Ubuntu Studio Açılmıyor

Başlatan Jorasivi, 19 Temmuz 2014 - 02:09:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Jorasivi

Öncelikle hayırlı geceler konuyu nereye açma konusunda kararsız kaldım bende buraya açtım.
Ubuntu studio normal bir şekilde çalışıyordu kapattım ve tekrar açtığımda masaüstü gelmiyor siyah bir ekran var yardımcı olursanız sevinirim herhangi bir sistem kurtarması yapabiliyormuyuz.

heartsmagic

Sorun durduk yere mi oluştu, sistemde en son neler yaptın?
Grafik kartın nedir, sürücüleri kurulu mudur?

Windows tarafında alışık olduğun gibi bir sistem kurtarma yok, ancak uçbirime erişebildiğin ve neyi kurcalaman gerektiğini bildiğin sürece birçok sorunu çözebilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Jorasivi

pek bişe yapmadım interntte gezindim sonra bilgisayarı kapattım bir kaç saat sonra açtığımda başlangıç ekranındaki resim geliyor ondan sonra herşey simsiyah bekledim yine bir görüntü gelmedi geforce g630m ekran kartı

heartsmagic

Grub ekranında e tuşuna bas, çekirdeğin üzerine gel sonlara doğru olan quiet ve splash parametrelerini sil, sonra ctrl+x ile sistemi başlat. En son sistem nerede kalıyorsa, ne ileti basıyorsa lütfen buraya aktar.

Jorasivi

grub ekranı açılıştaki ekranmı oluyor

heartsmagic

Evet , açılışta ilk olarak karşına çıkan, birden fazla sistem varsa o sistemlerden istediğini seçtiğin ekran/ugulama oluyor.

Jorasivi

Kusura bakmayın geç mesaj yazdığımdan dolayı ben e tuşuna bastığımda pcden dıt dıt diye bir ses çıkıyor ve hiçbir işlem olmuyordu donup kalıyordu bunun üzerine bende ubuntu studioyu sildim ve Ubuntu'ya geçiş yaptım. Başka bir soru sormak istiyorum benim pcde fare imleci sürekli yanıp sönüyor  ve bazen kayboluyor @heartsmagic 

Uçbirimde

lspci | grep VGA

yaptığımda böyle bir sonuç çıkıyor.

00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller (rev 09)
01:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation GF108M [GeForce GT 630M] (rev a1)

bunu geçmişte açılmış bir konudan görerek yaptım sizinle paylaşmak istedim ne yapmam gerekiyor...

neynefes

Bu sıkıntınız için yeni bir başlık açın.

if

Ubuntu Studio gerçek zamanlı çekirdek kullanır, bundan dolayı sorun çıkmış olabilir.

heartsmagic

@Jorasivi, o sıkıntı için @neynefes'in söylediği gibi yeni bir başlık açalım. Sisteminde Optimus var, Nvidia bölümündeki Optimus konularına bak öncelikle lütfen.