[Çözüldü] screenlets hava durumunu göstermiyor

Başlatan xhektor, 23 Eylül 2014 - 11:35:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xhektor

Screenlets'den hava durumu raporu almak istiyorum.
Screenlets'in gönderme yaptığı freemeteo.com dan Ankara için geçerli olan http://tr.freemeteo.com/havadurumu/ankara/daily-forecast/today/?gid=323786&language=turkish&country=turkey hava raporu bağlantıdaki ''gid=323786'' olarak girmeme ragmen bir türlü ekrana hava durumunu vermiyor. Acaba bağlantıdaki yanlış kodlarımı girdim diye bir çok şey denememe rağmen olmadı. Acaba nerede yanlış yapıyorum?

[eklenti yönetici tarafından silindi]

heartsmagic

323786&language=turkish&country=turkey
olarak istiyor olmasın? Zira sadece 323786 kısmını alınca sayfa veri göndermiyor:
http://tr.freemeteo.com/havadurumu/ankara/daily-forecast/today/?gid=323786
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

xhektor

Gösterdiğin örnekte dahil bir çok şey denedim. Malesef olmuyor. Acaba benim bilgisayarımdamı bir sorun var?

heartsmagic

Başka biri deneyene kadar bilmek zor, not edelim kenara :)

xhektor

@heartsmagic haklısın ve birinin denemesini bekliyorum :) Screenlets'i daha önceleri ne çok kişi kullanırdı. Görünüşe göre artık eskisi gibi hit değil. Ubuntu'yu ilk yüklediğimde bir form sayfasında sorduğum ilk soruydu.

neynefes

@heartmagic'in ve sizin dediğiniz gibi deneme yaptım. İkisinde de bağlanılıyor diyor ama veriyi almıyor.

Conky kullanmanızı tavsiye ederim
http://www.omgubuntu.co.uk/2014/01/conky-harmattan-for-linux
http://www.omgubuntu.co.uk/2014/09/jelly-conky-for-linux-desktop

xhektor

Conky'i denemek için daha önce kurmuştum. Sanırım bir de bunu düzenlemek gerekiyor. Bende görünen kısımlar alt resimdeki gibidir. Hava durumu kısmını göremedim ve Screenlets kadar görsel değil. Ayrıca bilgisayarı her açtığımda sudo komutuyla tekrar başlatmam gerekiyor. Yani bana biraz itici geldi. Kimbilir belkide eski alışkanlıklardan dolayıdır :) Denemişsin olmamış. demek ki Screenlets'de bir problem var. Şimdi ya conky'e ya alışacağız yada Screenlets'in düzelmesini bekliyeceğiz. :)

heartsmagic

Bir tane mi hava durumu eklentisi mevcut peki? Belki sorun eklentinin kendisindedir ya da verinin alındığı yerde?

xhektor

Alıntı yapılan: heartsmagic - 25 Eylül 2014 - 23:38:54
Bir tane mi hava durumu eklentisi mevcut peki? Belki sorun eklentinin kendisindedir ya da verinin alındığı yerde?

Ben bir tane bulabildim. O da zaten Screenlets ile birlikte gelenle aynıymış. Artık eminim bende bir sorun yok. Seninde belirttiğin gibi sorun eklentinin veriyi aldığı yerde. Farklı bir tane hava durumu eklentisi tekrar arayacağım ama daha önce bulamamıştım. Şimdide sonuç aynı olabilir :) Ama sizin bildiğiniz bir eklenti varsa cevabınızı heyecanla bekleyeceğim :)

Bir tane daha buldum bahtiyarım :) İlgin için sağol @heartmagic

heartsmagic

Söylediğim gibi Screenlets kullanmıyorum, o nedenle öneri yapamam. Conky iyidir, güzeldir :) Üzerinde azıcık emek verilirse çok güzel şeyler çıkabiliyor ortaya. Hem sistemi de daha az yorar.

xhektor

Üstteki yazımı düzelttim ama geç kalmışım. Her zamanki gibi yardım için cevap yazmışsın bile.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Eylül 2014 - 23:21:43

Bir tane daha.

heartsmagic

Gayet güzel olmuş, geri bildirim için teşekkürler. Bu ekentilerin isimleri nelerdir acaba? Öğrendikten sonra konuyu kapatırız.

heartsmagic