Ubuntu 8.10 Intrepid Ibex Kararlı Sürüm Yayınlandı

Başlatan eren, 30 Ekim 2008 - 16:42:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zulfikar

Alıntı yapılan: by_reis - 30 Ekim 2008 - 23:03:32
Alıntı yapılan: zulfikar - 30 Ekim 2008 - 22:29:21
Sifirdan kurulum yaptim. Ilk beta surumunde sorun yoktu arkasindan gelen cekirdek guncellemeleri ile tekrar eski haline dondu ve hala devam ediyor. Sanirim ubuntu ekibinin de yapacagi fazla bir sey yok is cekirdekte bitiyor.
peki cekirdekte bitiyorda bu cekirdeği düzeltmenin * ya da onarmanın bir yolu yokmu ?

Vardir elbette ama bizim yapacagimiz is degil, ubuntu ekibininde yapacagi is degil. Bunu yapsa yapasa Linus abinin tayfasi yapar.

Python

Alıntı yapılan: Çağlar - 30 Ekim 2008 - 23:09:36
Şimdi arkadaşlar ben şu an bile tırsıyorum ama dowland yapılırken sörf yapsam sorun olur mu?

valla dostum download yapıyo sörfte yapıyom msn de chatte yapıyorum inşallah sorun olmaz senin bu sorunu görene kadar hiç aklımda yoktu bile :S
Bilginin Efendisi Olmak için, Çalışmanın Esiri Olmak Gerekir - Linux For Humans

Çağlar

Valla ben bişi olur diye bir tek opera da tek sekme ile duruyorum. Compiz bile kapalı şu an herşeyi ayarladım inşallah bişi olmaz. Olursa yakarım pc yi :D
We got a badass over here!

ironic

Alıntı yapılan: Eren - 30 Ekim 2008 - 22:23:06
Güncelleme ile geçmeyin. Güncelleme ile geçince bazı sorunlar düzelmiyor.

kesinlikle doğru. Şu an eksik olan özellikler mevcut. Mesela qt4 settings i menülerde göremedim. Zaten tanıma amaçlı yükseltmiştim. Hafta sonu temiz kurulum yaparım.

ironic

Alıntı yapılan: Çağlar - 30 Ekim 2008 - 23:26:30
Valla ben bişi olur diye bir tek opera da tek sekme ile duruyorum. Compiz bile kapalı şu an herşeyi ayarladım inşallah bişi olmaz. Olursa yakarım pc yi :D

paketlerin inme aşamasında süre uzamasından başka bir sorun olacağını sanmıyorum. İçlerinde doğrulama kodları var galiba. Kurulumdan önce doğrulanıyor.

Ama kurulum başlamadan compiz dahil herşeyden çıkın ve yeniden başlatana kadar sadece izleyin. Yaklaşık 45 dk. sürüyor.

Çağlar

Alıntı yapılan: ironic - 30 Ekim 2008 - 23:28:43
Alıntı yapılan: Çağlar - 30 Ekim 2008 - 23:26:30

paketlerin inme aşamasında süre uzamasından başka bir sorun olacağını sanmıyorum. İçlerinde doğrulama kodları var galiba. Kurulumdan önce doğrulanıyor.

Ama kurulum başlamadan compiz dahil herşeyden çıkın ve yeniden başlatana kadar sadece izleyin. Yaklaşık 45 dk. sürüyor.

Teşekkürler ironic hata olursa suç senin nasolsa ben gezineyim :D

btermeli

Guncelleme yoluyla  yukselttim. İlk gorduklerim;

*amsn'e ses gelmis,
*skypedan kamera ve ses  ayarları gitmis,
*skypeda kamera calısmıyor,
*oo 3u kaldırıp 2.4 kurmus
*kaldırdıgım bazı programları  geri yuklenmis
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

Çağlar

Alıntı yapılan: btermeli - 30 Ekim 2008 - 23:43:09
Guncelleme yoluyla  yukselttim. İlk gorduklerim;

*amsn'e ses gelmis,
*skypedan kamera ve ses  ayarları gitmis,
*skypeda kamera calısmıyor,
*oo 3u kaldırıp 2.4 kurmus
*kaldırdıgım bazı programları  geri yuklenmis

oo3 ü silmemiştir tahminim kısayolları silmiş olabilir. Bir kontrol edin derim.

sudoktoru

güncelleme yaptım ama bir sürü problem çıktı. daha önceki güncellemelerde de aynı problemleri yaşamıştım. en iyisi yeniden kurulum yapmak gibi görünüyor.

btermeli

en basa donduk;
*kamera problemi, cheese de amsnde calıs skypeda calısma
*simdi skype sesi de gitti
bu surumun skypea mı bır gıcıklıgı var acaba
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

Çağlar

asoundconf set-pulseaudio

Şunu denermisiniz?

http://ubuntuforums.org/archive/index.php/t-924817.html

Burda gördüm skype da ses olmaması ile ilgili.

eren

8.04 de olan ekran kartı otomatik kurulum aracını göremedim.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

kernel

pidgin yerine başka bir program var mı ?empathy diye bir programın yerine geçiceğinden bahsediliyordu.
Dünyada herkese yeticek kadar kaynak var. Ama açgözlüleri doyurucak kadar kaynak yok..

