[Çözüldü] GRUB Sorunu

Başlatan Srpshhin, 12 Temmuz 2014 - 18:14:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Srpshhin

İyi günler. Kullandığım Kubuntu 14.04 sürümünü Windows 7 USB'si ile silmeye çalıştım; fakat yanlışlıkla diski biçimlendirdim. Windows'u yükleyemedim. Amacım Windows ile Gnome Ubuntu'yu Dual kurmaktı. Windows' a Itunes için ihtiyacım var. Sonra Ubuntu USB'sini taktığımda karşıma resimdeki ekran geldi. Diğer GRUB başlıklarına baktım ama bir çözüm bulamadım.Yardımınıza ihtiyacım var.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

burk

@Srpshhin diski biçimlendirdiğin için açacak sistem bulamıyor.

Windows ile yükleme yapmak istediğinde de karşına bu ekran mı geliyor?

Srpshhin

Açıkcası tekrar windowsla denemedim çünkü elimde tek usb var. Onun içinde de Gnome var. İlk windowsla biçimlendirme yaptıktan sonra GRB diye bir hata verdi. Hal Böyle olunca direk UBuntu yüklemeye kara verdim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Temmuz 2014 - 18:32:23

Diske tekrar Windows Iso 'sunu açıp deneyeceğim.Sonucu hemen bildiririm.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Temmuz 2014 - 19:07:23

EFI da yükleyemiyorum. USB yi görmüyor. Legacy BIOS a geçtim. Sorun resimde göründüğü gibidir.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

meda

Efi yüzünden hata alıyorsun.

Tek USB ile ancak şöyle olur. Canlı USB ile sistemi açıp grub onarımı yap.Daha sonra yeniden başlatarak Kubuntu üzerinden WinUSB aracını kullanarak Win. 7 USB oluştur. Win 7 üzerindeyken Kubuntu veya Gnome hangisini istersen başlangıç USB oluştur.Tekrar grub onarımı yap.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

Srpshhin

Teşekkürler sorunu sayenizde çözdüm. Çözüldü olarak işaretliyorum.