Masaüstü Gelmiyor

Başlatan burcakteke, 08 Temmuz 2014 - 17:47:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

burcakteke

Arkadaşlar ubuntu 14.04 ü kurdum düzgün olarak ama komut sisteminden masaüstüne geçiş yapamıyorum her türlü yolu denedim sitedeki her makaleyi inceledim kodlarla baya bi uğraştım ama bir türlü masaüstünü açamadım. ilk açılışta bu hatayı veriyor: Your screen, graphics card, and input device settings could not be detected correctly. you will need to configure these yourself. ve ok dediğim zaman 4 seçenek çıkıyor : run in low-graphics mode for just one session ' a tıkladığımda komut sistemi açılıyor kullanıcı adı ve şifreyi giriyorum çoğu yerde denilenleri uyguladım ama sonuç yok sistemi yeniden kurduğum bile oldu

plazma

burcakteke

14.04 sürümü benimki ve orda yazanları uyguluyorum herhangi bir sonuç yok hatalı girdi diyor.

tamam şimdi lspci yazınca birşeyler çıktı ama baya uzun kopyalama şansım yok forumda yeni olduğum için işler nasıl yürüyor onuda bilmiyorum burdan size hangisi gerekli

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 08 Temmuz 2014 - 19:36:39

arkadaşlar biraz yardımcı olabilirmisiniz 10 senedir microsoft esareti altındaydım linux olarak bunu seçtim ama 2 gündür uğraşıyorum sonuç alamıyorum

mehmet3582

Ekran kartının sürücüsüyle ilgili ekran kartı modelini biliyorsan yaz belki yardım edebilecek arkadaşlar olur.

burcakteke

2 adet akran kartı var biri harici : AMD RADEON HD 8600M
ikincisi : İntel HD 4200
i5 işlemci 1.60 turbo 2.60
4gb ddr3 1600 mhz ram
500 gb hdd

plazma

ubuntu 14.04 64 bitmi kurulum yaptınız ? diz üstü bilgisayarınız var galiba açık açık yazmadığınız için tahmin yürütüyorum.

64 bit ise :http://www2.ati.com/drivers/linux/amd-catalyst-14-4-rev2-linux-x86-x86-64-may6.zip sürücüsünü indirip zip ten çıkartın ardından.

sudo chmod +x amd_dosya_adı.run

sonra sında kurlum yapın

sudo sh ./amd_dosya_adı.run

dosya adı yazan yere zipten çıkarttıpınız dosyanın tam adını yazın.

http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/Catalyst-Linux-Installer-Notes.aspx

heartsmagic

Makinenin marka ve modeli nedir? Sürücü yüklü olmasa dahi açık kaynak sürücülerle masaüstüne erişebilmen lazım normalde.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.