Ubuntu 14.04 LTS ekran açılmıyor

Başlatan hazardeniza, 13 Ağustos 2014 - 15:04:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hazardeniza

Herkese merhaba.

Ben Ubuntu 14.04 LTS kullanıyorum. Dağıtıldığı ilk haftadan beri kullanıyorum, şimdiye kadar ciddi bir sorunla da karşılaşmamıştım. Fakat dün yaşadığım (ve etkileri hala süren) problem fazlasıyla ciddi.

Ubuntu'ya Spotify kurmak için Software Sources üzerinde bir link değişikliği yaptım. Tabii ki bu değişikliklerin üzerine sistem update yapmak istedi. Ben de izin verdim. Sonra bilgisayarı yeniden başlattım. Bilgisayarın açılış ekranını gördüm, Ubuntu'nun açılış ekranını gördüm, ama sonrası gelmedi. Bilgisayar açık, sistem çalışıyor (diye tahmin ediyorum), ama kapkara bir ekran bana bakıyor. 5-6 kez yeniden başlattım bilgisayarı, kar etmedi. Yani ışıkları yanıyor bilgisayarın, caps lock'u açıp kapatabiliyorum. Ama kapkara bir ekran.

Acaba Spotify değişikliğiyle mi ilgili, yoksa NVIDIA update dosyalarıyla mı ilgili? Bir çözüm önerisi olan varsa duymayı çok isterim.

Saygılar.

heartsmagic

O siyah ekran dediğin yerde ctrl+alt+f1 yaptığında uçbirime düşebiliyor musun? Grub seçkesinde yani sistemi açmak için karşına gelen ilk ekranda eski sürümler bölümünden daha önceki bir çekirdekle sistemi açabiliyor musun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.