Notebook tavsiyesi

Başlatan ahmtk, 15 Ağustos 2014 - 19:48:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ahmtk

Ubuntu ile uyumlu olan bir notebook arıyorum. Artık fan sesi duymak istemiyorum, işlemcinin soba gibi ısınmasını istemiyorum. Performans olarak çok büyük bir beklentim yok. 1700 TL çıkabileceğim son miktar olur.

Kullanıp da memnun olduğunuz modellerin tavsiyelerini bekliyorum.

meda

"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

ahmtk

Alıntı yapılan: meda - 15 Ağustos 2014 - 21:33:18
http://www.ubuntu.com/certification/make/Dell/
Göz atabilirsiniz.
Bir önceki bilgisayarım da Dell idi fakat sertifikalı olmasına rağmen bu dediğim sıkıntılardan kurtulamadım. Windows versiyonu ile Ubuntu arasında dağlar kadar fark vardı. Eğer kullanıp da memnun kaldığınız marka model varsa daha iyi olur benim için.

furkankalkan

Acer Aspire E11 E3-112-C536 modeli üzerinde Manjaro XFCE kullanıyorum şuan. Genel anlamda makinadan memnunum ancak Linux üzerinde ufak tefek problemleri var Linux üzerinde fakat aşılamayacak şeyler değil. 11 inç ve netbook olması işinizi görür mü bilmem fakat 4GB ram olduğundan eski i5 li notebook'umdakiyle hemen hemen aynı performansı gösteriyor günük kullanımda.  Cihaz fansız olduğundan son derece sessiz ama ısınma problemleri olmayan bir model. Günlük kullanım için arıyorsanız tavsiye ederim.
Aslında yeni cihaz almaktansa cihazın içini temizleyip termal macunlarını falan yenileyip Unity arayüzünden daha az yorucu bir masaüstü ortamı (XFCE,LXDE) ile sorunlarınız çözülebilir belki.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

Altaylardan_Gelen_Atlı

Alıntı yapılan: ahmtk - 15 Ağustos 2014 - 22:40:13
Alıntı yapılan: meda - 15 Ağustos 2014 - 21:33:18
http://www.ubuntu.com/certification/make/Dell/
Göz atabilirsiniz.
Bir önceki bilgisayarım da Dell idi fakat sertifikalı olmasına rağmen bu dediğim sıkıntılardan kurtulamadım. Windows versiyonu ile Ubuntu arasında dağlar kadar fark vardı. Eğer kullanıp da memnun kaldığınız marka model varsa daha iyi olur benim için.

üstad memnuniyet değilde ubuntu için üretilen fakat bizde bulunmayan bu ürün var system76 ayrıca gümrük dahil maliyet hesaplamak gerek
linke göz atıp incelemenizi tavsiye ederim

https://system76.com/
'' YasLandığın ağaç kof ise sende yıkıLırsın ''

1910

Günlük kullanıma yönelik olarak HP'nin bir kaç modeli arasında kaldım. Tercih etmemde yardımda bulunursanız bir iki gün içinde almayı planlıyorum. Faklı markalardan, yakın fiyat bandında önerilere açığım.
Ürünler:
1-)hp-15-r214nt-l0f27ea

2-) hp 15 amd a8-7410

3-) HP Pavilion 15 ab053nt

Sh4oTT

ata1

Alıntı yapılan: ahmtk - 15 Ağustos 2014 - 19:48:39
Ubuntu ile uyumlu olan bir notebook arıyorum. Artık fan sesi duymak istemiyorum, işlemcinin soba gibi ısınmasını istemiyorum. Performans olarak çok büyük bir beklentim yok. 1700 TL çıkabileceğim son miktar olur.

Kullanıp da memnun olduğunuz modellerin tavsiyelerini bekliyorum.
o zaman hp tavsiye etmem ısı sorunu olan hp kendim hp dv6 kullanmaktayım ve hp her zaman ısı sorunu olan cihazdır .yeni modellerde sorun giderildi ise bilemiyorum
NOT : ayrıca hp wifi sürücüleri linux için sorunlu deniliyor tabi bazı modelleri örneğin bendeki dv6 bcm4312 kullanıyor

-DıLgEş-

Ekran kartı olarak AMD yüksek performans vermez. Kendimden biliyorum. Tabii ancak belki üst sürüm ekran kartlarında sorun giderilmiştir.
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..