[Çözüldü] Masaüstü Gelmiyor - UBUNTU 14.04

Başlatan Archaeopteryx, 19 Temmuz 2014 - 22:04:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Archaeopteryx

Hepinize hayırlı akşamlar arkadaşlar,

Dün akşam ubuntuyu gayet normal bir şekilde kapattım fakat bugün açılmıyor. Şifre ekranı geliyor, her şey yerinde; fakat şifreyi girdiğimde arkaplan resmi öylece kalıyor. Mouse var ama işlevsiz.

Wifi ile ilgili sorunlarım vardı biraz onunla uğraştım en son, sürücüleri tekrar yükledim. Onlar çözülmedi.  4-5 gün önce de NVİDİA'nın sahipli sürücüsünü seçmiştim. Onun dışında önemli bir şey yapmamıştım. Projelerime ubuntuda devam ediyordum, şimdi öyle kalakaldım.

Açılırken dikkat ettim.

Starting smb/cifs file and active directory server - FAİL

Kurduğumdan beri açılışlarda 'Disk sürücüsü henüz hazır değil yada bağlanamadı' gibi bir hata veriyordu. Hala daha veriyor ama sorun olmamıştı daha önce.

Yardımlar için teşekkürler.

heartsmagic

Sistem WUBI değil, değil mi?
Sürücleri kurarken özellikle sudo ile gedit falan kullandın mı?

Giriş yöneticisine gelince ctrl+alt+f1 ile uçbirime düş, kullanıcınla giriş yap. Parolan görünmez, dikkatlice yazarsın. Ardından şu komutu bir yürüt bakalım:

sudo chown $USER:$USER .ICEauthority

Eğer sorun çözülmezse sürücüleri kaldırmayı deneriz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Archaeopteryx

Evet hocam kullanmıştım.
Çok teşekkürler, problem çözüldü.

heartsmagic

Başlık etiketlenip kapatılmış ancak şu uyarıyı tekrar yapalım biz:
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=38972.0

Kısacası sudo'yu doğrudan kullanma.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

tahirbalci

Hayırlı geceler. Konuyu tekrar açtığınız için teşekkür ederim.
==eski mesaj==
Öncelikle ben @heartsmagic in bahsettiği gibi bi sorunu düzeltmek için -ki isterseniz o sorundan da bahsedebilirim- bu siteden aldığım yönergeler üzerine uçbirime bazı komutlar girdim. ve sudo ve gedit kullandım. esasında sadece kopyalayıp yapıştırdım o konuda anlatıldığı gibi. ve girişte aynı sorunu yaşadım. önerdiğiniz komutları yazmak için ctrl+alt+f1 i açtım. bir komut istemi açıldı. üzerinde bilgisayar adı (kullanıcı adı değil) yazıyor. oradayken şifremi giriyorum. hatta görünüyor. sonra password diye bi soru çıkıyor. orda yine @heartsmagic in dediği gibi ne yaparsam yapayım yazı gözükmüyor. orada da yine şifremi giriyorum. fakat kaç defa doğru girmeme rağmen giriş yapmıyor. login incorrect diyor ve tekrar ruobian(bilgisayar adı) girişine tekrar dönüyor. haliyle o komutları giremiyorum.
==eski mesaj==
meğer kullanıcı adını girmem gerekiyormuş. kusura bakmayın. aklıma gelmedi başta. fakat komutları yazdığımda da değişen bir şey olmadı. komutları yazdıktan sonra tekrar şifreyi istedi girdim. sonra tekrar komut istemi geldi. ctrl+alt+del yapıp restart attım. giriş yaptım yine durum aynı. yine yanlış yaptığım bir şey yoktur umarım.
bir de verdiğiniz komutlarda $USER mı yazacağız yoksa kullanıcı veya bilgisayar adımızı mı yazacağız?

faydası olursa diye uçbirime yazdığım komutları aldığım konu: https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Türkçe_dil_ve_karakter_sorunları
ubuntu sürümüm de 15.04. yukarısını şimdilik yükleyemiyorum.