[Çözüldü] asus ubuntu 14.04 internet sorunu

Başlatan tosun, 21 Nisan 2014 - 21:27:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tosun

Windows 8 ön yüklemeli Asus x550c dizüstü aldım.Uefi modunda ubuntu yükledim.
sorun 1 internete bağlanamadım
sorun 2 windowsu açamadım ; açamadığım için biosdan ubuntuyu iptal etmek zorunda kaldım.Tekrar ubuntu kullanmak istiyorum.Yardımcı olursanız  sevinirim.
"İnsan dünyaya sadece yemek, içmek, koynuna birini alıp yatmak için gelmiş olamazdı. Daha büyük ve insanca bir sebep lazımdı."

heartsmagic

Sorunları ayrı ayrı konuşalım, internet bağlantısı başka bir yerde konulursa daha güzel olur.
UEFI meselesi için Wiki'deki maddemize baktın mı? Boot Repair ile şansını denedin mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

tosun

Alıntı yapılan: heartsmagic - 22 Nisan 2014 - 03:35:29
Sorunları ayrı ayrı konuşalım, internet bağlantısı başka bir yerde konulursa daha güzel olur.
UEFI meselesi için Wiki'deki maddemize baktın mı? Boot Repair ile şansını denedin mi?
wiki maddesini uygulayarak kurulum yaptım.boot repair denemedim.İnternete bağlanabileceğim ikinci bir cihazım yok
"İnsan dünyaya sadece yemek, içmek, koynuna birini alıp yatmak için gelmiş olamazdı. Daha büyük ve insanca bir sebep lazımdı."

heartsmagic

Bu durumda Canlı CD üzerinde interneti sağlamak gerekiyor önce. Gerçi Boot Repair kurulumlardan sonra da iş görebilir. Kablo ile bağlanma imkânı yok yani? O zaman şu çıktıları buraya aktarman gerekiyor:
agkomut
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

tosun

burk

@tosun ilgili çıktıları geçip başlığı da internet sorunu olarak değiştirdikten sonra kilitleyelim.