Canonical Store'dan alışveriş yaptınız mı? Sebebi neydi?

Başlatan heartsmagic, 31 Ekim 2008 - 17:36:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Canonical Store'dan alışveriş yaptınız mı? Sebebi neydi?

Destek için yaptım
16 (12.6%)
İhtiyacım için yaptım
12 (9.4%)
Hayır yapmadım
107 (84.3%)
Yapmayı düşünüyorum
105 (82.7%)
Yapmayı düşünmüyorum
23 (18.1%)

Toplam Oy Verenler: 127

heartsmagic

Görüşlerinizi belirtirseniz alışveriş yapmayı düşünen arkadaşlar da yararlanabilir.

Detaylı bir alışveriş anlatımını bu başlığın şu iletisinde bulabilirsiniz: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,4427.msg208907.html#msg208907
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

heartsmagic

Hem destek hem de ihtiytaçtan yaptım. Örneğin çanta ihtiyacım vardı, bunu destek kadar ihtiyaçtan da yaptım. Fakat stres topu ve anahtarlık tamamen destek için :) Ayrıca bir de Hoody almışlığım vardır.

Ne yazık ki kargo oldukça pahalı sayılır. Gelmesi sizin kargo seçeneğinize bağlı ve sitesinde yazıyor sanırım.

WarGasm

Henüz yapmadım ancak ne zaman Canonical Store'a girsem beğenip almak istediğim ürünler oluyor. İnternetten alışveriş yapan bir insanım ve o konuda bir problemim yok ancak şu anda benim için uygun zaman değil.. (Sorunum tamamen duygusal):D

erginemr

Benim mevsimlik polar monta içim gidiyor, ama hem ücreti benim için biraz fazla, hem de ekstra kargo ücreti biraz düşündürüyor...

Bedreddin

Yapmayı düşünüyorum ama kargo çok fazla tutuyor.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

MehmetCan

bende alışveriş yapmayı istiyorum. Özellikle bardak, çanta ve polar için can atıyorum. ama ücretler biraz tuzlu geliyor o yüzden alamıyorum. Biraz maddi destek olsa neden almayayım :) micro$oft'a o kadar lisans parası vereceğime üstüme başıma giyecek alırım:)

ironic

Ubuntu sevgimi maddileştirmek için birkaç şey  bende alacağım. Desteğe her alanda devam. Shuttleworth 'ü çok beğeniyorum.  Sözlerinin arkasında durdukça da ubuntu'dan  vazgeçmem.(sistem yerlerde sürünse bile. Ben yıllarca sünepe winfos u kullanmışım . Bu mu koyar bize)

Kutadgu

Alıntı yapılan: erginemr - 31 Ekim 2008 - 17:39:33
Benim mevsimlik polar monta içim gidiyor, ama hem ücreti benim için biraz fazla, hem de ekstra kargo ücreti biraz düşündürüyor...

Of polar çok güzelmiş, benim de içim gitti şimdi zaten polarları çok sevmişimdir. Alacaklar olarak hep beraber alıp kargo ücretini paylaşsak mı ne dersiniz?

WarGasm

@Jay Wells;
100 €'yu gecince de gumruk vergisi donuyor ;) Dikkat edildiginde olabilir..

ciwans

Evet arkadaşlar bende alışveriş yapmayı çok düşündüm. Fakat kısıtlı ingilizcemden dolayı siteyi tam kavrayamamıştım daha önce alışveriş yapan birindende hiç bir bilgi almamıştım. anket vesilesiyle öğenmiş oldum. Örneğin ne kadar zamanda gelir. kargo ne kadardır... v.b ama şimdi kesinlikle yapacağım. Hem destek hem ihtiyaç için olcak.

