[Çözüldü] Android Yazılım Geliştirme Hakkında Merak Ettiklerim?

Başlatan freeman, 05 Temmuz 2014 - 13:26:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

freeman

Merhabalar,

Android için yazılım geliştirmek istiyorum fakat pek Java bildiğim söylenemez. Şimdi sormak istediğim JavaSE mi öğrenmeliyim yoksa JavaEE mi? Android 'de JavaEE pek kullanılmaz herhalde?

Kitap konusuna gelirsek,

Bugün "Head First Java", "Effective Java" gibi kitapların içeriklerine baktım da, benim için fazla kapsamlı geldiler. Halihazırda C++/Python iklisi ile haşır neşirim. Bir de derinlemesine Java öğrenmek istemiyorum. Sadece Android yazılım geliştirme, Android SDK 'ı anlayacak kadar Java 'yı nasıl öğrenebilirim? Yoksa illa JavaSE 'yi derinlemesine öğrenmek mi gerek?

(Kitap önerilerinize açığım, İngilizce olabilir.)

Saygılarımla...
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

turuncu

Muharrem Taç'ın Android Programlama kitabı işini görebilir. Onun dışında bence kitaba ihtiyacın yok. Youtube, stackoverflow ve github işini fazlasıyla görür.

freeman

Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

juggle

Burda sizin ihtiyacınızı JAVA SE konuları görücektir diye düşünüyorum.  JAVA EE konularının bilinmesi tabi farklı bakış açıları sağlayacaktır ama ilk aşamada ihtiyacınız olmayabilir. Ayrıca duyduğum kadarıyla iyi bir Nesne yönelimli programlama bilgisine Andorid de de ihtiyaç duyulduğu ve geliştirme yapılırken çok kullanıldığını biliyorum.
what goes around comes back around

krwlng

Android uygulaması hazırlamak için Java şart değil, mesela Android NDK ile C/C++ kullanarak uygulama hazırlayabilirsiniz.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

freeman

@krwlng;
Bildiğim kadarıyla NDK tek başına kullanılmıyor. İlla ki Java gerekiyor. Tabi yanlış da biliyor olabilirim. :)

@juggle;
Java EE çok kapsamlı. İnsan uğraştığı diğer tüm işlerim bırakıp, JavaEE ye yoğunlaşmalı öğrenmek için.
Javacıların Java 'dan başka teknolojileri öğrenmek için zamanlarının olduğunu pek sanmıyorum.

juggle

Evet, Java EE tarafında bir sürü teknoloji bulunuyor.  Bunları öğrenmek dediğiniz gibi uzun zaman ve uğraşlar alıyor. Genelde Java dışında kullanılan dillerin Android programlamada performans sorunlarına neden olduğunu duyuyorum. Hangi dilde yazarsanız yazın arka tarafta kodlar tekrar Java'ya dönüştürülüyormuş. Onun için herhalde Java ile yazılması en iyi performans için şart gibi. Yanlışsam düzeltin lütfen.
what goes around comes back around

freeman

Alıntı yapılan: juggleEvet, Java EE tarafında bir sürü teknoloji bulunuyor.  Bunları öğrenmek dediğiniz gibi uzun zaman ve uğraşlar alıyor. Genelde Java dışında kullanılan dillerin Android programlamada performans sorunlarına neden olduğunu duyuyorum. Hangi dilde yazarsanız yazın arka tarafta kodlar tekrar Java'ya dönüştürülüyormuş. Onun için herhalde Java ile yazılması en iyi performans için şart gibi. Yanlışsam düzeltin lütfen.
JavaSE yetiyorsa Android için, benim için de yeterli. JavaEE ile işim olmaz sanırım ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 06 Temmuz 2014 - 15:09:11

NOT:
Android yazılım geliştirme profesyonel yapmak istediğim bir iş değil. Sadece kendim içn yazılımlar.

turuncu

Bu arada geçen gün karşılaştığım sitenin linkini vereyim. İlk 1 ay ücretsiz sanırım, tam incelemedim fiyatlandırmayı ama android dersleri gerçekten mükemmel. İngilizcen orta seviyeyse 1 kaç saatte basit temelleriyle birlikte öğrenmemen için sebep yok.

http://teamtreehouse.com/

freeman

Alıntı yapılan: winkanBu arada geçen gün karşılaştığım sitenin linkini vereyim. İlk 1 ay ücretsiz sanırım, tam incelemedim fiyatlandırmayı ama android dersleri gerçekten mükemmel. İngilizcen orta seviyeyse 1 kaç saatte basit temelleriyle birlikte öğrenmemen için sebep yok.

http://teamtreehouse.com/
Teşekkür ediyorum. Gerçekten güzel bir adrese benziyor.
Yerimlerine ekledim.
Bu arada Oracle 'ın kendi Java tutorialine başladım.