Istanbul Python Kursu

Başlatan kafein, 25 Haziran 2014 - 16:30:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kafein

Merhaba arkadaslar,
Python dersleri, kurslari ve kaynaklari ararken forumda da 2010 yilinda sorular sorulmus.
Istanbul'da C Sistem Derneginde(120 saat) Python kursu eklenmis. Birkac yerde python kursu arastirirken gordum ve arayip sordum.
Egitimi Kaan Aslan hocamiz vericekmis.
Katilimci sayisina gore kurs acilis tarihi belli olucak. 20 - 25 kisilik siniflar olacakmis.
Basvurulari C Sistem Derneginin sitesinden yapabilirsiniz.
Akliniza takilan veya kurs veren baska yerler var ise bilgilendirirseniz sevinirim.
Bilgi özgür olmalıdır.

juggle

Python severler için bu kurs bence çok faydalı olucaktır.  İstanbulda başka Python kursu nerede veriliyor bilmiyorum.
what goes around comes back around

agg1401

Bizim gibi engelli vatandaşlar alamıyor, ne yazık ki? Kayseri'liyim yok mu bana kıyak geçecek ders verecek?

sem

Alıntı yapılan: agg1401Bizim gibi engelli vatandaşlar alamıyor, ne yazık ki? Kayseri'liyim yok mu bana kıyak geçecek ders verecek?
SUDO Ekibindeki Berkay Aslan'ı takip etmenizi önereceğim =)
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

agg1401

Alıntı yapılan: sem - 26 Haziran 2014 - 18:11:34
Alıntı yapılan: agg1401Bizim gibi engelli vatandaşlar alamıyor, ne yazık ki? Kayseri'liyim yok mu bana kıyak geçecek ders verecek?
SUDO Ekibindeki Berkay Aslan'ı takip etmenizi önereceğim =)

Teşekkürler.

ecikla

Alıntı yapılan: agg1401 - 25 Haziran 2014 - 20:05:52
Bizim gibi engelli vatandaşlar alamıyor, ne yazık ki? Kayseri'liyim yok mu bana kıyak geçecek ders verecek?

Hocam bende kayseriliyim bilgisayar mühendisliği okuyorum 1 dönem python ile ilgilendik öğrenmesi kolay ve eğlenecelidir fakat şehrimizde bilgisayar kültürü özellikle yazılım tarafında çok zayıf bir çok şirket ve devlet kurumunda python bildiğimi söyleyince yanındakine dönüp ahmet sen biliyon mu nedir bu python - abi bir ara gördüm internette gibi durumların içinde kaldım

en iyi diyecebileğimiz kurs yeri sanırım erciyes üniversitesinin ersem kursları ordada sadece windows ürünleri sql server, visual c# gibi yerel piyasaya yönelik kurslar var. Birkaç naçizene tecrübeme göre python veya daha geniş anlamda programlama öğrenmeniz için yollar şöyle:

* Mutlaka okuduğunu anlayacak derecede ingilizce bilmek şart...sular seller gibi okumak tabi ki sıkıntılı iş bu yüzden sözlük elimiz ayağımız olacak tabi bu da bazen sıkıcı hale geliyor (yeni sekme aç kelimeyi doğru yaz gibi :))...

bu yüzden firefox kullanıyor iseniz Quick Translator
chrome kullanıyor iseniz myVocabu eklentilerini kullanmak kolaylaştıracaktır, eklentilerin ayarlar bölümünden kısayolu T harfine atıyorum ve web sayfasındaki istediğim kelimeyi seçip T ye bastıktan sonra popup olarak çeviriyi göstermekte

* bu haftaki sudo dergisinde dersler başladı mutlaka okuyun ve orda verilen bağlantıları ziyaret edin. istihza özellikle çok faydalı

*stackoverflow programlama hakkında soru sorup cevap aldığınız mükemmel bir platform

*codeacademy interaktif olarak python sintaks (sözdizimi/dil kuralları) öğrenebilirsiniz.

*youtubeda sayısız ders bulabilirsiniz. python tutorial yazmanız yeterli.

*it-ebooks gibi websiteleri size ekitaplar sunmakta burdanda faydalanabilirsiniz.

