XP YANINA ELEMANTRY OS KURDUM ACLISTA XP SEÇENEĞİ VERMİYOR

Başlatan vzorlu, 08 Temmuz 2014 - 13:14:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

vzorlu

Değerli arkadaşlar, henüz yeni ubuntu kullanıcısı durumundayım, şüphesiz programı tanımak için zamana ihtiyaç var, aşağıda açıkladığım hususlarda bana yapacağınız yardıma şimdiden teşekkür ediyorum.
Masa üstü Xp yanına 32 bit kurulması gerekirken bilmeden 64 bit elemantary os kurdum program açılırken
1- xp seçeneği gelmiyor doğrudan ubuntu açılıyor.
2- Açılış sırasında "Not Optimum Mod Recomended Mode 1440x900" yazılı  küçük pencere ekranda haraketli bir şekilde geziyor.
3- Çoğu kez küçük hareketli pencere haraketi son bulmuyor , yani program açılmıyor. Kapa/aç yaptıktan sonra yine  küçük hareketli pencere gelerek açılıyor.
4- Halen kurulu olan 64 bitlik programı kaldırıp yerine 32 bit kurmak istiyorum
5- Program açılırken xp mi ubuntu mu? Seçeneğini sormasını istiyorum
Yukarda izah ettiğim durum çerçevesinde kıymetli yardımlarınızı bekliyorum. İyi günler dileklerimle...

mehmet3582

Bende Ubuntu 14.04 'te oldu. Direk Ubuntu açılıyordu Grub customizer kurdum. Grub otomatik seçme süresi 0 saniye ayarlıydı değiştirdim düzeldi. Sende de aynı sorun olabilir.
Grub customizer'i bu komutla kur.
[bc]sudo add-apt-repository ppa:danielrichter2007/grub-customizer
sudo apt-get update
sudo apt-get install grub-customizer[/bc]

vzorlu

tşk. kurdum. ama Grub otomatik seçme süresini nereden ayarlayacağım

1910

sudo scratch-text-editor /etc/default/grub
''GRUB_TIMEOUT'' kısmını kaç saniye istiyorsanız, değiştirip kaydedin.
Daha sonra
sudo update-grubSistemi yeniden başlatın.

mehmet3582

Arayüzle yapmak istersen Elemantry os'ta yazılım aramak için bir yerler varsa Grub customizer yaz çıkar.
Genel ayarlar - Boot default entry after yazan yerden ayarlayabilirsin.

siberoloji

Yani siz şimdi XP'ye de Elemantary içerisine de giremiyorsunuz öyle mi?

vzorlu

Açılış sırasında "Not Optimum Mod Recomended Mode 1440x900" yazılı  küçük pencere ekranda haraketli bir şekilde geziyor. Dolayısıyla ekran perdelenmiş oluyor. F8 tuşu çalışmıyor

heartsmagic

Kısacası monitor çözünürlük hatası veriyor? Birçok yerde çözüm olarak işletim sistemini yeniden kurma önerisi verilmiş, ki Windows tarafında da sorun yaşanabiliyor görüldüğü üzere. Madem 32bit istiyorsun, yeniden kurulum yapabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.