[Çözüldü] 78.684708 ata1 (softreset failed) ??

Başlatan neyeyararr42, 21 Temmuz 2014 - 22:29:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

neyeyararr42

Arkadaşlar internette direk benim sorunumu anlatan bi çözüm bulamadım. compaq presario cq57 model dizüstü bilgisayarımı her açtığımda bu hatalarla karşılaşıyorum siyah ekranda. bi hafta önce başladı. önce fanın çalışmadığından olduğunu öğrendim fanı tamir ettim çözüldü. şimdi her açtığımda yeni bi tane ekleniyor listeye. yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

78.684708 ata1 (softreset failed)
102.709504 ata1 (softreset failed)
127.445719 ata1 (softreset failed)
151.754277 ata1 (softreset failed)
176.910353 ata1 (softreset failed)
201.266898 ata1 (softreset failed)
Keyf'imin Peşindeyimm... ;)

if

@neyeyararr42, başka bir donanım sorunu olabilir. Grub ekranında Ubuntu için gelişmiş seçenekler yazısının üzerine gelin ve seçin. Ardından çıkan ekranda çekirdek sürümleriyle beraber Ubuntu yazıları göreceksiniz. Bunlardan sürüm numarası en düşük olanı seçin. Bu şekilde açılıyor mu?

neyeyararr42

eywallah if kardeş. açılışta sorun yok bu yazılar bir saniye görünüp kapanıyor sonra bilgisayarı sorunsuz kullanıyorum zaten. grub ekranını da göstermeden geçiyor bi tuşa mı basmam gerekiyor acaba ?

if

Masaüstüne ulaşamadığınızı sanıyordum. ata1 dediği için diskle ya da CD/DVD yazıcıyla alâkalı bir durum. RAID kullanıyor musunuz? AMD işlemci var mı?

neyeyararr42

İşlemci : AMD E-300 APU with Radeon(tm) HD Graphics × 2

Raid meselesine 2 dakka göz attım. Diskleri birleştirmekten falan bahsediyor. Yani bi fikrim yok HENÜZ.

if

RAID'i bilmiyorsanız o soruyu unutabilirsiniz. AMD işlemcili kimi makinalarda bu aldığınız hata çıkıyormuş fakat işletim sisteminin çalışmasına mâni değilmiş.

neyeyararr42

Anladım. Eywallah kardeş zaten sistemde sorun yok.