Ubuntu 8.10 Intrepid Ibex Kararlı Sürüm Yayınlandı

Başlatan eren, 30 Ekim 2008 - 16:42:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eren

Yandaki adresten sisteminize uygun sürümü indirebilirsiniz. http://releases.ubuntu.com/8.10/

32 Bit işlemci kullananlar buraya tıklayarak, 64 Bit işlemci kullananlar buraya tıklayarak ilgili sürümü indirebilirler.

MD5Sum güvenlik kodlarını görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yeni eklenen özellikler;

* Genel Wireless sürücüleri dağıtımın içerisine gömüldü. Sürücüler iyileştirildi.
* Alpha sürüm ile gelen 3G desteği iyileştirildi.
* 3G modemlerin bir çoğunun sürücüsü eklendi.
* Gnome sürümü 2.24'e yükseltildi.
* Samba sürümü yenilendi.
* Yeni eklenen IPv6 desteği iyileştirildi. Bu sayede yeni nesil IP sistemine tam anlamıyla destek verilen ilk sistemler arasına girildi.
* Dizüstü bilgisayarların fonksiyon tuşları artık Ubuntu'da çalışabiliyor. Bu özellik güncellendi.
* Ağ bağlantı aracı istekler doğrultusunda yenilendi.
* USB harici disk, USB CD ve DVD Rom tanıma desteği iyileştirildi.
* Wireless sorunu kesin olarak çözüldü.
* Media oynatıcılara otomatik codec yükleme özelliği eklendi.
* Bildirilen hataların bir çoğu giderildi.

Not: 8.04.1 kullanıcıları güncelleme yaparak yeni sürüme geçebilirler. Geçiş bilgilerini öğrenmek için buraya tıklamanız yeterli.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Kutadgu

Ayrıca artık Usb stickden de çalıştırabileceğiz : ). (Bunu elbette önceden de yapabiliyorduk ama bu sefer Ubuntu kendisi destekliyor) .Bu benim için çok iyi oldu hem cd almak zorunda kalıyordum hemde yanımda taşımam gerektiğinde sıkıntı oluyordu.

Hepimize hayırlı olsun.

WarGasm

Teşekkürler, @Eren..
Sabahtan beri yeniden bakıyordum acaba yayınlandı mı diye.. Şimdi indirmeye başladım. İlk gün olduğundan yavaş iner diye düşünürken 2 dakikada 50 mb inmiş durumda ve 400 kbps civarinda bir hızla download ediyorum. Canonical firmasına yeni sürüm ve ilk gün olmasına rağmen bize bu hızla sundukları için ayrıca teşekkürler..

ghetto

Alıntı yapılan: Jay Wells - 30 Ekim 2008 - 16:57:41
Ayrıca artık Usb stickden de çalıştırabileceğiz : ). (Bunu elbette önceden de yapabiliyorduk ama bu sefer Ubuntu kendisi destekliyor) .Bu benim için çok iyi oldu hem cd almak zorunda kalıyordum hemde yanımda taşımam gerektiğinde sıkıntı oluyordu.

Hepimize hayırlı olsun.

USB stick olayını biraz açıklarmısın arkadaşım? İşime yarayabilir :)

zoyaist

Linux For All

Kutadgu

Alıntı yapılan: ghetto - 30 Ekim 2008 - 17:07:40
Alıntı yapılan: Jay Wells - 30 Ekim 2008 - 16:57:41

Hepimize hayırlı olsun.

USB stick olayını biraz açıklarmısın arkadaşım? İşime yarayabilir :)

Muhtemelen slax kurulumu gibidir. Ancak yinede tam emin olmak için denedikten sonra yazayım. Şu an indiriyorum zaten : )

tufan scothbrite

Kurulum işlemleri bitti. Çok şükür yeni sürümdeyim.

Şimdilik bir sorun ile karşılaşmadım ancak compiz fusion da ki bazı özelliklerim gitti. Ayarlamaya çalışıcam.

tragedy10

Hayırlı olsun.
%25'de şu an, son sürat iniyor.
md5 için teşekkürler.
Resmi sitede bulamamıştım.
Ayrıca USB desteği olayını da merak ettim.

eren

Bende indirenler arasındayım. Birazdan kuruluma geçeceğim.

