[Çözüldü] Ubuntu 14.04 LTS - Animations Add-on Yok

Başlatan heyy_gs, 06 Temmuz 2014 - 22:18:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heyy_gs

Merhaba arkadaşlar. Herkese iyi akşamlar. Python programlama diline merak saldığım için bayadır ubuntuyu kurcalamıyordum. Bugün biraz kurcalayım derken azıcık efekt fena olmaz diyerekten ccsm yi kurdum. Synaptic ten compiz-plugins-extra paketinide kurdum. * her şey hazır masaüstüm şenlensin diyerekten açtım ccsm mi ve birde ne göriyim??? Animations Add-on yok.. Ne yaptıysam geri getiremedim. Bi yerde compizin geliştiricisi istifa etmiş gibi * bir şey duydum veya artık geliştirilmiyormuymuş ne. Açıkçası araştırmalarım sonuç vermedi ve ben hala çoğu efekti kullanamıyorum. Bu konuda yardımınızı bekliyorum.

Şimdiden hepinize teşekkürler  :)

Edit: İmla

heartsmagic

Nedir meselâ daha önce olup da şimdi olmayan canlandırma?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

heyy_gs

Hocam ek animasyonların hiçbiri yok. Yanma efekti açma kapama efektlerinin çoğu yok. Bunun yanı sıra 3d masaüstü etkin olduğunda masaüstü kübü  efekti bozuluyor. Görüntü kararıyor sadece açık pencere(ler) görünüyor. Aynı şekilde kübe arkaplan resmi koyduğumda da bozulmalar  oluyor. Nede bilmiyorum ama 12.04 te çalışan efektler 14.04 te ya bozuk çalışıyor yada hiç yok. Kullanabildiğim doğru düzgün efekt olarak bi sallanan pencereler bide pencere geçişleri var. Bütün driverlar sorunsuz kurulu. 

heartsmagic

Küp gibi şeyler zaten uzunca bir süredir çok sağlıklı değil. Hani ne yapılabilir bilmiyorum. Fakat kurmana rağmen canlandırmalar yoksa durum farklıdır. Kurdum diyorsun ama:

dpkg -l | grep compiz

çıktısına bir bakabilir miyiz?

heyy_gs

~$ dpkg -l | grep compiz
ii  compiz                                                1:0.9.11+14.04.20140423-0ubuntu1                    all          OpenGL window and compositing manager
ii  compiz-core                                           1:0.9.11+14.04.20140423-0ubuntu1                    amd64        OpenGL window and compositing manager
ii  compiz-gnome                                          1:0.9.11+14.04.20140423-0ubuntu1                    amd64        OpenGL window and compositing manager - GNOME window decorator
ii  compiz-plugins                                        1:0.9.11+14.04.20140423-0ubuntu1                    amd64        OpenGL window and compositing manager - plugins
ii  compiz-plugins-default                                1:0.9.11+14.04.20140423-0ubuntu1                    amd64        OpenGL window and compositing manager - default plugins
ii  compiz-plugins-extra                                  1:0.9.11+14.04.20140423-0ubuntu1                    all          transitional dummy package.
ii  compizconfig-settings-manager                         1:0.9.11+14.04.20140423-0ubuntu1                    all          Compiz configuration settings manager
ii  libcompizconfig0                                      1:0.9.11+14.04.20140423-0ubuntu1                    amd64        Settings library for plugins - OpenCompositing Project
ii  python-compizconfig                                   1:0.9.11+14.04.20140423-0ubuntu1                    amd64        Compizconfig bindings for python

Buyrun hocam çıktı bu.

Buda pencerelerde ki durum hocam. Soldaki pencerede efektler kısmında yanlış hatırlamıyorsam kağıt uçak şeklinde Add animation-on ibareli ek efekt paketi olmalı ama yok. Dediğim gibi 12.04 te vardı efektleri sorunsuz kullanıyordum ama 14.04  te bulamadım.

Edit: İmla

heartsmagic

Görünümü, yeri yurdu değişmiştir belki? Şu an bende de görünmüyor dediğin bölüm. Mesele bölüm ismi, şekli şemali değil burada ama, hangi canlandırma yok? Gerçi 12.04 ve 14.04 arası çok uzun, kaldırılanlar bile olmuştur muhtemelen.

heyy_gs

Hocam nerdeyse herşeyi aktifleştirdim ama son resimde görülen canlandırmalardan başka birşey yok  :(
Acaba dediğiniz gibi tamamen kaldırılmış olma ihtimali var mıdır 14.04 için? Ve akıl sır erdiremediğim bir noktada şu. Aynı donanımla 12.04 te sorunsuz çalışan küp efekti neden 14.04 te düzgün çalışmıyor. Gerçi bu konu ayrı. Sadece ek animasyonlara bile razıyım.

heartsmagic

@heyy_gs, oranın görünümü bende de aynı. Hâlâ anlayamadım tam olarak neyin eksik olduğunu. Neyin eksik olduğunu söyleyemezsen araştıramayız. Kaldı ki araştırsak da bir sonuç elde edeceğimizi sanmam zira paketleri kurmuşsun. Demek ki kaldırılmış.

Küp çalışmayabilir, zira donanım aynı ama 12.04 ile 14.04 arasında çok büyük farklar var. Donanım aynı ama artık sürücüler farklı. X sürümü farklı, Compiz sürümü farklı...

heyy_gs

Sanırım çok fazla yapılabilecek birşey yok gibi duruyor. Olsun Ubuntu bu haliyle de güzel. Verdiği özgürlük bile yeter. İlgilendiğiniz için teşekkürler.  :)