Çağlar

WarGasm

Alıntı yapılan: Eren - 31 Ekim 2008 - 00:43:17
Ben gördüm ancak Hardy Heron'daki gibi Aktif Et seçeneğini seçtiğimde downloading diyor 13 mb'lik dosya indirmesi gerekirken 0 kb de bir iki defa cubuk sol sag yapip kapaniyor..

olaki

Alıntı yapılan: WarGasm - 31 Ekim 2008 - 00:58:59
Alıntı yapılan: Eren - 31 Ekim 2008 - 00:43:17
Ben gördüm ancak Hardy Heron'daki gibi Aktif Et seçeneğini seçtiğimde downloading diyor 13 mb'lik dosya indirmesi gerekirken 0 kb de bir iki defa cubuk sol sag yapip kapaniyor..
Selam,
Ben de güncelleme ile geçtim... genelde bir sorun yok görünüyor.
Sözkonusu olan 'Hardware Drivers' ise...
Nvidia sürücüsünü yüklemiş, aktif olarak açıldı.

Çağlar

Acil yardım lütfen 8.10 a yükseltirken birden sources.list read only dedi ölümcül hata dedi kapattı tekrar kaldığı yerden nasıl devam ettirebilirim

eren

Nvidia sürücüsünü yükledikten sonra sistem read boot feast diye hata veriyor ve grub menüsünden biraz sonra kapanıyor.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

WarGasm

Ben de 1 saat 45 dk'dir ati surucumu kurmaya calisiyorum.. Hardy de bu sekilde problemlerle hic karsilasmamistim :(

Python

Tamam kurulum bitti. Ama bi sorun var klavyem ve mouse çalışmıyo sadece ctrl+alt+F1 le konsola düşebiliyorum başka hiç bişi işlemiyo ne mouse ne klavye nolucak şimdi : ???

eren

Alıntı yapılan: WarGasm - 31 Ekim 2008 - 02:19:05
Ben de 1 saat 45 dk'dir ati surucumu kurmaya calisiyorum.. Hardy de bu sekilde problemlerle hic karsilasmamistim :(

Bende Nvidia için yaklaşık 4 saat'in üzerinde bir süredir uğraşıyorum. Envy ile terminal üzerinden denedim ama o da işe yaramıyor. Bilinçli kullanıcılar ekran kartı kurulumunu halledemezken son kullanıcılar ne yapacak merak ediyorum.

eren

Alıntı yapılan: BLaCK_sPy - 31 Ekim 2008 - 03:11:24
Tamam kurulum bitti. Ama bi sorun var klavyem ve mouse çalışmıyo sadece ctrl+alt+F1 le konsola düşebiliyorum başka hiç bişi işlemiyo ne mouse ne klavye nolucak şimdi : ???

USB ise terminalde çalışmayabiliyor.

Python

Hayır, usb degil ps/2. Kullanıcı adı ve şifre gireceğim, hiçbir tuş ve mouse çalışmıyor.

Python

Sanırım 8.04'e dönsek iyi olur sistemler tam kararlı hale gelene kadar. Büyük hayal kırıklığına uğradım doğrusu. :(

WarGasm

Alıntı yapılan: Eren - 31 Ekim 2008 - 03:11:30
Alıntı yapılan: WarGasm - 31 Ekim 2008 - 02:19:05

Bende Nvidia için yaklaşık 4 saat'in üzerinde bir süredir uğraşıyorum. Envy ile terminal üzerinden denedim ama o da işe yaramıyor. Bilinçli kullanıcılar ekran kartı kurulumunu halledemezken son kullanıcılar ne yapacak merak ediyorum.
Onu kurup bunu kaldırayım derken bozdum ve yeniden kurdum. Yine aktiflestirmeye calistim ekran kartını, uzun bir sure %0 da kaldı, daha sonra tamamlandı ancak bu defa da yüklemedi. Güncelleştirmeleri yapıyorum ve bilgisayarımı yeniden başlattığımda yine büyük ihtimalle Xorg dosyası bozuk olacak ve açılmayacak. Sanırım en güzeli bir süre ara vermek Ubuntu'ya..
Not : Sanırım problemlerden çok kişi muzdarip. Zira, Ubuntu ana forumunda şu an 66000+ kişi online