Ubuntu Türevi Geliştirmek

Başlatan batuhanAG, 14 Haziran 2014 - 22:52:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

batuhanAG

Merhaba !

Kickstarter'da Gezinirken https://www.kickstarter.com/projects/alexklein/kano-a-computer-anyone-can-make Kano Projesini Gördüm.
Raspberry Pi Olunca Sevindim Az Çok Bilgim Var. Kano Takımı KanoOS Adını Verdikleri Bir İşletim Sistemi Geliştirmişler.

Bende Raspberry Pi İçin İşletim Sisitemi Geliştirmektense (O Kadar Programlamada İyi Deyilim) Türetmeyi Düşündüm.
Ufak bir Araştırma yaptım ve Sonunda Ubuntu Beyde Karar Kıldım. Ubuntu customization kit ile neler yapabilirim ? Ubuntu Beyi Tamamen Değiştirebilirmiyim ?

Kali Hanımda Fena Durmuyor. Amacım İşletim Sistemi Yapmak Değil Türetmek. Raspberry Pi'ye Yükleyip Kano Gibi Ambalajlıyıp Satmak İstiyorum. Önce Kickstarter'da.

Nereden Başlamalıyım Sizce ?

freeman

RasPi için ARM işlemci için özel olarak optimize edilmesi gerekir dağıtımın. Her sistemi kaldırmaz RasPi. Raspbian 'ı bile grafik ekran açık olduğunda zor kaldırıyor (RAM miktarı önemli).
Yani çok iyi ARM bilginizin olması gerek. Programlama bilgisi de gerecek diyebilirim.

Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

batuhanAG

RAM'e Swap Takviyesi Yapabilirim Raspi OC İle 1GHZ Oluyor. Fakat Isınıyor.BeagleBoneBlack Felan Düşünüyorum.

Benim Sorunum Nasıl türeticem o önemli bana ?

ekremsenturk

"Ödünç akıl ile iş yapılmaz" desem, henüz ne demek istediğimi anlayacak yaşta değilsindir. İlerisi için aklının bir köşesinde saklı tut. Bilgi, Mantık, beceri, bunlar hep zaman içinde gelişir.