Dizüstü Bilgisayarım Televizyona Bağlanmıyor

Başlatan Lizzie, 01 Eylül 2014 - 21:13:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Lizzie

Bilgisayarımı kabloyla televizyona bağlıyorum ama bağlanmıyor çözünürlüğü değiştirdiğimde de sadece ana ekran gözüküyor ama bilgisayardan yaptığım hiçbir şey televizyona yansımıyor. Yardım ederseniz sevinirim, şimdiden teşekkürler :)

heartsmagic

Ekranları yansıtıyor musun peki? Kabloyu bağladın, kaynağı değiştirdin, ekran koruyucusunu görürsün bu durumda. Ekranlar uygulamasını aç ve ekranları yansıtma çentiğini işaretle üst taraftan. Çözünürlük falan değiştirmene gerek yok normal şartlar altında.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Lizzie

Ekranları yansıt seçeneği sönük ve check edilemiyor.

heartsmagic

Lizzie

VGA görüntü kablosu ile bağlanıyoruz. Biraz önce tekrar denedik bu sefer televizyondan istediklerimizi yapabiliyoruz televizyonda gözüküyor ama bilgisayarda sadece masaüstü gözüküyor ve fare de yok.

heartsmagic

Ekranları yansıtamadığı için böyle oluyor. VGA ile hiç denemediğim için yorum yapamıyorum ne yazık ki sorun özel mi yoksa genel midir diye. HDMI ile sorunsuzca kullanıyorum. Grafik kartı nedir bu arada?

Lizzie

heartsmagic

Sürücüler kurulu mu peki? Eğer öyleyse Nvidia'nın aracıyla bir deneyelim şansımızı. "Nvidia X Server Settings" isimli uygulamayı açıp kablo takılıyken, "X Server Display Configuration" sekmesi ile açacağın bölümde sağ al taraftan "Detect Displays" dediğinde TV'yi görüyor mu?