Ubuntu 13.04 64 bit kaldırmak istiyorum

Başlatan SeaTower, 20 Temmuz 2014 - 16:02:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

SeaTower

Merhaba arkadaşlar ben dün kendime bir laptop aldım oyun için.Bildiğiniz üzere oyun için aldıysam windows yüklemem gerekiyor.Laptop'da Ubuntu yüklü halde elime geçti.Ben Ubuntuyu kaldırıp windows 8.1 yüklemek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.Ayrıca bilgisayar için özel bi dosya vs. yok.Direk formatlama seçeneği gibi şeyler önerebilirsiniz.Teşekkürler  :)

neynefes

Win kurulumu hakkında zilyon tane anlatım bulabilirsiniz. Uefi, normal kurulum vs.. Bütün diski ntfs olarak biçimlendirirsiniz doğal olarak işletim sistemi de gider.

SeaTower

Alıntı yapılan: neynefes - 20 Temmuz 2014 - 16:56:39
Win kurulumu hakkında zilyon tane anlatım bulabilirsiniz. Uefi, normal kurulum vs.. Bütün diski ntfs olarak biçimlendirirsiniz doğal olarak işletim sistemi de gider.

Biraz araştırdım da ntfs olarak biçimlendirip win yükleyeceğim doğru mu anladım ?Biçimlendirince ubuntu da yok olacak ?

neynefes

Cevabı zaten kendiniz vermişsiniz. İlla öneri almak mutlu edecekse sizi buyrun..
Win Dvd'si ile sistemi boot edin. Kurulum aşamalarında açık ve net yönlendiriyor sizi zaten. HDD bölümleme kısmına geldiğinizde de tüm diski ntfs dosya sistemi ile biçimlendirip kuruluma geçtiğinizde zaten tüm disk silinecektir.

Benim merak ettiğim Win kurulumunu Ubuntu forumunda neden aradığınız?

SeaTower

Alıntı yapılan: neynefes - 20 Temmuz 2014 - 20:05:44
Cevabı zaten kendiniz vermişsiniz. İlla öneri almak mutlu edecekse sizi buyrun..
Win Dvd'si ile sistemi boot edin. Kurulum aşamalarında açık ve net yönlendiriyor sizi zaten. HDD bölümleme kısmına geldiğinizde de tüm diski ntfs dosya sistemi ile biçimlendirip kuruluma geçtiğinizde zaten tüm disk silinecektir.

Benim merak ettiğim Win kurulumunu Ubuntu forumunda neden aradığınız?

Bundan önce linux'la hayatta işim olmadı.Gram bilgi bilmiyorum.İnternette yazanlarda windows boot cd'si tanınmamış oluyor.Gparted adlı bir programla diskleri biçimlendir vs vs. diyor.E bunun sonucu ubuntu yüklü pc'mde ubuntu hakkında zerre bilgi bilmediğim için buraya açtım.Yani olay bu.

neynefes

Peki..

Usb'ye Ubuntu sürümünü yazdırın. Usb'den boot edin sistemi. Sistemi dene seçeneğini seçin. Gparted programı sistemde yüklü. Programı çalıştırın bütün diski biçimlendirin.

SeaTower

Teşekkür ederim.Yarın pcden anlayan bi arkadaşa götüreceğim.Olmazsa dediklerini uygulayacağım ilgilendiğin için teşekkürler :)