*github dan projeleri incelemeyi 1 numaralı hobi edinmelisiniz :)

*temel bilgileri edindikten sonra mesela codeacademy deki dersleri bitirdikten sonra kendi projenizi yazmaya çalışın (başka insanları projelerini örnek alabilirsiniz fakat tamamen kopyala yapıştı sadece egonuzu tatmin edecektir)  projenizi geliştiriken muhtemelen 20-30 kez hata ile karşılaşacaksınız bunları kesinlikle çekinmeden sorun

* siz işin ucundan tutmaya başlayın gerek burdaki forum bölümünden biz gerek diğer platformlardan insanlar elinden geldiğince yardımcı olacaktır,

konuyu biraz dağıttığım için özür dilerim :D

agg1401

Alıntı yapılan: ecikla - 26 Haziran 2014 - 20:16:46

Hocam bende kayseriliyim bilgisayar mühendisliği okuyorum 1 dönem python ile ilgilendik öğrenmesi kolay ve eğlenecelidir fakat şehrimizde bilgisayar kültürü özellikle yazılım tarafında çok zayıf bir çok şirket ve devlet kurumunda python bildiğimi söyleyince yanındakine dönüp ahmet sen biliyon mu nedir bu python - abi bir ara gördüm internette gibi durumların içinde kaldım

en iyi diyecebileğimiz kurs yeri sanırım erciyes üniversitesinin ersem kursları ordada sadece windows ürünleri sql server, visual c# gibi yerel piyasaya yönelik kurslar var. Birkaç naçizene tecrübeme göre python veya daha geniş anlamda programlama öğrenmeniz için yollar şöyle:

* Mutlaka okuduğunu anlayacak derecede ingilizce bilmek şart...sular seller gibi okumak tabi ki sıkıntılı iş bu yüzden sözlük elimiz ayağımız olacak tabi bu da bazen sıkıcı hale geliyor (yeni sekme aç kelimeyi doğru yaz gibi :))...

chrome kullanıyor iseniz myVocabu eklentilerini kullanmak kolaylaştıracaktır, eklentilerin ayarlar bölümünden kısayolu T harfine atıyorum ve web sayfasındaki istediğim kelimeyi seçip T ye bastıktan sonra popup olarak çeviriyi göstermekte

* bu haftaki sudo dergisinde dersler başladı mutlaka okuyun ve orda verilen bağlantıları ziyaret edin. istihza özellikle çok faydalı

*stackoverflow programlama hakkında soru sorup cevap aldığınız mükemmel bir platform

*codeacademy interaktif olarak python sintaks (sözdizimi/dil kuralları) öğrenebilirsiniz.

*it-ebooks gibi websiteleri size ekitaplar sunmakta burdanda faydalanabilirsiniz.

*temel bilgileri edindikten sonra mesela codeacademy deki dersleri bitirdikten sonra kendi projenizi yazmaya çalışın (başka insanları projelerini örnek alabilirsiniz fakat tamamen kopyala yapıştı sadece egonuzu tatmin edecektir)  projenizi geliştiriken muhtemelen 20-30 kez hata ile karşılaşacaksınız bunları kesinlikle çekinmeden sorun

* siz işin ucundan tutmaya başlayın gerek burdaki forum bölümünden biz gerek diğer platformlardan insanlar elinden geldiğince yardımcı olacaktır,

Sizi çok sevdim, sizinle çalışmak isterim. Tabii kabul ederseniz. Bu arada teşekkürler.

ecikla

Alıntı yapılan: agg1401 - 26 Haziran 2014 - 20:58:24
Alıntı yapılan: ecikla - 26 Haziran 2014 - 20:16:46

Sizi çok sevdim, sizinle çalışmak isterim. Tabii kabul ederseniz. Bu arada teşekkürler.

Tabi ki yardımcı olabileceğim konularda bana profilimdeki eposta adresimdem ulaşabilirsiniz

dwain

Ben de kursa kayıt yaptırdım. Aslında kendi başıma bayağı öğrenmiştim. Ama zorlayıcı bir şeyler olmayınca bir yerden sonra konsantrasyonum gidiyor. Bir de bankada çalışıyorum. Dolayısıyla akşama kadar işbaşında olunca akşamları bazen bakamıyor insan. Ama haftasonu kurs açılırsa gideceğim :)
Kaan Aslan
Mac OSX

feritarslan

kurs nerde arkadaşlar semt olarak ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Ekim 2014 - 23:04:04

kardeşim engelli diye biyşey yoktur önemli olan engelleri aşabilmektir internette çok güzel eğitim setleri var en pahalısı 40 lira falan bayada güzel anlatıyolar yanında kitap felanda veriyorlar ha kursa gitmişsin ha eğitim seti almışsın hiç bi fark yok bence 
                CloneZilla