Yarın da 20 ayrı model USB kablosuz adaptör ile bağlantı testi yapacağım. Eğer çalışmayan olursa buraya yazarım. Hepimize hayırlı olsun.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

tufan scothbrite

İlk izlenim. Yeni yeni bir çok şey eklenmiş. Mesela tercihler bölümünde benim görmediğim bir çok şey var. QT4 Settings gibi.

Compiz Fusion için ayrı bir yer oluşturulmuş.

Arşiv yöneticisi geliştirilmilş. Yane daha önceki hataları yok. Makinamda ki herşeyi tanıdı. O başlangıçtaki absür wireless hatasını da almadım.

erginemr

Intrepid Ibex hepimize hayırlı olsun arkadaşlar. Bir süredir Beta versiyonunu kullanıyordum. İlk izlenimlerim Hardy faciasından sonra çok iyi ve sorunsuz bir dağıtım olduğu yönünde. :)

Amd

ben yeni sürümü indiremedim! galiba çok yoğunluk var. Denemeye devam edeceğiz.

Bedreddin

Şu anda 60kB'a yakın bir hızla iniyor, başlangıçta bir süre 100kB gitmişti. Canonical Store'dan destek olmak için birşeyler alanlar bunun üstüne birer tane daha alacaklardır heralde :D
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

zulfikar

Arkadaslar en iyisi torrent benim indirmem 15 dakika surmedi.

eren

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,728.0.html

Tüm sürümlerin direk indirme adresleri ve MD5Sum güvenlik kodları bu başlıkla mevcut.

fotomusa

Arkadaşlar verdiginiz adresten türkçe olarak indiriyoruz daha ( malum yabancı dil yok)

Dropman

Hayırlı Olsun.. Güncelleme bitti.. Artık v8.10 Ubuntu kullanıyorum..  :)
<Doctus>

zulfikar

Eren benim acidan wireless sorunu cozulmedi, hala baglanti kopmasi devam ediyor. Hardy de nasilsa bu surumde de aynen devam ediyor, download hizi  1.5 mb i gecince cok degil 5 dakika dayaniyor veya dayanamiyor ve baglanti kopuyor tekrar baglaniyor. Olan benim download ettigim dosyalara oluyor. Eren eger yakin zamanda guncellemeler ile duzelmezse hata bildirimi yapa bilirmisin?

eren

Güncelleme ile geçmeyin. Güncelleme ile geçince bazı sorunlar düzelmiyor.

Python

şu an yükseltme işlemine başlamış buluyorum çok heyecanlıyım haydi hepinize hayırlı ugurlu olsun nice yükselmelere arkadaşlar :)
Bilginin Efendisi Olmak için, Çalışmanın Esiri Olmak Gerekir - Linux For Humans

zulfikar

Sifirdan kurulum yaptim. Ilk beta surumunde sorun yoktu arkasindan gelen cekirdek guncellemeleri ile tekrar eski haline dondu ve hala devam ediyor. Sanirim ubuntu ekibinin de yapacagi fazla bir sey yok is cekirdekte bitiyor.

Python

Bilginin Efendisi Olmak için, Çalışmanın Esiri Olmak Gerekir - Linux For Humans

Göktürk

Alıntı yapılan: zulfikar - 30 Ekim 2008 - 22:29:21
Sifirdan kurulum yaptim. Ilk beta surumunde sorun yoktu arkasindan gelen cekirdek guncellemeleri ile tekrar eski haline dondu ve hala devam ediyor. Sanirim ubuntu ekibinin de yapacagi fazla bir sey yok is cekirdekte bitiyor.
peki cekirdekte bitiyorda bu cekirdeği düzeltmenin yada onarmanın bir yolu yokmu ?
anakart:asus intel p8h61-mlx rev 3.0
işlemci:intel pentium g620 2.60 ghz x2
ram:kingston 4gb ddr3 1333 mhz 2 adet
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

zulfikar

Alıntı yapılan: BLaCK_sPy - 30 Ekim 2008 - 22:49:47
Ne gibi bir sorun oldu ki ; Dur korkutma beni  :o

Benim sorunum cekirdek ile birlikte gelen wireless driverindan kaynaklaniyor. Benim wireless kartimin ipw3945 olan driverini 2.6.22 cekirdek surumunden sonra iwl3945 ile degistirdiler ve ozamandan beri sorun tam hallolmadi.

Çağlar

Şimdi arkadaşlar ben şu an bile tırsıyorum ama dowland yapılırken sörf yapsam sorun olur mu?
We got a badass over here!