[Nasıl] Docky açılmıyor ingilizce oluyor çözümü

Başlatan pitikiti, 06 Temmuz 2014 - 03:35:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pitikiti

Selamlar arkadaşlar bu gün docky kurdum birkaç sorun yaşadım nette araştırıp bu docky problemlerini çözdüm

Şunları yaptım

Yazılım merkezinden docky kurdum.

Simgesine tıklayınca çalışmadı.

Ardından docky'i farklı bir yolla çalıştırmak için yazılım merkezindeki ana menü veya alacarte olarak belirtilen programı kurdum ve çalıştırdım.

Programın içinde donatılar menüsünden docky'i buldum ve docky seçili iken sağdaki özellikler butonuna tıkladım.

Açılan menüde command yazan ortadaki kısıma aşağıdaki komut'u yapıştırdım ve tamam'a basıp ana menü programını kapattım.

env LC_ALL=C docky

Ardından sistemi tekrar başlattım docky açıldı * her şey güzel tam oldu derken bu seferde firefoxu docky'den başlattığımda ingilizce olarak açıldığını ve
firefoxtan yaptığım indirmelerin başarısız olduğunu gördüm.

Sorunu halletmek için ilkönce aşağdaki komutla /etc/default/locale dosyasını yönetici olarak açtım.

sudo gedit /etc/default/locale

Açılan dosyanın içindeki herşeyi silip aşağıdaki kodları yapıştırdım ve dosyayı kaydet'e bastım.

LANG=tr_TR.UTF-8
LANGUAGE=
LC_CTYPE="tr_TR.UTF-8"
LC_NUMERIC=tr_TR.UTF-8
LC_TIME=tr_TR.UTF-8
LC_COLLATE="tr_TR.UTF-8"
LC_MONETARY=tr_TR.UTF-8
LC_MESSAGES="tr_TR.UTF-8"
LC_PAPER=tr_TR.UTF-8
LC_NAME=tr_TR.UTF-8
LC_ADDRESS=tr_TR.UTF-8
LC_TELEPHONE=tr_TR.UTF-8
LC_MEASUREMENT=tr_TR.UTF-8
LC_IDENTIFICATION=tr_TR.UTF-8
LC_ALL=

Ardından tekrar sistemi açtığımda docky sorunsuz sistem başlangıcında açıldı ve türkçeleşti.
Bu anlatım docky programını kurarken problem yaşayan kullanıcılar için yapıldı...  ::)

Not :Bu anlatımdan sonra program yine ingilizce oldu şu şekilde tekrar türkçe yaptım

Başlangıç uygulamarındaki komut

docky

Alacarte yani ana menü programındaki komut

LC_CTYPE=C docky

Olarak tekrar değiştirdim şimdi yine türkçe...

İnsanlarmı hikayeleri anlatır hikayelermi insanları ?