gmaps kurulumu

Başlatan erdogdu90, 20 Temmuz 2014 - 17:39:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erdogdu90

arkadaşlar pythonda içinde harita olan bir uygulama yapmak istiyorum gmaps mödülü ile oluyormuş sanırım bilgisi  olan arkadaşlar yardım bekliyorum

berkayaslan

Yazını yeni gördüm öncesinde yanlış yere yazdığını söylemiştim. 

Normal. Seviyede ingilizcen varsa http://python-gmaps.readthedocs.org/en/latest/gmaps.html resmi anlatım.
İf you wanna be the best, You must SMURF something. :)

erdogdu90

teşekkür ederim

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Temmuz 2014 - 18:48:43

buradan anladığım api key kullanımı , benim istediğim ubuntu kullanıyorum " from gmaps import *"   dediğimde    Traceback (most recent call last):
  File "<pyshell#1>", line 1, in <module>
    from gmaps import *
ImportError: No module named 'gmaps'

hata alıyorum  yani modülü indirem lazım

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Temmuz 2014 - 19:00:24

interaktif harita kullanabileceğim modül ve ya başka bir yolu varmı . Arkadaşlar yardım bekliyorum

7hr33l3t73r

Ubuntu paket deposunda arama yaparak gerekli modulleri bulabilirsiniz.
Aradiginiz modulun ismi pyjamas-gmapolmasi lazim.
dc -e '[q]sa[ln0=aln256%Pln256/snlbx]sb207356256404211981204295703670388snlbxq'
https://www.getgnu.org/gnulinux/gnulinux-ipuclari/nasil-akillica-soru-sorulur.html

erdogdu90

sanırım proje iptal edecem hiçbir tatmin edici kaynak yok      bunuda arattım çıkmadı "pyjamas-gmap"

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Temmuz 2014 - 19:39:18

arkadaşlar benim yapmak istediğim program avcılara yönelik bir program içerisinde avlakları gösteren avlanmaya yasak olan sahaları ve avlakları harita üzerinde göstermem gerekiyor aynı zamanda navigasyon özelliği olacak

berkayaslan

Arabirim olarak ne kullanacalsın?  Daha doğrusu hangisini biliyorsun?

erdogdu90

Arabirim den kastını anlamadım arayüz dersen tkinter kullanıyorum

berkayaslan

Evet arayüzü kastetmiştim.  Tkinter kullanım açısından çok kolay ve zevkli.  Tkinter ile bir yılımı geçirdim.  Bayağı inatçıydım değişmem diye.  Neden söylüyorum bunu?  Çünkü senin istediğin şey aslında çok basit.  Harici kütüphane falan indirmen gerekmiyor. 

Ama ne var ki tkinter bu iş için uygun değil.  Tkinter dışında hemen her arayüz kütüphanesi bir webbrowser widgetine sahiptir.  Bu sayede rahatça google maps,  yandex map vb.  Servisleri programına entegre edebilirsin.

Bunu tkinter ile manuel yoldan yapabiliriz gibi ama hem zor hemde uzun olur.

berkayaslan

Eğer yeni bir arayüz öğrenmek istemiyorsan bu projeni biraz ertele diyeceğim

erdogdu90

yeni öğrenimlere açığım varmı tavsiyen öğrene bileceğim

berkayaslan

PyQt, GTK, WxPython bunlar çok güçlü ve yapmak istediğin hemen her iş için yeterlidir. Şu anda Gtk ve Qt destekleniyor. Ben Gtk, Tkinter ve Qt kullandım. Herkesin kendinedir ama benim en çok hoşuma giden Qt oldu.

erdogdu90

Alıntı yapılan: berkayaslan - 21 Temmuz 2014 - 14:02:07
PyQt, GTK, WxPython bunlar çok güçlü ve yapmak istediğin hemen her iş için yeterlidir. Şu anda Gtk ve Qt destekleniyor. Ben Gtk, Tkinter ve Qt kullandım. Herkesin kendinedir ama benim en çok hoşuma giden Qt oldu.
Çok teşekkür ederim yardımlarınız için hemen çalışmaya başlıyorum  :)

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.