[Çözüldü] Eclipse PHP Editör ve IDE

Başlatan kendinciz, 18 Ağustos 2014 - 08:18:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kendinciz

Arkadaşlar bilgisayarımda Eclipse kurulu, bunu üzerine nasıl PHP editör ve IDE'sini ekleyebilirim.
Kendinciz

heartsmagic

http://www.eclipse.org/pdt/

Buradan "Update existing Eclipse" yolunu kullanacaksın sende kurulu olduğu için. Şu ekran gibi bir şey olacak yani:
http://www.eclipse.org/pdt/img/update_dialog.png
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kendinciz

Peki aşağıda kalan iki seçenek ne? Onları da işaretleyecem mi?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Ağustos 2014 - 12:22:18

Dediklerinizi yaptım ve oldu teşekkür ederim. Fakat kodları konsol ile çalıştıracağım zaman (Run as > PHP CLI Applications) alt tarafta "cannot open" diye şu şekilde bir hata çıkıyor.

Bilgilendirme amaçlı söyleyeyim, PHP Executable ayarlarım şu şekildedir:
Kendinciz

heartsmagic

Esasında ne Eclipse'den ne de PHP'den çok anlamam. Fakat, çalışma yolu için yazdığın şey dosyanın kendisi değil mi? Onun calisma1 dizininde sona ermesi gerekmiyor mu?

Bir de, uçbirimden php ile yorumlatınca ne diyor aynı dosyayı?

gokhanyildiz

Alıntı yapılan: kendinciz - 18 Ağustos 2014 - 08:18:58
Arkadaşlar bilgisayarımda Eclipse kurulu, bunu üzerine nasıl PHP editör ve IDE'sini ekleyebilirim.

PHP için eclipse yerine sublimetext kullanmanı öneririm.

kendinciz

Alıntı yapılan: gokhanyildiz - 18 Ağustos 2014 - 17:07:25
Alıntı yapılan: kendinciz - 18 Ağustos 2014 - 08:18:58

PHP için eclipse yerine sublimetext kullanmanı öneririm.

Onu da denerim de hazır karşıma çıkmışken birşey sorabilirmiyim. PHP için bir framework ü xxx.tar.gz şeklinde indirdim diyelim. Bunu nasıl ekleyip kullanacağım. Yardımcı olur musun. Çok fazla bilgim yok, biraz basit anlatrsan çok sevinirim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Ağustos 2014 - 23:34:37

Sublime'ı denedim, gerçekten daha iyiymiş. Bir de yukarıdaki soruma cevap verecek birisi yok mu?
Kendinciz

heartsmagic

Eclipse sorunu çözüldü mü?
Framework sorusu Eclipse için mi?

matrax_41

Hangi framework ise dökümantasyonunda kurulum yönergeleri vardır. İngilizce sorun ise hangi framework olduğunu söylersen yardım oluruz.

kendinciz

Eclipse sorunu çözüldü. Framework de Sublime Text ile ilgili, .tar.gz uzantılı framework dosyalarını nasıl ekleyeceğim?
Kendinciz

matrax_41

Alıntı yapılan: kendinciz - 19 Ağustos 2014 - 03:21:09
Eclipse sorunu çözüldü. Framework de Sublime Text ile ilgili, .tar.gz uzantılı framework dosyalarını nasıl ekleyeceğim?

Bahsettiğin php framework'ü ise (zend,laravel gibi) bunun sublime veya eclipse ile ilgisi yok.

kendinciz

Alıntı yapılan: matrax_41 - 19 Ağustos 2014 - 03:34:47
Alıntı yapılan: kendinciz - 19 Ağustos 2014 - 03:21:09

Bahsettiğin php framework'ü ise (zend,laravel gibi) bunun sublime veya eclipse ile ilgisi yok.

Vikipedi botu yapmak için kullanacam. Link burada, çok teşekkürler.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Ağustos 2014 - 13:29:09

Kurulum kısmı var ama ben tam anlamadım. composer falan...
Kendinciz

matrax_41

Kurulum için phpye ve composer'a ihtiyacın var. Php için sudo apt-get install php5 komutunu yürütmen yeterli. Composer için aşağıdaki komutları uygula.

sudo apt-get install curl
curl -sS https://getcomposer.org/installer | php
sudo mv composer.phar /usr/local/bin/composer

kendinciz

Alıntı yapılan: matrax_41 - 19 Ağustos 2014 - 13:56:28
Kurulum için phpye ve composer'a ihtiyacın var. Php için sudo apt-get install php5 komutunu yürütmen yeterli. Composer için aşağıdaki komutları uygula.

sudo apt-get install curl
curl -sS https://getcomposer.org/installer | php
sudo mv composer.phar /usr/local/bin/composer

Yaptım, ama mesale bu kısımdaki bir kodu kullanamıyorum. Çalışmıyor sunucu sayfamda.
Kendinciz

matrax_41

composer.json dosyana aşağıdaki gibi bir satır eklemen söylenmiş.

"hamstar/Wikimate": "0.10.0"

Bir de wikimate'i indirdikten sonra composer install komutunu işletmen söylemiş. Sanırım wikimate klasörünün içinde vereceksin komutu.

kendinciz

Hepsini yaptım ama sanırım olmadı. :(
Kendinciz

heartsmagic

Eclipse sorunu nasıl çözüldü? Onu bir açıklığa kavuşturalım sonra da başlığı etiketleyelim: cozuldukonusu
Diğer soruları yine ayrı bir başlıkta konuşalım.

kendinciz

Bu konuya yazdığınız ilk mesajdaki ikinci linkte yazanları yaptım. O şekilde çözüldü.
Kendinciz