hp 550 bluetooth sorunu

Başlatan slayttr, 13 Temmuz 2014 - 00:59:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

slayttr

defalarca linux kullanma isteği ve denemelerinden vazgeçmelerden sonra artık windows olmadan bilgisayar kullanmaya başladım
ve ilk kullanan her kişi için olduğu gibi birkaç sorunum var.

1. bluetooth yöneticisini açmak istediğimde aygıt etkinleştirmek istermisiniz diye uyarı çıkıyor evet diyorum ama açılmıyor.
2. ubuntuda windows olduğu gibi bir aygıt yöneticisi var mı?
3. ubuntu yazılım merkezi dışında paket yüklemesi yapabileceğim diğer depolardan nasıl yükleme yapabilirim adresleri nereden bulabilirim  pardus backtrack vs. gibi
şimdiden teşekkür ederim

heartsmagic

BIOS güncel mi? Açılan bir hata kaydında ilk bunu sormuşlar. Hani sanırım uğraşmamak adına:
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/linux/+bug/1335474/comments/3

2. Hayır yok. Genelde sürücülerin çoğu çekirdek seviyesinde tanınır. Bazıları için ek sürücü kurmak gerekebilir elbette, ancak senin bildiğin tarzda bir aygıt yöneticisi yok. Bilgileri basan uygulama bulursun, fakat aygıt yönetimi için iş görmezler.
3. Backtrack ve Pardus derken? İkisini de unutabilirsin. Backtrack çok eskilerde kaldı, ayrıca depoları melezlemek çok akıllıca değil. Backtrack üzerinde bir uygulama mı var? Onu Ubuntu'ya nasıl kuracağını araştırmak daha makul. Pardus konusuna girmiyorum, zira kendisi farklı bir dağıtım. Debian paketlerini, depolarını bile bazen doğrudan kullanamıyoruz. Pardus'un paketleme sürecini hiç bilmiyorum, neler yapılıyor, neler değiştiriliyor örneğin. Fakat orada olup da burada olmayan bir uygulama olacağını da sanmam. Kendilerinin yazdığı bir şeyse durum değişir elbette.

Fakat, bu soruları çok çatallamasak fena olmaz. Zira başlıklar karışıyor böyle olunca. Kabaca cevaplamak istedim sadece.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

slayttr

3. soruda şunu söylemek istedim bir çok linux dağıtımı var ve ben sadece ubuntunun paketlerini kullamak istemiyorum
2. soruda aslında sürücü güncellemesinden çok bluetooth tanımış mı diye sormuştum.

1. soru ise bios güncel mi bilmiyorum şuanda bakmaya çalışıyorum. yaklaşık 1 hafta oldu lubuntu yükleyeli nette bluetooth la ilgili bakarken birkaç şey buldum yapınca bluetooth programı açıldı ama menüler aktif değildi ve saatin yanında bluetooth simgesi yoktu ve hala yok

4. soruyu unutmuşum bide touchpad çalışıyor ama touchpad tuşları çalışmıyor  sanırım bunun için driver güncellemesi gerekiyor

heartsmagic

3. soru için: İsteyip istememe meselesi değil olay. Her dağıtım kendi paketlerini, kendi depolarını kullanır. Bir dağıtımı kurup, sonra alakalı/alakasız başka bir dağıtımın deposu, paketleri kullanılmaz. Kısacası cevap yine hayır, kullanamazsın. Tekrar edeyim, bir uygulama mı var aradığın, onu Ubuntu tarafın nasıl kurarım diye araştırma yapmalısın.

Önce BIOS'u güncelle güncelleyebiliyorsan, sorunları sonra konuşalım. İmleçsürer (touchpad) meselesini de ayrı bir başlıkta konuşuruz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.