Pardus-Linux.org eDergi 6. Sayı Yayımlandı

Başlatan egitimist, 09 Mart 2009 - 20:15:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

egitimist

Pardus-Linux.org eDergi 6. Sayı Yayımlandı

Pardus-Linux.org Topluluğunun Çıkarmış Olduğu eDergi'nin 6. Sayısının İçerdiği Konular Şöyle :

* C ile Programlama II
    * GNU/Linux Haberleri
    * GNU/Linux AntiVirüs Yazılımları
    * Torrent ve KTorrent
    * Pardus'ta Python 3.0
    * Happy Hacking : Pisi Search 'te Küçük Değişiklikler
    * Python Modülü : optparse
    * Firefox Eklentileri
    * Qucs ile DC Analiz
    * Oyun İnceleme : Ri-Li
    * Web Sİte Tanıtımları
    * Kitap Tanıtımları
    * Pardusum
    * Doruk Fişek Röportajı

İndirmek İçin
http://www.pardus-edergi.org

Bir sonraki sayımızın hazırlıklarına katılmak için TIKLAYIN

bytan

Dergi günleri yine başladı. Yeni sayı hayırlı olsun.

İçindekiler kısmında göremedim; Richard M. STALLMAN'ın devamı yayınlanacaktı diye hatırlıyorum? Başka bir sayıya mı bıraktınız?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

OKAN

Alıntı yapılan: bytan - 09 Mart 2009 - 20:28:14

İçindekiler kısmında göremedim; Richard M. STALLMAN'ın devamı yayınlanacaktı diye hatırlıyorum? Başka bir sayıya mı bıraktınız?

Doğrusu, o röportajın devamını bende merak ediyordum. Dergide yayımlamayı düşünmüyor musunuz?

Gimp Uzmanı

Bu sayıyı çok başarılı buldum. İçerik mükemmel. Ellerinize sağlık.

extremebrutal

Alıntı yapılan: OKAN - 09 Mart 2009 - 20:32:37

Doğrusu, o röportajın devamını bende merak ediyordum. Dergide yayımlamayı düşünmüyor musunuz?

Evet.. Tam da heyecanlı yerinde kalmıştı.. Ben de merakla bekleyenler arasındayım..  :D

baDibere

Alıntı yapılan: extremebrutal - 09 Mart 2009 - 21:09:42

Evet.. Tam da heyecanlı yerinde kalmıştı.. Ben de merakla bekleyenler arasındayım..  :D

Arkadaşlar merak etmeyin, elimizde olsa yayımlamak isterdik bu sayımızda fakat Stallman sorularımıza hemen cevap veremeyeceğini belirtti ve bizden birkaç hafta zaman istedi.

eren

Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

zeitgeist

Pardus-Linux eDergi ekibine tebrikler. İçeriği hayli zengin bir sayı olmuş. Özellikle "GNU/Linux dünyasından haberler" bölümünü pek sevdim. Torrent ve Firefox konuları sayesinde hayli bilgilendim.

Tek göze batan daha doğrusu kulağı tırmalayan nokta Editör'den bölümünde okuyuculara "dostlar" diye seslenilmesi.

Pardus-Linux eDerginin bundan sonraki sayılarda da aynı başarıyı devam ettirmesini dilerim.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

erginemr

Elinize sağlık.

Bu arada, @baDibere, sizi Pardus Forum'da moderatör olarak biliyorum. Bizim foruma hoş geldiniz.  :)

Gimp Uzmanı

GNU/LINUX ANTİVİRÜS YAZILIMLARI
Qucs ile Doğru Akım Devre Analizi
LKD YÖNETİM KURULU BAŞKANI DORUK FİŞEK İLE RÖPORTAJ

En çok ilgimi çeken yazılar oldu.

Birde tanıtılan sitelerdek bu karikatür ilgimi çekti. :D
http://blog.yollu.com/2007/12/08/ilginc-bir-meditasyon/#comment-1621

baDibere

Alıntı yapılan: erginemr - 10 Mart 2009 - 08:43:45
Elinize sağlık.

Bu arada, @baDibere, sizi Pardus Forum'da moderatör olarak biliyorum. Bizim foruma hoş geldiniz.  :)

Hoş bulduk. Her ne kadar PLO'da olduğu gibi aktif olarak bulunamasam da takip etmeye çalışıyorum. Bu arada SUDO'nun yeni sayısını da bekler olduk. Ne oldu?

ihtiyar said

Alıntı yapılan: baDibere - 10 Mart 2009 - 14:24:27
Alıntı yapılan: erginemr - 10 Mart 2009 - 08:43:45
Elinize sağlık.

Hoş bulduk. Her ne kadar PLO'da olduğu gibi aktif olarak bulunamasam da takip etmeye çalışıyorum. Bu arada SUDO'nun yeni sayısını da bekler olduk. Ne oldu?

Her ayın 15'inde. ;)