Bağlantı kopma sorunu

Başlatan EkremC, 04 Eylül 2014 - 21:49:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

if

sudo iw reg set TR komutundan sonra durum nedir?

EkremC

Bugün açtığımda tekrar kesildi maalesef.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 11 Eylül 2014 - 11:47:24

Bir de bu komutun bilgisayarı yavaşlatma gibi bir durumu söz konusu olabilir mi? Dün komutu yazdıktan sonra bilgisayarım da ara ara takılmalar başladı da yada tesadüfen böyle denk geldi.

if

@EkremC, bilgisayarı yavaşlatacağını sanmıyorum ama belli de olmaz. Github sayfasındaki[1] öneriyi deneyelim

sudo iw reg set BO ayrıca sudo iwconfig wlan0 txpower 33 deneyebiliriz.

[1] https://github.com/FreedomBen/rtl8188ce-linux-driver/tree/ubuntu-14.04

heartsmagic

Evet işte, bu da şu önerinin sorun çözme bölümü oluyor:
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=44823.msg520989#msg520989

Eğer bu sürücü iş görürse sanırım birden fazla kişi rahata kavuşacak. Son çare olarak denenebilir, hatta doğrudan da denenebilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

EkremC

Ben buraya yazdım sanıyordum ama maalesef yazmayı unutmuşum,kusuruma bakmayın.Yukarıda demişim önceden de aşırı yavaşladı ve takılmalar oluyor diye.Bir de üstüne ben de yanlış paketler sildim galiba iyice sorun olmaya başlamıştı.Ondan sonra Ubuntu'yu silip tekrardan yükledim.Sorun hala aynı devam ediyor ama önceki yardımlarınız için @if ve @heartsmagic teşekkürler gerçekten de.

if

Ne demek @EkremC.

Şu an buradaki önerilerden herhangi birini uyguladın mı?

EkremC

Önceden aşağıdaki komutlar uzun süre internete bağlı kalmama sağladığı için sadece bunları denedim ama bu sefer olmadı maalesef  :-\
echo "options rtl8723ae swenc=1" | sudo tee /etc/modprobe.d/rtl8723ae.conf
sudo modprobe -r rtl8723ae
sudo modprobe rtl8723ae

if

Tüm güncellemeleri yüklediniz mi?
cd ~/rtl8188ce-linux-driver
git pull

EkremC

İlk komutu yazdığımda şu şekilde bir uyarı alıyorum:
cd ~/rtl8188ce-linux-driver 
Acaba bundaki sorun rtl8723ce yazmadığımız için midir?

İkinci komutta ise şu şekilde:
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'webupd8team-popcorntime-trusty.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'springseed.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'google-chrome.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'webupd8team-popcorntime-trusty.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'springseed.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'google-chrome.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.

Bunda da benden onay felan alıyor,paketleri indiriyor en sonda böyle bir uyarı veriyor.

if

Yeniden kurulum yaptığınızı unutmuşum.

sudo apt-get install git
git clone https://github.com/FreedomBen/rtl8188ce-linux-driver.git
cd rtl8188ce-linux-driver
sudo ./install.sh
komutları ile devam edelim.

EkremC

Komutları hallettikten sonra az biraz daha internet kesilmedi daha sonra kesildi ama bu sefer öncekilerden farklı olarak sudo modprobe -r rtl8723ae
sudo modprobe rtl8723ae
komutları ile tekrardan bağlanabildim.

if

Sürücü kurulumundan sonra o komutları uygulamamız gerekti aslında. Bir süre kullanın, sorun olmazsa konuyu kapatırız.

EkremC

Yalnız şu anda hiç bağlanamıyorum internete Ubuntu'da.Acaba 14.10 ile bu sorun devam eder mi? Bunu tamamen kaldırıp 14.10 kurmayı planlıyorum,ne dersiniz?

if

Canlı usb/cd olarak bir deneyelim @EkremC.

EkremC

@if, "Canlı usb/cd olarak deneyelim" derken neyi kastettiniz,tam olarak anlayamadım. :(

if

14.10'u kurmadan önce canlı cd/usb olarak deneyin. Baktınız bir sorun yok, kurarız.

EkremC

Tamam,deneyip sonucu buraya yazacağım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Ekim 2014 - 01:44:41

@if,yaklaşık yarım saattir 14.10 kullaniyorum ve ara ara kesilmeler yasasamda hemen geri geliyor internetim ve su ana kadar Ubuntu'da kullandigim en yuksek hizda diyebilirim.Eger 14.10'a yukseltmek istersem karsima secenek olarak 14.04'teki bilgilerimi saklayarak veya onlari tamamen silerek bastan kurulum diye 2 secenek cikacak diye biliyorum. Benim hangisini secmem gerekiyor?

EkremC

Bu yorumu dün gece yazdığım mesajın forumun anasayfasında yeni mesaj olarak görünmediği için yazıyorum, yanlış anlamayın lütfen.

if

İyi yapmışsınız. İleti güncellenince görmemişim.

14.10'da aldığımız sonuç güzel. Ben sıfırdan kurmanızı önereceğim. Eskiden kalma yaptığımız bir işlem yeni sürümü de etkileyebilir. Yedeklerinizi alın ve sıfırdan kurulum yapın.

EkremC

Tamam, sıfırdan kuracağım.Tekrardan her şey için çok teşekkürler.

if

Rica ederim. Kurulumdan sonra echo "options rtl8723ae swenc=1" | sudo tee /etc/modprobe.d/rtl8723ae.conf
sudo modprobe -r rtl8723ae
sudo modprobe rtl8723ae
komutlarını ugyulayabiliriz. Birde ipv6'yı devre dışı bırakabiliriz.

EkremC

Komutları üst üste yani sırayla mı uygulayayım? Çünkü bu komutları önceki sefer ilk kez üst üste girdiğimde @heartsmagic şöyle bir yanıt yazmıştı bana:"Söylediğim gibi bu komutları üst üste kullanmayacaksın, zaten ilk seferinde doğru şeyi yaptıysan bir sonraki sistem açılışında ilgili parametre ile devreye girmesi gerekiyor." Hata yapmamak için tekrardan sorayım ben size.

if

İlk komut ile sadece bir dosya oluşturuyor ve bu dosyanın içine "options rtl8723ae swenc=1" yazmış oluyoruz. İkinci komut ağ kartının kullandığı sürücüyü devre dışı bırakıyor, son komut ise tekrar devreye sokuyor. Komutları ayrı ayrı - tek tek - sırasıyla uygulamak gerek. Ya da ilk komutu uygular ve yeniden başlatırsınız sistemi.
echo "options rtl8723ae swenc=1" | sudo tee /etc/modprobe.d/rtl8723ae.conf yazdınız uçbirime ve enter tuşuna bastınız. İlk komut uygulandı. Sonra sudo modprobe -r rtl8723ae yazdınız ve entera bastınız. İkinci komutu da uyguladık. Son komutu da yazıp enter tuşuna basınca her bir komut uygulanmış olur.

EkremC

Komutları uyguladım. Tekrardan teşekkürler.

if