Basit bir macro yada actionaz yardımı

Başlatan Turkbaytar, 12 Temmuz 2014 - 02:38:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Turkbaytar

2 haftadır uğraşıyorum ama bu macro olayını bir türlü çözemedim.

İstediğim şey çok basit aslında chrome da açılmış bir flash oyunda bir obje var bu objenin rengine tıklamak ardından 8 saniye beklemek ve aynı şeyi tekrarlamak istiyorum.(sınırsız şekilde) yani rengi bulacak tıklayacak 8 saniye bekleyecek ve tekrar aynı komutları çalıştıracak.(Bu obje hareketli hatta birden fazla obje var aynı renkte ve aynı şekilde ama benim için önemli olan birsine tıklaması.)

Actionaz bulabildiğim kadarıyla bu işi yapabilecek en iyi arayüze sahip uygulama.

Actionazda bu işi resim bul şeklinde yapabildim ama istediğim sonucu vermedi.(Resim bulma işlemi basit şu pencereden bul diyorsun resmi gösteriyorsun programa ve buluyor,tıklıyor falan.)

Ama renk bulmada böyle bir seçenek yok.İlla Position(belirli bir nokta) belirtmem gerekiyor bunu aşmak içinde tüm ekranı göstermek için position kutucuğunda kırmızı üçgen işareti var buraya önceden verilmiş bir output değerini direk isim olarak yazabiliyorsunuz.

Şimdi sorunum burada o ekranı tanıtamıyorum.Window seçeneğini ekliyorum output olarak isim veriyorum(örneğin "oyunekranı") ama gel görki bunu renk bulmada position kısmına yazdığım zaman o rengi bulmuyor ve doğal olarak tıklamada yapmıyor.

windows işletim sisteminde bunu yapan 3-5 program var ve kullanımı çok basit.(Sırf bu yüzden laptopumda windows 8.1 kullanmak zorunda kalıyorum)

actionaz fransız yapımı bir program gerçekten güzel ama google çeviri ile actionaz forumundan ancak bu kadarını çözebildim.(ironahk kurmayı denedim bir sürü problem yaşadım kuramadım.Diğer macro programları ise tamamen kod istiyor ve gerçekten karışık.İstediğim şey rengi bul tıkla 8 saniye bekle tekrar tıkla :D )

Forum yöneticilerinden özür dilerim konuyu nereye açacağımı bilemedim.

Çözüm getirecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Reverser

Linux üzerinde Python kullanarak buna benzer bir şey yapmıştım 1440x900 çözünürlüğünde monitorde X / Y eksenleri üzerinde önceden belirlenmiş koordinatlar yardımıyla pixelleri alıyordum ve bu pixelleri hexadecimal renk kodlarına göre işlettirip kod döndürüyordum python ile yapılabilir

XFCE ROCKS !