[Çözüldü] KDE 4 Panel Kayboldu?

Başlatan özgürubuntu, 30 Aralık 2008 - 21:05:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

özgürubuntu

Arkadaşlar KDE4 Kubuntu'da alttaki paneli yanlışlıkla sildim, daha doğrusu hani belge, firefox, messenger kullanmadığımız zaman panele küçülttüğümüz "şey" i silince kurtarmaya kalkarken hepsini sildim.. Yeni panel ekle diyerek bir panel yapabilirim muhtemelen ancak.. O panelde kullanılan bir çok şey muhtemelen geri getiremeyeceğim.. (Wi-Fi izleyici, Pil vs. gibi) Eski paneli nasıl geri getirebilirim??

Xenophobia

Paneli ekle ve üzerinde sağ tıklayıp programcık ekle de, daha sonra tek tek hepsini ekleyebilirsin.

özgürubuntu

Öyle yaptım ama panel üzerinde menüleri eskisi gibi düzenleyemiyorum.. Wi-Fi bulamadım.. Eklediğim tüm programlar K Başlat menüsünün yanına dizildi.. Hay elimi eşek arısı soksaydı da dikkatli olsaydım :)

Cevabın için teşekkürler

Düzenleme : Tamam programcıkları "panel ayarları" kısmından yaptım, panel ayarları açıkken, paneldeki öğelerin üzerine geldiğinizde yerlerini değiştirebiliyorsunuz.. Wi-Fi (Kablosuz İzleme?) programcığı, program ekle menüsünde yok.. Nası yapıcaz :)

özgürubuntu

Arkadaşlar sorun şöyle çözülmüştür. Eğer olurda paneli yanlışkla silerseniz, "Panel Ekle" diyorsunuz. Daha sonra yeni panelinize sağ tıklayıp, "Programcık Ekle" dediğinizde açılan pencerede 2 tane "Uygulama Başlatma Menüsü" seçeneğini göreceksiniz. Geleneksel Menü Temelli Uygulama Başlatıcısı olanı işaretliyorsunuz.. Böylece, ses, pil durumu ve kablosuz bağlantı göstergesi ile birlikte KDE menüsü geliyor..