Half Life : Blue Shift Oyununun Tanıtımı

Başlatan ozgurilgin, 23 Haziran 2014 - 22:10:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ozgurilgin

Bu ileti kaldırılmıştır.

if

@ozgurilgin, bu gibi konular için Gezzegen'imiz var. Gezegene üye olarak blogunuzdaki yazıları yayınlayabilirsiniz. Burası oyun forumu olmadığından her çıkan oyun için haber yayınlamaya gerek yok. Ayrıca konunun GNU/Linux'a ne ilgisi var?

ozgurilgin

Gezegen konusunda da blogumda 2 yazar olduğu için, konu başlıklarına ayrı ayrı feed verme konusunda sıkıntı yaşadığım için bir girişimim olamadı.

Oyun GNU/Linux'ta yayınlanmış bir oyundur. İkincisi yeni çıkan bir oyun değildir. Windows için bile çıkalı 13 yıldan fazla oldu. Her çıkan oyun için haber yapmıyorum. Bu bir haber değil tanıtımdır. Ben zaten blogumda yayınladığım içeriği tamamını forum kullanıcıları ile paylaşmak için bunu yapıyorum. Daha önce sadece link verdiğim için tepki alınca bu yola başvurdum. Blogum tamamen amatörce bir uğraş olup buradan elde ettiğim herhangi bir reklam geliri yoktur, bunu da daha önce ifade etmiştim. Madem paylaşımların bu kadar rahatsızlık yaratıyor, bundan sonra forumunuzda herhangi bir paylaşım yapmayacağım. Daha önce yaptığım paylaşımları da silmenizde bir mahsur yok. Son olarak da sadece tessüflerimi bildirmek istiyorum, üyeliğimi de silin askıya alın, ne yaparsanız yapın önemli değil.

if

@ozgurilgin, oyunun Linux üzerinde oynanacağına dair bir ifade göremedim yazıda. "Playonlinux'la yükleyebilirsiniz.", "Wine ile şöyle kurulur." gibi bir cümle bekledim. Bu yüzden GNU/Linux'la ilgisini sordum. Bu şekliyle yazı sadece oyunun kendisinin tanıtımı oluyor. Sadece oyun tanıtımından oluşan bir yazı forumun amacı dışında kalıyor. Oyunu GNU/Linux'la ilişkilendirseydiniz bir itirazım olmazdı. Ne sizden ne de yazılarınızda rahatsızlık duymuyorum, forumun amacı kapsamında kalması adına önlem alıyorum.

ozgurilgin

Zaten kapsam içi yazılar yazmaktaydım. Steam 1 yıldan fazladır Linux platformu için oyun satıyor ve Valve firması bir kaç oyun hariç tüm oyunlarını(Başta Half Life Serisi olmak üzere) GNU/linux'a port etmiş durumda. Bu gayet açık gerçeği yazıda vurgulamaya gerek görmedim.

if

@özgülilgin, sizin için mâlum olan benim için değil. Oyunlarla hiç mi hiç ilgilenmiyorum. Bu konuya dair okuduğum iletileri de sadece okunması adına açıp bakıyorum. Bu yüzden Valve'nin direk Linux'a oyun çıkartığına dair bir bilgim yoktu. Daha önce böyle bir şey okuduysam da unutmuşumdur, çünkü ilgi duymadığım bir konuya dair bilgiler kalıcı olmuyor. Ben sadece Playonlinux diye bir şeyin varlığından ve bunun üzerinden oyun oynanabilindiğinden haberdarım. Bu yüzdendi konunun GNU/Linux'la alâkasını sormam. Araştırma yapmadım değil oyuna ve Steam'a dair, fakat yeterli değilmiş.