[Çözüldü] qt isim değiştirmiyor?

Başlatan evilfain, 21 Haziran 2014 - 22:17:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

evilfain

arkadaşlar qt kurdum isim proje ismini ne biliyim label text isimlerini felan değiştirmiyor hepsi varsıyılan olarak kalıyor.dedim proje ismi okdadr önemli değil text özelikleride değişmiyor problem ne olabilir

evilfain

arkadaşlar gui programlama yapıcam qt yükledim ancak dosya text özelikleri felan hiçbir isim değişmiyor.benim bu sorunu nasıl gidebilirim.uzun bi sürecek ise başka bi program var mı gui programlama yapacağım

heartsmagic

Mevcut bir başlığın varken ikincisini açma lütfen @evilfain. Cevap gelmemesi durumunda aradan makul bir süre geçtikten sonra güncelleyebilirsin başlıklarını.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

evilfain

QtCreator Klavye Sorunu
Yayın tarihi 17 Mayıs 2014   

Qt5.3.0-RC ile gelen Qt Creator'ı kullanmak istediğimde klavyem çalışmadı. Sebebini araştırdığımda libxkbcommon kitaplığından kaynaklandığını ve bu sürümde çözülmüş olmasını gerektiğini düşünerek QTBUG-32760 hata kaydına durumu raporladım.

Konu ile ilgili yeni bir hata kaydı açmam istenince birkaç deneme yaparak QTBUG-38946 hata kaydına klavyemin çalışmasını sağlayan durumu da raporladım. Klavye sorununu çözmek için programı çalıştırmadan önce aşağıdaki gibi komut satırından yerel ayarlarını vererek başlatabilirsiniz;

$ LANG=en_US.UTF-8 [kurulum_dizini]/Qt5.3.0/Tools/QtCreator/bin/qtcreator.sh

Ubuntudaki başlatma simgesini değiştirmek için de simge dosyasını metin düzenleyici ile açarak parametreyi ekleyebilirsiniz. Gedit ile simge dosyasını açalım:

$ gedit .local/share/applications/DigiaQtOpenSource-qtcreator.desktop

Dosyayı açtıktan sonra şu satırı

Exec=[kurulum_dizini]/Qt5.3.0/Tools/QtCreator/bin/qtcreator

Şununla değiştirelim

Exec=env LANG=en_US.UTF-8 [kurulum_dizini]/Qt5.3.0/Tools/QtCreator/bin/qtcreator

Değişikliği yaptıktan sonra oturumu kapatıp açmanız gerekebilir. [kurulum_dizini] kısmına kurulum yaptığınız dizini girmeye dikkat edin.

"http://huseyinkozan.com.tr/qtcreator-klavye-sorunu#more-372"sitesinden alıntı yaptım denedim bende çalıştı.çalışmayanlar tool bölümde dili english yaparsanız sorun düzeldi.başka böyle bir sorunu olan kişiler için deneyebilirler.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Haziran 2014 - 23:05:46

kusura bakma mevcut başlığım olduğunu hatırlayamıdım. O yüzden açtım,diğerin silebilirsiniz,yada bunu oraya taşıyabilirsiniz.

heartsmagic

Başlıkları birleştirmiştim zaten. Yukarıdaki yazıyı neden geçtin buraya, çözüm mü oldu senin sorunun için de?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

evilfain

evet aynen çözüm oldu.diğer arkadaşlarda böyle bi problem olursa  diye ekledim