Canonical Store'dan alışveriş yaptınız mı? Sebebi neydi?

Başlatan heartsmagic, 31 Ekim 2008 - 17:36:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Canonical Store'dan alışveriş yaptınız mı? Sebebi neydi?

Destek için yaptım
16 (12.6%)
İhtiyacım için yaptım
12 (9.4%)
Hayır yapmadım
107 (84.3%)
Yapmayı düşünüyorum
105 (82.7%)
Yapmayı düşünmüyorum
23 (18.1%)

Toplam Oy Verenler: 127

xwes

Ben sipariş verdim ama Royal Mail'den mesaj gelmedi. Zaten bende Air Mail yazıyor. Sanırım farklı bir kargo şirketi ile gelecek.

vampire

yararlı olduysa yazdıklarım ne mutlu bana linux denizine bir damlada benden olsun . xwes air mail yani posta ile gönderilecek manasında bunun haricinde ödemeyi yaptı iseniz store sayfasında ürününüzün durumunu bir kontrol etmenizde fayda var ayrıca gelecek mail Subject Olarak Order Update başlığını taşıyacaktır içeriğini aşağıya koyuyorum .

Alıntı Yap
Canonical Store
------------------------------------------------------
Order Number: xxxxx
Detailed Invoice: https://shop.canonical.com/account_history_info.php?order_id=xxxxx
Date Ordered: xx xx XX, XXXX

The comments for your order are

Your Royal Mail consignment number is: xxxxxxxxxxxxx

Your order has been updated to the following status.

New status: Despatched

Please reply to this email if you have any questions.
Ya Herşeyim Ya Hiçim !!!

xwes

Tesadüf bu ya 1 saat'et kısa bir zaman önce gelmiş bana söz konusu mail :)

EsatYuce

Biz Çeviri Tayfası olarak 1. Büyük Geleneksel Çeviri Yarışmasında 1. olan arkadaşa oradan hediye almayı düşünüyoruz.

heartsmagic

@vampire, eline sağlık. Bizim hatırlayamadığımız şeyleri güzelce dile getirmişsin. Açıkçası ben kargoyla geldiğini hatırlıyordum :) Demek ki yanlış hatırlıyormuşum. Takip meselesini de tamamen unutmuşum. Bu başlığın ilk iletisine ufak bir ekleme yaparak senin yazını referans gösteriyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

vampire

Ya Herşeyim Ya Hiçim !!!

xwes

Evet, sonunda yaptim alişverişimi. Taa 13.03.2010'da sipariş vermiştim. Canonical sağ olsun 2 günde ulaştırdı türkiyeye. Ama bundan sonrası işkence oldu.
Bana bir izleme numarası vermişlerdi. bu numara ile http://track.royalmail.com/portal/rm/track?catId=400145 sitesinden türkiyeye girişini öğrendim.
Daha sonrası için de pttnin sitesini kullandım. http://www.ptt.gov.tr/tr/interaktif/kayitliposta-yd.php buradan aynı numara ile ürünün istanbuldan teslim alındığını öğrendim. Ben de istanbuldayım zaten, ama bekle bekle gelmedi. Bu arada sürekli internetten takip ediyordum. Bir hafta kadar bekledim. (internette konu ile ilgili okuduğum bir konuda fazla üstüne gitmeyin yoksa kıllanırlar, sorun çıkarırlar dendiği için ben de arayıp sormadım) Sonra bir sabah yine internetten kontrol edeyim dedim ve bir de baktım ki ürün geri gitmiş. Bir sürü yeri aradım, biri merkeze, diğeri şubeye, bir diğeri hava limanına bir diğeri gümrüğe bağladı beni derken ürünü bir türlü geri dönderemediğim gibi hiç bir şekilde neden teslim edilmediğini de öğrenemedim.

Neyse, daha sonra canonical'a bir mail gönderip tekrar göndermelerini rica ettim, göndermezseniz de hiç dert değil dedim. Sağ olsunlar tekrar gönderdiler. Yine 3-4 gündür ptt'nin sitesinde istanbulda olarak görünüyordu. Bu sefer işe el koydum ve teker teker tüm mercileri aradım. En son aradığım yer de bende böyle bir şey görünmüyor dedi. O sırada ben aynı kargonun daha önce de geldiğini ama bir türlü teslim edilmediğini söyleyip yakınınca aa tamam filanca şubedeymiş dedi. Bahsettiği şube bizim evin aşağısı. Gittim hemen aldım. Demek peşine düşmesem yine geri gidecekti. Sordum neden teslim edilmiyor diye, dağıtım elemanının hatasıdır dediler, bir şey demedim çünkü keyfim yerindeydi :)

heartsmagic

Hayırlı olsun @xwes. Bende alışverişlerimin tümünde sorunsuzca teslimat olmuştu. Sanırım söylendiği üzere şube ve personele yönelik bir durum bu.

xwes

@heartsmagic, sagolun. O değil de çantada kaldı aklım. İnşallah elim bollaşınca onu da alacağım :)

heartsmagic

Çantanın bir benzeri bende mevcut, keyifle kullanmaktayım :) Umarım sen de en kısa sürede alabilirsin.

xwes

Alıntı yapılan: heartsmagic - 05 Nisan 2010 - 22:26:02
Çantanın bir benzeri bende mevcut, keyifle kullanmaktayım :) Umarım sen de en kısa sürede alabilirsin.

