8.10 a upgrade ve acilista takilma

Başlatan platonix, 31 Ekim 2008 - 07:55:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

platonix

Selam. 8.10'a upgrade yaptim ama acilista sifre verdikten sonra takilip kaliyor, acilmiyor.  ???

atomkarinca

Ctrl+Alt+F1 yardımıyla yeni bir terminal açıp

sudo nano /etc/X11/xorg.conf

komutuyla çözünürlük seçeneklerini ve ekran kartınızın sürücüsünü kontrol edin.

platonix

Alıntı yapılan: atomkarinca - 31 Ekim 2008 - 08:49:47
Ctrl+Alt+F1 yardımıyla yeni bir terminal açıp

sudo nano /etc/X11/xorg.conf

komutuyla çözünürlük seçeneklerini ve ekran kartınızın sürücüsünü kontrol edin.
Ettim. Bir aksilik yok. Orada driver ve adi yaziyor ama tam olarak nasil olmasi gerek ya da nasil degisecek onu bilmiyorum ve ayni sorun hala devam ediyor. Acamadim yine?

utferd

Daha önce hiç upgrade yaparak sürüm yükseltmedim ama neredeyse herkes sıfırdan kurulum yapmayı tavsiye ediyor. Eğer elinizde 8.10un cd si varsa oradaki xorg.conf u (tabi düzgün calisiyorsa) kullanabilirsiniz. Bence de sorun xorg ayarlarından kaynaklanıyordur.
utferd.wordpress

platonix

Alıntı yapılan: utferd - 31 Ekim 2008 - 15:40:32
Daha önce hiç upgrade yaparak sürüm yükseltmedim ama neredeyse herkes sıfırdan kurulum yapmayı tavsiye ediyor. Eğer elinizde 8.10un cd si varsa oradaki xorg.conf u (tabi düzgün calisiyorsa) kullanabilirsiniz. Bence de sorun xorg ayarlarından kaynaklanıyordur.
su anda ubuntu kurulu son versiyonunu cd ile ayni hdd bolumune kurmak biraz beyin ameliyati. daha once ki seferde ortalik bayagi karismisti

o yuzden bunun bir cozumu yokmu ????

utferd

yok benim söylemek istedigim, sistemi 8.10 cd ile çalıştırıp (kurulum yok yani) eğer sorunsuz çalışıyorsa, cd'den xorg.conf u yeni xorg dosyan olarak kullanman, aklıma bu geliyor sadece.  ::)
utferd.wordpress

heartsmagic

Şunlar ne diyor:

sudo aptitude update
sudo aptitude dist-upgrade

Kısacası sistemi tekrar güncellemeyi dene.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.