not:
İlk duyduğımda linux.le ilgili şeyler. Örneğin ücretsiz oluşu... v.b dedim ya peki hobi dışında tamamen işi linux olanlar. ne kazanıyorlar nerden kazanıyorlar sermayeleri nedir. maddi altyapıyı nasıl oluşturuyorlar. Ama canonical store biraz daha anlam kazandırıyor bence linux.e. Sadece sömüren kullanıcılarının olmadığını bir açıdan gösteriyor bence.
Bildiğim kadarıyla. yanlışsam düzeltin lütfen linux dağıtımları. siteleri. reklamda almıyorlar.
teşekkürler 
Adresinde yokluğunu kıyamet bilerek, Sadece susarak özlüyorum seni, Hiç tanımadan ne garip...

ozan

ben de burda görüp inceledim tişört fiyatları felan normal 20ytl ye geliyo(kaliteli olduğunu varsayıyorum) ama ağırlığa göre ez az 6-7 yuro da kargo binince pek hoş olmadı açıkçası.kargo işi bozuyo.ama ufak tefek bişeyler alınabilir 2kalem stres topu ve 3 rozet 21ytl tutuyodu alınabilir aslında.birde @heartsmagic aldıkların ne kadar sürede eline geçti 2-12 hafta süre vermiş normal kargoda air kargoda da süre belirmemiş ben takıntılı adamım 1 haftayı geçerse delirir kesin benim kutu kayboldu demeye başlarım  :)

eren

Kargo ne kadar tutuyor?

Avrupa Ülkelerinden Türkiye'ye 1 kiloya kadar kargo normal şartlarda 6-7 Avro tutuyor. Sipariş veren arkadaşlar ne kadar kargo ücreti ödüyorlar?
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

foma

Neden başka ülkelerde temsicilik gibi bir şeyler açmıyorlar.Ya da mesela bir firmayla anlaşsalar Türkiye'de biraz kar koyarak onlar satsa.
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition

eren

Bu arada ödeme yaparken Dolar yerine Avro üzerinden ödeme yaparsanız %9 ile %20 arasında kar ediyorsunuz. Ekonomist olmanın faydaları. :)

Sebep;

Onların kullandığı Avro/Dolar paritesi bizim kullandığımız Avro/Dolar paritesinden daha fazla olduğu için.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

eren

Alıntı yapılan: foma - 01 Kasım 2008 - 00:04:54
Neden başka ülkelerde temsicilik gibi bir şeyler açmıyorlar.Ya da mesela bir firmayla anlaşsalar Türkiye'de biraz kar koyarak onlar satsa.

Avrupa için İnternet satışı genelde tek Avrupa ülkesi üzerinden oluyor. Örneğin abcdefghjklm.com üzerinden satış yapan bir firma merkezini Almanya'da tutuyor ama tüm Avrupa ülkelerine satıyor. Kargo ücreti Almanya - Almanya arasında da aynı Almanya - Fransa arasında da aynı bu sebeple onlar için değişen bir şey olmuyor.

Ancak kargo ücreti Almanya - Türkiye arasında farklı oluyor. %30 daha fazla ödüyoruz. Birde onların para birimi Avro olduğu için 4-5 Avroluk kargo ücreti normal geliyor.

Not: Ülkemizde faliyet gösteren kargo şirketleri son yaptıkları zamlarla 1 kg'a kadar Türkiye içerisinde şehirlerarası gönderim ücretini 5-6 Avro civarına çektiler. Özellikle liderliğe oynayan firmalar bu ücreti 8-9 Avro'ya kadar çıkarttılar. Bu alanda da maalesef kazık yiyoruz.

Anıl

Hem destek olmak için hemde Hoşuma giden ürünleri almak çin çok defa teşebbüs ettim ama kargo ücretinin Ürün Ücretini geçeceğini düşünerek vazgeçtim.Eğer yukarda sözü edildiği gibi kargo ücretleri en fazla 6-7  Avro arasında ise almak istediğim bir kaç şeyi alabilirim demektir.7 Avro Kargo ücreti aşağı yukarı doğru mudur arkadaşlar ?
Ubuntu - SuSe

foma

Kargo ücretini öğrenmek için, normal alacakmış gibi alışveriş yapın.en sonda kargo ücreti yazıyor zaten.1 kg altında 5-9 avro arası bir şey tutuyor.
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition

heartsmagic

[IMG]http://img33.picoodle.com/img/img33/3/10/31/t_canm_54fb664.jpg[/img]

Görüldüğü üzere fiyatlar burada.

