[Çözüldü] 14.04 Skype kaldıramıyorum

Başlatan samet2131, 11 Ağustos 2014 - 23:48:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

samet2131

Arkadaşlar bildiğiniz üzere facebook ubuntu'da görüntülü konuşmayı desteklemiyor  >:( bende skype kurayım dedim ve bayağı bi önceden kurmuştum.

Az önce arkadaşla görüntülü konuşmak isterken birden skype'da facebook ile giriş özelliğinin olmadığını gördüm. Microsoft hesabı ile girdim sonra görüntülü konuşmanında olmadığını gördüm. Skype'nin sitesine baktım fakat bunların ikiside var yazıyordu. Bende belki benimki eski sürümdür diye kaldırmak istedim kaldıramadım hiç bir yerden. Tekrar indirip kurarsam belki güncellenir dedim fakat güncellenmedide.

Eski sürüm öylece kaldı pc de ne yapmam lazım? Bu arada ben ubuntu 14.04 kullanıyorum skype sitesinde 14.04 yoktu 12.04 vardı bir sorun olur mu?

neynefes

sudo apt-get purge skype

Paketin adı buydu sanırım. Yazılım merkezinde skype var zaten ordan kurulum yapabilirsiniz. Skype 4.3 ü sorunsuz kullanıyorum.

samet2131

Alıntı yapılan: neynefes - 12 Ağustos 2014 - 00:17:50
sudo apt-get purge skype

Paketin adı buydu sanırım. Yazılım merkezinde skype var zaten ordan kurulum yapabilirsiniz. Skype 4.3 ü sorunsuz kullanıyorum.

Allah Allah şaşırdım şimdi  :o ben yazılım merkezinde defalarca aramama rağmen skype'i bulamadım kendi sitesinden deb dosyasını indirip kurmuştum şimdi kaldıramıyorum. Kaldırmak için yardım istemiştim..

neynefes

Skype simgesi yok üzerinde şu şekilde adı geçiyor. Ama skype yazınca çıkıyor depoda.
Client for Skype VOIP and instant messaging service

samet2131

Alıntı yapılan: neynefes - 12 Ağustos 2014 - 00:42:59
Skype simgesi yok üzerinde şu şekilde adı geçiyor. Ama skype yazınca çıkıyor depoda.
Client for Skype VOIP and instant messaging service

sudo apt-get purge skype komutuyla kaldırabildim ancak bu sefer kuramıyorum ne deb dosyası ile nede yazılım merkezinde bulabiliyorum hiç bir şekilde olmuyor. Bilgisayara bir reset atıp bakacam.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Ağustos 2014 - 01:05:36

Hocam reset attım bir de baktımki skype kurulmuş   :D ama hala facebook ile bağlan seçeneği yok. Sen facebook ile bağlanabiliyor musun?

neynefes

Facebook bağlantı seçeneği yok. Sizinde söylediğiniz gibi Facebook Linux üzerinde çalıştırmıyor servisi.

Facebook bağlantısı dışında sorununuz kalmadıysa başlığı etiketleyin lütfen.

heartsmagic

Bu türdeki sorun başlıklarını da Öneri ve İstekler bölümüne açmazsak güzel olur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.