Yakışıyor mu size nispet yapmak? :)

heartsmagic

Ubuntu,Linux veya özgür yazılıma destek içinse, evet yakışıyor. Hem de her zaman :)

xwes

>:( Bir gün ben de alacam hem de Sporty Pack'i: http://shop.canonical.com/product_info.php?products_id=607
Şaka bir yana. Seninkiler de hayırlı olsun. Bir daha alırsam ya çanta gibi bir şey alacağım ya da direkt bağış yapacağım, ufak tefek şeyler almanın pek anlamlı gelmedi bana.

heartsmagic

Ufak tefek şeyler çok iyi göze batıyor ama :) Fakat ufak tefekler alınacaksa toplu almak daha makul, hem kargodan da kazançlı çıkmış oluruz.
Dediğim gibi inşallah istediğin çantayı da alırsın en kısa sürede.

yolcu365

vampire

ürünün hayırlı olsun ufak bir hatırlatma yapayım ptt'de bazı zaatlar var onlar hep bakarlar ve hep bizim ürünümüz gelmemiş olur bunu sakın unutmayalım banada aynısını demişlerdi :) , çantanın resimlerini koymuştum bakabilirsin kesinlikle ücreti hak ediyor
Ya Herşeyim Ya Hiçim !!!

aybars

Canonical shoptan kredi karti olmadan alisveris yapmak mumkun mudur ?

heartsmagic

aybars

Peki kredi karti degilde bankamatik karti olsa olur mu ve kargo ucretleri ne durumda acaba?

heartsmagic

Paypal'a hesap eklenebiliyor kredi kartının yanında. Kargo ücretlerini ve örnekleri bir iki başlıkta konuşmuştuk detaylarıyla. Eğer bulamazsan beraber tekrar bakarız bu başlıklara. Ben örnek ürünler üzerinden vermiştim hatta tabloları. Hatta bu başlıktaymış onlardan biri:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,4427.msg48843.html#msg48843

Yine bu başlığı şöylece bir okursan fikir verecektir sana genel durum hakkında.

enginbahadir

2 hafta önce yaptım, yani ubuntuyla tanıştıktan 2 hafta sonra :)
Polar ve bere aldım, sonra o yapışkanlar dikkatimi çekti onlardan da ekledim, almışken cd de alayım dedim 10 adet cd de sipariş ettim.

Royal mail ile 26 Ekim günü postalandı, takibe göre 28 ekim tarihinde ülkemize girdi ve şehrime 29 ekim itibarı ile ulaştı. Fakat şehrime geldikten sonra bir türlü evime gelmedi. Postaneye gittim 4 Kasım tarihinde, durumu anlattım bir de güzel şikayet dilekçesi yazdım. Yani farklı bir gönderi şekli olabilse keşke, ama türkiye içi dağıtımı sadece ptt yapıyor olması çok kötü.

Gelelim ürünlere:)

bere çok yumuşak olmasa da, rengi ve simgesi itibarı ile bana renk kattı. Cd ler için çok güzel bir kap yapmışlar. Polar a dokunduğunuzda ucuz bir malzeme ile yapıldığını anlatabiliyorsunuz, beni resmindeki kadar tatmin etmedi. En güzeli de yapışkanlar diyebilirim.

Burada ptt yetkililerine tekrar sesleniyorum: Yapmayın, yalan söylemeyin. Telefon var, eposta var yani iki adım yere getiremeyecekseniz hiç yapmayın bu işi.

ssaraloglu

bende 3 4 ay once bardak ve mousepad aldım. Bardagı yıkarken kırıldı:) mousepad de üstü sert plastikten yapmıslar, biraz büktün mü plastigi büükünce kalan beyaz izden kalıyor. O şekilde kullanmaktayım. Ama ilerleyen zmanlarda da ürün almayı düşünüyorum. Mesela laptop cantası.

burk

Bu ürün gerçekten çok güzel görünüyor ancak fiyatı da çok güzel. :)

krwlng

Geçenlerde ben de başka bir yurt dışı kaynaklı bir siteden bir kaç şey aldım, 1,5 hafta sonra takip esnasında, "Ürün saat bilmem kaçta alıcıya teslim edildi" yazıyordu, halbuki bize gelen giden bir şey yoktu, aradık taradık yok, kimse bilmiyor, ertesi gün arkadaş postacıyı görmüş yolda çevirmiş, bizim ürünler vardı siz mi getirip teslim ettiniz demiş, postacı ismi sormuş arkadaş söyleyince çantasından çıkarıp vermiş, bu kadar mı basit bu işler adam gelmeye üşeniyor bir de teslim edildi diye not düşüyorlar yazık.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

bytan

Teslim etmediği malı nasıl teslim edildi diyerek evrak düzenleyebiliyor? Bizler iyi niyetli milletiz. Normal şartlarda biraz takipçi olup bu evrakı neye göre hazırladığnı araştırmak/araştırtmak gerekiyor. Ya vaktimizin darlığından, ya da uğraşmak istemediğimizden işin peşine düşmüyoruz.

Benzer şekilde geçen aylarda komşuma gelmesi gereken bir posta gelmiyor. Uzunca bir süre bekliyor ancak gelen giden posta yok. Bunun üzerine gönderenle iletişime geçiyor. Meğer postacı gelmiş, sözde adrese bakmış, adreste komşumuzu bulamamış; çevrede ufak bir araştırma yapmış tanıyan kimseye rastlamamış. Mahalle muhtarına gidip yardım istemiş. Muhtar bey ve postacı filanca adreste bu isimde bir kişi oturmuyor  notunu düşerek geri gönderilmesini sağlamışlar. Komşumuz burada 30 yıldır oturuyor, muhtarla 20 yıldır tanışıyorlar.

Neresinden tutsan elinde kalır.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST