bence githuba gir python ile yazılmış projelere bak. Bir önerim daha var kivy i arastir süper bir şey [emoji6] [emoji6]

Secret++

Alıntı yapılan: drockzula - 14 Ekim 2014 - 01:33:12
Bence dil değiştirmene gerek yok java da da aynı sıkıntıları çekeceksin bence githuba gir python ile yazılmış projelere bak. Bir önerim daha var kivy i arastir süper bir şey [emoji6] [emoji6]

Buda bir öneri ayrıca Pythonın bir çok dalı var web tarafında django ve tornado var masaüstü tarafında tkinter vs vs vs

Quaoar

Aslında Python için daha fazla grafiksel arabirim kütüphanesi var Java'ya göre. PyQt ve PyGtk en yaygınları.

feritarslan

programlama dünyasına girmek istyorsan ilk önce matematiğin iyi olacak ikincisi ingilizcen süper olacak bunları hallettikten sonra pyton ile başlayacaksın iyice kavradıktan sonra java öğreneceksin en son C veya C++ öğrenmelisin  bunları halletikten sonra zaten gerisi çok kolay hiç merak etme 
                CloneZilla

Secret++

Alıntı yapılan: feritarslan - 17 Ekim 2014 - 22:55:36
programlama dünyasına girmek istyorsan ilk önce matematiğin iyi olacak ikincisi ingilizcen süper olacak bunları hallettikten sonra pyton ile başlayacaksın iyice kavradıktan sonra java öğreneceksin en son C veya C++ öğrenmelisin  bunları halletikten sonra zaten gerisi çok kolay hiç merak etme

Bunu Random(Rastgele) yazdığını düşünüyorum !

freeman

Alıntı yapılan: Secret++Alıntı yapılan: feritarslan - 17 Ekim 2014 - 22:55:36programlama dünyasına girmek istyorsan ilk önce matematiğin iyi olacak ikincisi ingilizcen süper olacak bunları hallettikten sonra pyton ile başlayacaksın iyice kavradıktan sonra java öğreneceksin en son C veya C++ öğrenmelisin  bunları halletikten sonra zaten gerisi çok kolay hiç merak etme
Bunu Random(Rastgele) yazdığını düşünüyorum !
Matematik ve İngilizce konusunda %10000 haklı.
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.