[Çözüldü] Wubi Problemi Ubuntu 8.10

Başlatan darkfloyd, 31 Ekim 2008 - 18:27:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darkfloyd

Merhaba arkadaşlar,

Ubuntu 8.10'u sitesinden indirdim. umenu ye tıkladığımda wubi çalışıyor. Fakat anlamadığım şey, bütün bir CD'yi tekrar indirmeye kalkıyor. 700mb. Neden bir kere daha indirmek zorunda kalıyorum ki? 8.04'te böyle bir sorun yoktu.

Teşekkürker.

Not: Özel -MSN/mail üzerinden- destek verilmemektedir. Sorununuzu forumda paylaşabilir, birlikte çözümler arayabiliriz.

ironic

Wubi ile yükleme başladıktan sonra durdurup kapatın.  Yüklemeye çalıştığı dizinde; mevcut kalıp dosyasını silip daha önce yüklediğiniz kalıp(.iso) dosyasını koyun. Wubi yi tekrar çalıştırın.

Ubuntu klasörü içerisindeki  Backup dizini olsa gerek.

darkfloyd

Yüklemeye çalıştığı dizin "C:\Ubuntu\Install\" . Eğer indirdiğiniz iso dosyasını buraya koyarsanız tekrar indirmeye kalkmıyor. Tabi indirdiğiniz iso nun md5 checksum larının tutması da önemli burada.

Evet. wubi ile ilk önce kubuntu yu kurdum. Daha sonra onu kaldırıp ubuntu yu kurdum. Her ikisinde de wireless sorunu var. kubuntu yu sormayacağım ama ubuntu da, driver ı görüyor. Ağları taramamasının sebebi ne olabilir?

Teşekkürler.

heartsmagic

İnternet ve kablosuz meselesi için forumda arama yapmanı tavsiye ediyorum. Yeterince bilgi mevcut, umarım problemli kartlara denk gelmezsin.

Bu başlığı etiketleyip, kapatalım. Sen eğer sorununu çözemezsen kart bilgilerin ve yaptıklarına yeni bir başlık açarsın.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.