[Çözüldü] WİN7 YANINA KURDUĞUM ELEMENTARY OS LUNAYI NASIL KALDIRIRIM TEŞEKKÜRLER.

Başlatan nuhnaci, 05 Temmuz 2014 - 12:55:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nuhnaci

elementery os luna nasıl kaldırılır ile ilgili forumda açıklama bulamadım.Benim bilgisayarda elementary win7 yanına kurulu.win7 üstüne kurulu için  bir açıklama var bana uymadı çünkü ekle kaldır bölümünde gözükmüyor.

plazma

Çok dağınık şekilde anlatmışsınız. EOS u kaldırıp sadece win7 mi kullanmak istiyorsunuz ?

nuhnaci

evet

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Temmuz 2014 - 13:27:49

bununla ilgili bir cevap yok galiba.

plazma

windwos cd/dvdusb takıp medyadan başlatıp normal şekilde format atıp kurabilirsiniz.

nuhnaci

Benim beklediğim gibi bir cevap olmadı yinede alakanıza teşekkür ederim.

sezmen

Alıntı yapılan: nuhnaci - 05 Temmuz 2014 - 12:55:26
elementery os luna nasıl kaldırılır ile ilgili forumda açıklama bulamadım.Benim bilgisayarda elementary win7 yanına kurulu.win7 üstüne kulu için  bir açıklama var bana uymadı çünkü ekle kaldır bölümünde gözükmüyor.
eOS luna win7 ye kurulan bir exe programı değildir. Onu win7 ekle kaldır bölümünde göremezsiniz. eOS luna aynı win7 gibi bir işletim sistemidir. eğer grubu diskin başına kurmadıysanız (eOS luna nın kurulduğu disk bölümünün başına kurduysanız) win7 de disk yönetimi bölümünden eOS luna nın kurulu olduğu bölümü formatlayın yeter.
Linux merakla başlar, bağımlılık yapar. Linux gönül işidir.

https://500px.com/sezginmendil

bytan

Alıntı yapılan: nuhnaci - 05 Temmuz 2014 - 13:17:08
evet

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Temmuz 2014 - 13:27:49

bununla ilgili bir cevap yok galiba.

10 dk içinde mi bu karara vardın? Soru ve yanıtı ne olursa olsun, birileri gelip görüp yazana kadar beklemelisin. Bu süre kimi zaman 2 dakika olur kimi zaman 25 saat olur. Ve bunlar normaldir.

Başlıkta iki öneri var ve ikisi de istediğin özellikleri sağlar. Birinci öneri ise aynı zamanda disk biçimlendirme işleminden sonra win önyükleyici için gereken ortamı da sağlar. Eğer ikinci öneriyi  izleyeceksen, bilgisayarını kapatmadan önce easybcd gibi yazılımlarla önyükleyici ayarlarını düzenlemelisin.

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

TRubuntu

eOS u kurarken, grub u nereye kurdunuz ?
Ya da kurarken, grub ile ilgili herhangi bir ayar yapmadan devam mı ettiniz ?

Eğer grub u /dev/sda ya kurmadıysanız sezmen'in dediği gibi eosu kurduğunuz diski formatlayıp işi tamamlayabilirsiniz.
Ancak eğer grubu /dev/sda ya kurduysanız ya da grub ile iligli kurulumda hiçbir ayara dokunmadıysanız,

linux un kurulu olduğu bölümü formatladıktan sonra windows mbr'yi tamir etmelisiniz.
"Türkiye Cumhuriyeti sınırları dahilinde yaşayan, Türk dili ile konuşan Türk kültürü ile yetişen, Türk ülküsünü benimseyen her vatandaş, hangi din ve mezhepten olursa olsun Türk'tür, Türk Milliyetçisidir."

"Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türk halkına Türk Milleti denir." (1930)

Uluönder Mustafa Kemal ATATÜRK

D@bbe

supergrub2 cd ile win mbr yapman gerek tabi formatlamadan önce... usb ile yapabilirsin... unetbootinle  yükleyebilirsin...

poʍǝɹǝd bʎ ɔɐspǝɹ˙˙˙

nuhnaci

windows disk şekillendirmeden girdim elementary os yüklü bölümü sildim oldu. Proplem çözüldü