Ayrıca gelmesi bir haftayı geçiyor, fakat şimdiye kadar iki defa sipariş verdim ikisi de sorunsuzca elime ulaştı.

Aldıklarım:
Bir adet Ogio çanta.
Bir adet Hoody.
Bir adet kupa.
Bir adet stres topu.
Bir adet anahtarlık.

eren

Serkan o fiyatlar ne öyle? UPS normal tarifesi indirimsiz 13 Avro. Canonical kargodan vurgun yapmaya kalkmaya başlamış herhalde. 78.80 ile neredeyse gidiş dönüş Avrupa uçak bileti alıyorsun.

heartsmagic

Kara yolu ne güne duruyor :)
Ben hepsini kara yolu ile getirttim, bir sorun yaşamadan elime ulaştı. Ayrıca ilave edeyim kargo fiyatları düşmüş durumda :) Ben ödediğimde yanlış hatırlamıyorsam 17pound gibi bir şeydi.

mbt28

Fiyatlar uygun aslında ama insan çekiniyor işte internet filan. Kablosuz fare ve çanta lazım aslında ama dur bakalım biraz düşüneyim. Ya ben evde yokken kargo gelirse, ne olcak tekrar avrupaya mı gitcek.

http://shop.canonical.com/product_info.php?products_id=123 şurdaki ürünün büyüklüğü nasıl yani yanına kıyafet filan koyabilirmiyim?

heartsmagic

Alıntı yapılan: mbt28 - 06 Kasım 2008 - 11:33:51
http://shop.canonical.com/product_info.php?products_id=123 şurdaki ürünün büyüklüğü nasıl yani yanına kıyafet filan koyabilirmiyim?

O çantadan memnunum ben ve şu an diz üstümün kendi çantası yerine kullanmaktayım. İçi çok geniş değil, yanına koyacağın kıyafete bağlı. Fakat çok geniş bir çanta bekleme.

ciwans

Alıntı yapılan: heartsmagic - 06 Kasım 2008 - 14:44:20
Alıntı yapılan: mbt28 - 06 Kasım 2008 - 11:33:51

O çantadan memnunum ben ve şu an diz üstümün kendi çantası yerine kullanmaktayım. İçi çok geniş değil, yanına koyacağın kıyafete bağlı. Fakat çok geniş bir çanta bekleme.
Galiba bu çanta sadece 17'' uyumlu. Benimde çok hoşuma gitti ama benim laptop 13.3''. Neden çeşitlendirme yokki?
Adresinde yokluğunu kıyamet bilerek, Sadece susarak özlüyorum seni, Hiç tanımadan ne garip...

heartsmagic

Uyum derken sanırım çanta büyük gelir demek istiyorsun. Evet gördüğüm o ki boyut seçeneği yok, tek tip. Ama bilgisayarın küçük olması aslında sorun yapmaz ki, içine koyarsın yine, emniyet şeridini mi düşünüyorsun yoksa?

ciwans

Alıntı yapılan: heartsmagic - 09 Kasım 2008 - 01:52:05
Uyum derken sanırım çanta büyük gelir demek istiyorsun. Evet gördüğüm o ki boyut seçeneği yok, tek tip. Ama bilgisayarın küçük olması aslında sorun yapmaz ki, içine koyarsın yine, emniyet şeridini mi düşünüyorsun yoksa?
Evet emniyet şeridini düşünüyorum. Ek olarak. Bilgisayarın çantanın içinde sallanması da pek hoş olmaz. Benim uyum konusunda demek istediğim: Özellikle 17'' ibaresi düşülmüş. Buda sadece 17'' içinmiş gibi bi intiba uyandırdı :D