Kafayı yedirtecek siyah ekran sıkıntısı !

Başlatan ozdilek, 23 Haziran 2014 - 11:18:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ozdilek

Merhabalar

Sorunum şu: yüklemeye geçerken, yükledikten sonra, işletim sistemini açmak isterken hep aynı problem :

Ekran devamlı siyah eğer ki monitörün kapağını 4 kere aç-kapa yaparsam yani uyku modundan uyandırıp durursam bir şekilde işlemime devam edebiliyorum. Neden böyle yapıyor hiç anlayamıyorum ki eskiden ubuntu ve mint kullanıyordum. Şimdi Elementary os ve win7 bi arada kullanmak istiyorum ama bu sorunu çözemedim,

Yardımcı olursanız sevinirim.

Bilgisayarım asus ux32vd ekran kartım : hd4000 ve gt620m

Kurulumu : usb ile yapıyorum

if

Grub ekranındaki Elementary girdisinin üzerindeyken e tuşuna bas, linux kelimesi ile başlayan satırdaki "splash" ifadesini sil ve ctrl+x tuşlarına basıp başlatmayı dene.

vesafb.nonsense=1 çekirdek önyükleme seçeneği denenebilir.

Bumblebee kurdun mu?

ozdilek

Az önce Grub'u tekrar yükledim, sorun olmadan açıldı, bumblebee kurmamı önerir misiniz? Veya gerek var mı?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Haziran 2014 - 18:23:59

Her defasında aynı problemle karşılaşıyorum, güncellemeleri yaparken yine ekran gitti, 4-5 kez ekran kapağını aç kapa yaptım açılmadı. Sinirden win7'yi bile sildim tekrardan temiz bir kurulum yaptım ama yine olmuyor.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.