Avileri oynatamıyorum.

Başlatan TheHitchhiker, 11 Ekim 2008 - 15:15:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TheHitchhiker

selam beyler ben yeniyim ubuntu kullanımında. avi formatında video var elimde ve oynatamıyorum. VLC player yüklemek istiyorum ama nasıl yükliycem anlayamadım, yardımcı olursanız sevinirim

heartsmagic

Alıntı yapılan: Kuruntu - 11 Ekim 2008 - 15:15:28
selam beyler ben yeniyim ubuntu kullanımında. avi formatında video var elimde ve oynatamıyorum. VLC player yüklemek istiyorum ama nasıl yükliycem anlayamadım, yardımcı olursanız sevinirim

Kurulumdan sonra yapılması gerekenler bölümüne baktın mı? Özellikle

sudo aptitude install ubuntu-restrcited-extras
komutunu işlettin mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

erginemr

VLC'yi konsoldan:
sudo apt-get install vlc
yazarak, ya da Sistem >> Yönetim >> Synaptic'ten "vlc"yi aratarak kurabilirsiniz.

munirekinci

Video oynatmak için ben Smplayer'ı öneririm;
sudo aptitude install smplayer

Ayrıca, video oyatıcılar hakkında kullanıcı yorumlarını görmek ve fikir edinmek için de şuraya bakabilirsiniz;
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,1254.0.html

btermeli

dun "the awake" filmini avi formatinda calistirmak istedim, once cift tiklayinca movie playerla acti, ubuntu dondu, mouse hareket ediyordu ama hicbir tus kombinasyonu veya komutu satiri calismiyordu, kapama tusu ile kapadim, tekrar actim. bu sefer SMPlayer ile calistirayim dedim, yine ayni sey oldu, bosuna gerginlik yaratti, yine kapama tusuyla kapa/ac yaptim. Sonra, is inada bindigi icin, VLC ile acayim dedim,VLC acti. Movie player ve smplayer'da neden oyle oldu acaba? ikincisi boyle dondugu anda, kapama tusuyla kapa actan baska care var mi??
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

erginemr

Alıntı yapılan: btermeli - 30 Ekim 2008 - 12:52:18
dun "the awake" filmini avi formatinda calistirmak istedim, once cift tiklayinca movie playerla acti, ubuntu dondu, mouse hareket ediyordu ama hicbir tus kombinasyonu veya komutu satiri calismiyordu, kapama tusu ile kapadim, tekrar actim. bu sefer SMPlayer ile calistirayim dedim, yine ayni sey oldu, bosuna gerginlik yaratti, yine kapama tusuyla kapa/ac yaptim. Sonra, is inada bindigi icin, VLC ile acayim dedim,VLC acti. Movie player ve smplayer'da neden oyle oldu acaba? ikincisi boyle dondugu anda, kapama tusuyla kapa actan baska care var mi??

Movie Player, Totem mi yoksa MPlayer mı? MPlayer ise, SMPlayer ile aynı sonucu vermeleri normal, zira ikisi de videoyu göstermek için aynı arkayüzü kullanıyorlar.

Sorunun kaynağı MPlayer'ın video gösterme ayarları ya da seyrettiğiniz filmin değişik bir kodek ile kodlanmış olması olabilir. Her iki seçenek de mantıklı, zira VLC, filmleri göstermek için MPlayer'dan farklı bir kodek kullanıyor.

btermeli

erginemr

Alıntı yapılan: btermeli - 30 Ekim 2008 - 13:05:20
sanirim totem-xine

Aslında Xine çok kaliteli bir video oynatıcı...  ::)

Bu sadece tek bir film dosyasında oluyorsa, takmayın kafanıza derim.

btermeli

yok takmiyorum genelde de, nasilsa alternatifi var diye. Ozellikle bi kaydedilmemis writer dosyasi varken stres yapiyor sistemin donmasi. Bu donmayi gidermenin bir caresi var mi?

erginemr

Alıntı yapılan: btermeli - 30 Ekim 2008 - 13:09:05
yok takmiyorum genelde de, nasilsa alternatifi var diye. Ozellikle bi kaydedilmemis writer dosyasi varken stres yapiyor sistemin donmasi. Bu donmayi gidermenin bir caresi var mi?

Bu donma meselesi, Hardy'nin bilinen genel donma problemi olabilir. Ben de Hardy'de yerli yersiz sistem kilitlenmelerinden muzdariptim, şimdi Intrepid kullanıyorum ve şu ana kadar tek bir kilitlenme yaşamadım.