[Çözüldü] Ubuntu Yanına Backtrack Kali

Başlatan dignified, 04 Eylül 2014 - 00:32:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dignified

Merhaba, Windows 7 yanına Ubuntu yükleyeceğim, buna sonradan Backtrack programları vs ekleniyordu sanırım ancak şuan Kali olarak devam ediyor peki durum böyle ise bu sefer Ubuntu yanına Kali yüklemem gerekecek ise bunu yapabilirmiyiz?

aysberg313

@dignified, söz konusu üç sistem de sisteminde kurulu olan bir kullanıcı olarak önerim; Win7 ve Ubuntu kurulumunu fiziksel olarak gerçekleştirmeniz ve Backtrack/Kali sistemlerinden birini ise Win7 veya Ubuntu'ya sanal kurulum yapmanızdan yana olacak. Backtrack veya Kali Linux uygulamalarını Ubuntu'ya entegre ederek sisteminizi kirletmenizi önermem. Oluşabilecek her kargaşada sistemi formatlamaktansa sanal sistem kullanarak daha temiz bir sonuç alabilirsiniz.

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=VirtualBox

Konu dışı önerim ise, Ubuntu-Tr Forum kullanımına yönelik şefkinizi kırmak istememekle birlikte bu ve buna benzer her türlü cevap arayışınız, sıkıntı ve sorularınıza dair yeni konu açmak/başlatmaktan ziyade önceliğiniz forum içi arayışa gitmeniz olacaktır;

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=44811.0;topicseen

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=9.0
Sevmezdim kabuklu yemiş, Linux çekirdeği tadıncaya dek !..

dignified

Merhaba, teşekkür ederim, birlikte kullanmak daha rahat olacak diye bu şekilde düşünmüştüm öyle ise Windows sanal makine de de kullanabilirim bu şekilde ama bu sefer de Ubuntu öğrenip tecrübe sahibi olamayacağız olmazsa dediğiniz şekilde yapacağım...

Ters konuşmadığınız için uslub güzel olduğu için memnun olurum şevkimi kırmıyorsunuz bu şekilde ama forum içi arama yapılmıyor uzun uzun bakmama rağmen bulamadım ya da ben nereden yapılacağını gözden kaçırdım sağ üst kısımda sadece " Arama Motoru Yükleniyor... " gibi bir yazı var sadece onun harici başka bir şey göremedim...

if

@dignified, dahili diskte yer açtıktan sonra Kali'yi Ubuntu'yu kurar gibi kurabilirsiniz. Ubuntu'ya Kali'deki uygulamaları kurup devam etmek de bir diğer seçenek.

dignified

Linux'a alışmak için sanırım sadece Kali'yi değil Ubuntu yanına Kali veya sanal makine de kurmak uygun gibi görünüyor...

heartsmagic

Windows+Ubuntu üzerine sanal Kali Linux ideal olabilir. İhtiyaç olduğunda Windows'a dönülür, diğer zamanlarda Ubuntu. Zaten mecburi bir durum olmazsa dönesin de gelmez.

Arama neden çalışmıyor? Forumun en üst sağ kısmındaki büyütece tıklayınca arama yapamıyor musun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

dignified

Bu şekilde yapacağım sanırım bir değerlendireyim yine de teşekkürler...

Arama maalsef yapılmıyor, resim ekledim bende bu şekilde çıkıyor, sanırım Yandex tarayıcıda bu sorun olmuş olabilir diğerlerinde denemedim...

Alıntı yapılan: heartsmagic - 06 Eylül 2014 - 23:54:00
Windows+Ubuntu üzerine sanal Kali Linux ideal olabilir. İhtiyaç olduğunda Windows'a dönülür, diğer zamanlarda Ubuntu. Zaten mecburi bir durum olmazsa dönesin de gelmez.

Arama neden çalışmıyor? Forumun en üst sağ kısmındaki büyütece tıklayınca arama yapamıyor musun?

[eklenti yönetici tarafından silindi]

aysberg313

Başka bir tarayıcı ile denedin mi? Mesela Firefox ya da Chromium. Her ikisinde de sorunsuz kullanabiliyorum.
Sevmezdim kabuklu yemiş, Linux çekirdeği tadıncaya dek !..

dignified

Şimdi denedim, Firefox, Epic, Safari ve Explorer bunlarda sorun yok arama kısmı çıkıyor, Yandex problemli sanırım...

Alıntı yapılan: aysberg313 - 07 Eylül 2014 - 15:24:33
Başka bir tarayıcı ile denedin mi? Mesela Firefox ya da Chromium. Her ikisinde de sorunsuz kullanabiliyorum.

Quaoar

Alıntı yapılan: dignified - 07 Eylül 2014 - 15:53:09
Şimdi denedim, Firefox, Epic, Safari ve Explorer bunlarda sorun yok arama kısmı çıkıyor, Yandex problemli sanırım...

Alıntı yapılan: aysberg313 - 07 Eylül 2014 - 15:24:33

Bende de bu sorun var. Firefox kullanıyorum.

heartsmagic

Konuyu baltalıyoruz ama Firefox sürümü nedir @Quaoar?
@dignified, bu arada eğer mesele senin için çözüldüyse: cozuldukonusu
Şu arama sorununu ayrıntıya bindirince kapatırız konuyu.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Quaoar

dignified

Biraz geciktim ama etiketledim, teşekkürler...

Alıntı yapılan: heartsmagic - 07 Eylül 2014 - 23:55:52
Konuyu baltalıyoruz ama Firefox sürümü nedir @Quaoar?
@dignified, bu arada eğer mesele senin için çözüldüyse: http://kb.ubuntu-tr.net/cozulen-basliklarin-etiketlenmesi
Şu arama sorununu ayrıntıya bindirince kapatırız konuyu.