Eclipse AVD Problemi

Başlatan ySfubuntu, 03 Temmuz 2014 - 14:46:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ySfubuntu

Merhabalar,

Daha öncesinde uygulama geliştirirken AVD ile ilgili bir sıkıntı yaşamıyordum Eclips'te. Fakat https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=35848.0 buradaki problemi yaşadıktan ve çözdükten sonra AVD çalışmıyor. Araştırdığım kadarıyla ekran kartıyla alakalı bir sıkıntıymış fakat tekrar aynı problemlemlerle karşılaşmaktan korktuğum için bilmeden bir şey yapmak istemedim. Bu problemi yaşayan ya da çözümü bileniniz var mı acaba ?

Teşekkürler.

Ubuntu 12.04LTS
Nvidia GT 525M

if

@ySfubuntu, ekran kartıyla alâkalı olduğunu nereden öğrendin? AVD nedir?

ySfubuntu

AVD Android Virtual Device Manager. Yani bir tur emulator. Eclipste gelistirilen android uygulamalarinin test edildigi bir emulator. Yabanci forumlarda arastirdigim kadariyla ekran kartiyla alakali diyor, ki ekran kartinin driveri yeterince sorun cikariyor uzun zamandir. Bir de linkte bahsettigim problem olusmadan once saglikli bir sekilde calisiyordu.

heartsmagic

Orada en son Nvidia paketlerini kaldırdığından bahsetmişsin. Şu an sürücüler ne durumda ve bu başlıktaki sorun orasıyla nasıl ilgili? Sürücülerin mi kurulu olması gerekiyor yani, daha doğrusu sahipli sürücülerin?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ySfubuntu

Evet en son o suruculeri kaldirmistim daha sonra yine ekran kartini tanitmaya calistim, bir ara 640x480 cozunurluk sikintisiyla ugrastim hatta bumblebee bile kurdum :) Acikcasi ekran kartiyla ilgili cok problem yasadim, yasiyorum. Hatta suan sistemimde ne var ne yok onu bile bilmiyorum. En son bu kadar problemi Mandrake'de usb modem tanitmaya calisirken yasamistim. Problemin konuyla alakasi emulatordeki cihazin ekran kartindan faydalanmasi sanirim.

juggle

Tekrar yeni bir emulator oluşturup çalıştırmayı denediniz mi? Yoksa var olan emülatorı çalıştırdığınızda mı sorun yaşıyorsunuz?
what goes around comes back around

ySfubuntu

Yeni bir cihaz olusturup da denedim, malesef ikisi de calismiyor

heartsmagic

Bu durumda konu grafik kartı sürücülerine çıkıyor. Ya eski konudan (konu seninse) devam edelim ya da yeni bir konu aç ve şu başlıktaki çıktıları geç lütfen: ekrankomut

ySfubuntu

Merhabalar konu benim değil, gereksiz konu açmaktansa bu başlık altından devam ediyorum, problemin neyle ilgili olduğuna göre yeni başlık açıp taşırız ya da burda kalır çok da problem olacağını düşünmüyorum.

Çıktılar ise şu şekil;

lspci | egrep "VGA|3D|Display"
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller (rev 09)
01:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation GF108M [GeForce GT 525M] (rev ff)

glxinfo | grep render
Xlib:  extension "GLX" missing on display ":0.0".
Error: couldn't find RGB GLX visual or fbconfig

lspci
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family DRAM Controller (rev 09)
00:01.0 PCI bridge: Intel Corporation Xeon E3-1200/2nd Generation Core Processor Family PCI Express Root Port (rev 09)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller (rev 09)
00:16.0 Communication controller: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family MEI Controller #1 (rev 04)
00:1a.0 USB controller: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller #2 (rev 05)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family High Definition Audio Controller (rev 05)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 1 (rev b5)
00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 2 (rev b5)
00:1c.3 PCI bridge: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 4 (rev b5)
00:1c.4 PCI bridge: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 5 (rev b5)
00:1c.7 PCI bridge: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 8 (rev b5)
00:1d.0 USB controller: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller #1 (rev 05)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation HM67 Express Chipset Family LPC Controller (rev 05)
00:1f.2 SATA controller: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family 6 port SATA AHCI Controller (rev 05)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family SMBus Controller (rev 05)
01:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation GF108M [GeForce GT 525M] (rev ff)
01:00.1 Audio device: NVIDIA Corporation GF108 High Definition Audio Controller (rev ff)
05:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8101E/RTL8102E PCI Express Fast Ethernet controller (rev 05)
09:00.0 Network controller: Intel Corporation Centrino Wireless-N 1030 [Rainbow Peak] (rev 34)
0b:00.0 USB controller: Texas Instruments TUSB73x0 SuperSpeed USB 3.0 xHCI Host Controller (rev 02)

xrandr
Screen 0: minimum 320 x 200, current 1366 x 768, maximum 32767 x 32767
LVDS1 connected 1366x768+0+0 (normal left inverted right x axis y axis) 344mm x 194mm
   1366x768       60.0*+   40.0 
   1360x768       59.8     60.0 
   1024x768       60.0 
   800x600        60.3     56.2 
   640x480        59.9 
VGA1 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)

support_test -p
support_test: command not found

support_test -p --compiz
support_test: command not found

Teşekkürler.

heartsmagic

Evet, şu an sürücü sağlıklı görünmüyor. Bumblebee mi kurmuştun? Eğer öyleyse tamamen kaldırıp tekrar kurulum yapmayı dene ve sorun almadığına emin ol. Sanırım bir ara sorun yaşamıştın?