[Çözüldü] Windows 7 nin yanına Ubuntu kurdum ama açılırken windows açılıyor.

Başlatan mehmet3582, 03 Temmuz 2014 - 20:25:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mehmet3582

Windows 7 nin yanınana Ubuntu 12.04.04 kurdum. Bilgisayar açılırken Windows direk açılıyor önyükleyicide açılmıyor. Boot repair ile başlatıp grubu onarmayı denedim olmadı. Windows önyükleyicide kurulmadı.

kerno

Alıntı yapılan: mehmet3582 - 03 Temmuz 2014 - 20:25:06
Windows 7 nin yanınana Ubuntu 12.04.04 kurdum. Bilgisayar açılırken Windows direk açılıyor önyükleyicide açılmıyor. Boot repair ile başlatıp grubu onarmayı denedim olmadı. Windows önyükleyicide kurulmadı.

İlk aklıma gelen ihtimal: Sisteminizde birden fazla disk vardır ve Ubuntu kurulumu sırasında GRUB önyükleyiciyi BIOS'ta BOOT öncelikli olan diske değil ötekine kurmuşsundur.

Kurulum sırasında bazen önyükleyici kurulacak disk otomatik olarak yanlış seçilebiliyor...

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

mehmet3582

Onuda denedim yenedim kurdum iso da sorun var galiba yeniden indiriyorum.

TRubuntu

Ubuntuyu kurarken grub u /dev/sda üzerine yazdırmanız gerekiyor.
"Türkiye Cumhuriyeti sınırları dahilinde yaşayan, Türk dili ile konuşan Türk kültürü ile yetişen, Türk ülküsünü benimseyen her vatandaş, hangi din ve mezhepten olursa olsun Türk'tür, Türk Milliyetçisidir."

"Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türk halkına Türk Milleti denir." (1930)

Uluönder Mustafa Kemal ATATÜRK

bytan

Çıktıları aktarmadığın için adımları takip ederken @TRubuntu'nun belirttiği gibi olası diğer durumları kontrol edemiyoruz. İso'nun md5 değerlerini kontrol ettiğinde sorun yoksa, grub kurma adımlarını tekrar uygulayıp çıktıları buraya aktar.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mehmet3582

UEFI yok.  Md5'i bilmediğim için bakmamıştım. 14.04 indirdim grub kuruldu ama fare imleci yanıp sönüyor kontrolü zor.
[bc]lspci |grep VGA[/bc]
çıktısı.
[bc]lspci |grep VGA
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller (rev 09)
01:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation GF108M [GeForce GT 540M] (rev a1)
[/bc]
Sürücülerde sorun yok değil mi?
Teşekkür ederim.

heartsmagic

Ubuntu şu an kuruldu yani? Bu başlığı etiketleyelim: cozuldukonusu
Sürücülerde sorun olup olmadığını o çıktıdan anlayamayız, zira sürücü bilgisi vermez. Fakat sen sürücü kurmadıysan kurulmamıştır. Nvidia bölümündeki Optimus başlıklarına göz gezdir lütfen. Sisteminde çift kart var.

Fare sorunu da sürücü kurulumundan sonra düzelmezse ayrı bir başlık açarsın.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.