Arduino hakkında bilgisi olanlar

Başlatan plazma, 07 Eylül 2014 - 15:08:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

plazma

Arduino açık kaynak kodlu projelerini geliştirmeye imkan sunuyor, mikrondenetleyiciler ile belli bir yere kadar gelişim imkanı sağlıyor yanlış anlamadıysam okuduklarımdan bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa lütfen yardımcı olabilirler mi?

berkaye

Arduino hakkında pek bir bilgim yok fakat dediğin işlere uyacak olan : Raspberry Pi yi kullanıyorum. Kendi çapımca ufak projeler yapıyorum.  Arm işlemcili bir bilgisayar. Raspbian diyede bir linux dağıtımı var. 700 mhz işlemci fakat 1ghz ye kadar overclock yapma izini sunuyor ayarlarında. Gpio çıkışları sayesinde ise python ile elektrikle ilgili şeyleri kontrol edebilirsin.Örneğin ben php ve python ile evdeki ışıkları kontrol etmiştim yazılımı yazıp.Kazancım olmadı fakat keyifli projeler.

blackwidow

Alıntı yapılan: plazma - 07 Eylül 2014 - 15:08:35
Arduino açık kaynak kodlu projelerini geliştirmeye imkan sunuyor, mikrondenetleyiciler ile belli bir yere kadar gelişim imkanı sağlıyor yanlış anlamadıysam okuduklarımdan bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa lütfen yardımcı olabilirler mi?

Basit bir robot yapımına katılmıştım .
Bana sorabilirsiniz hocam elimden geldiğince bildiğimle yanıtlarım

plazma

Teşekkür ederim ama şimdilik o projeden alındım malum üstündende epey vakit geçti.

Amenofis

C bilginiz varsa arduino yerine üzerindeki atmel işlemciyi direkt programlayabilirsiniz. Ben android telefon kontrollü arabamda öyle yapmıştım. Hem çok daha zevkli oluyor hem de işlemcinin derinliklerine inebiliyorsunuz.