[Çözüldü] İso yazdırmak

Başlatan Anizm, 12 Haziran 2014 - 15:29:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Anizm

Arkadaşlar sabah 9'dan beri flasha iso yazdırma arıyorum bir türlü bulamadım  :'( Kesinlikle de burnumun dibinde ama  :-[

Flashı biçimlendirdim gparted ile fat32 yaptım,ntfs'mi yapmam gerekiyor :(

İçerisinde attım iso'yu ama dosyaları çıkartıyor kalıp şeklinde atmıyor,Unetbootin ile atıyorum flashı boot yapıyorum ama yine ubuntu olarak açılıyor ve ayrıca yine içerisindeki dosyaları yüklüyor flasha iso'yu değil  :(

Başlangıç disk oluşturucu cd'takınca çalışıyor cd'siz atmıyor  >:(

win7.iso atmaya çalıştım ama kaç saat uğraştım  :-X

Elessar

Buyrun: http://rufus.akeo.ie/?locale=tr_TR
USE="peace justice" emerge --newuse --update --deep world

Anizm

Aygıtı felan görmüyor o.O

Elessar

meda

Win 7-8.1 farketmeksizin yazar.WinUSB programını deneyin.Sanırım yazılım merkezinde yok intenertten *.deb paketini indirip kurabilirsiniz.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

Anizm

Yumi de flashı görmedi ama sabit sistemi görüyor ona kurayım dedim onada hata verdi

Bu arada  flashta sorun yok  :-\

WinUSB'yi bir türlü kuramadım :(

Elessar

Ben windows 8.1 iso dosyasını yumi ile harici hard diske yazdırmış ve sorunsuz şekilde kurulum yapmıştım.

Disk (Diskler)  uygulaması ile flash diskinizi denetletin. Sorun yoksa formatlayıp tekrar deneyin.

Anizm

yumi windows için anlaşılan çünkü yerel disk c felan diyor :S

Biçimlendirdim zaten ama iso'yu atamadım,bazen içerisinde ki dosyaları çıkarttı bazen komple sürükleyip attım bu sefer boot olmadı :S

winusb'de içerisinde ki dosyaları çıkarttı

meda

*.deb paketini indirdiğince yazılım merkezi ile aç.Yükle de oldu bitti.Hatta USB biçimlendirmesini bile kendisi yapıyor.
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

Anizm

Alıntı yapılan: shadow. - 12 Haziran 2014 - 20:07:33
*.deb paketini indirdiğince yazılım merkezi ile aç.Yükle de oldu bitti.Hatta USB biçimlendirmesini bile kendisi yapıyor.

winusb'yi indirdim kurdum ntfs olarak biçimlendiriyor flashı ama fotoğrafta da gösterdim isoyu kalıp olarak atmıyor o nedenle de boot olmuyor sanırım

siberoloji

@anizm;
windows usb nin içine doğru atmış işte.
Siz tek bir .iso dosyası olarak kopyalanacağını mı düşünüyorsunuz?
Tam olarak windows yükleme flash diski oluşturmak istiyorsunuz?

Bilgisayar boot menüsünden ilk yükleme cihazını USB seçerseniz bununla başlaması gerek.
Alternatif;
Komut satırında .iso dosyasının bulunduğu klasöre gir.
Aşağıdaki komutu kendinize uyarlayın.
windows.iso yerine kendi iso dosyanın ismini yazmalısınız.
/dev/sdb yerine flashın adresini yazmalısınız. Bunu öğrenmek için
sudo blkid
komutunun çıktısı yol gösterir. İPUCU: /dev/sdb1: LABEL: Windows USb  yazıyorsa sdb yazmanız yeterli. 1'e gerek yok.

dd if=windows.iso of=/dev/sdb bs=512k

heartsmagic

Konu Windows için midir? Eğer öyleyse lütfen yine başlığı değiştirelim. Konunun yeri de doğru değil, daha sonra yazılım istekleri bölümüne alalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Anizm

Verdiğiniz kodun çıktısı ;
314+1 kayıt girdi
314+1 kayıt çıktı
1321056256 (1,3 GB) byte kopyalandı, 146,38 s, 9,0 MB/s

Flashta iso yoktu bu kodu girdiğimde,iso'yu flasha atmış olmam gerekiyor muydu ? bir de fat32 olarka mı biçimlendiriyim ntfs olarak mı  :-[

Kod zaten atmış flasha iso'nun içerisindekileri.

Yok olmuyor dellenecem kaç gündür bidene *önyükleme yapamıyorum flash

BOOTMGR hatası veriyor,bazende grub rescue hatası veriyor flashı boot etmeye çalışınca.

if

Windows parmak bellekten önyüklenebiliyor mu?

Anizm

Parmak bellek ?

Windows yok tamamiyle ubuntu

siberoloji

Siz windows kurulum USB diski oluşturmaya çalışıyorsunuz sanırım. Ama windows USB'den kurulmaz. Bu iso dosyasını CD'ye yazdırmalısınız.

meda

Alıntı yapılan: siberoloji - 17 Haziran 2014 - 16:01:54
Siz windows kurulum USB diski oluşturmaya çalışıyorsunuz sanırım. Ama windows USB'den kurulmaz. Bu iso dosyasını CD'ye yazdırmalısınız.
Bence yanılıyorsunuz.Xp-7-8.1 sürümler rahatlıkla USB ile kurulum yapılabiliyor.Hem de Ubuntu üzerinden WinUSB yazılımını kullanarak.Tecrübeyle sabit :)

auroraborealis

@siberoloji Windows altında Windows 7 USB/DVD Download Tool aracı ile USB belleğe yazılmış Windows kalıbından kurulum yapılabilir. Windows dışında @shadow. bahsettiği araç ile kalıbı yazdırıp kurulum yapabilirsiniz.

Anizm

Hep aynı cevaplar,olmuyor maalesef işte kalıp olarakta kurmuyor,boot'da etmiyor

heartsmagic

Alıntı yapılan: AnizmHep aynı cevaplar,olmuyor maalesef işte kalıp olarakta kurmuyor,boot'da etmiyor
Aynı cevapların olması normal değil mi? Herkes bildiği yöntemi yazıyor buraya.

Alıntı yapılan: shadow.Bence yanılıyorsunuz.Xp-7-8.1 sürümler rahatlıkla USB ile kurulum yapılabiliyor.Hem de Ubuntu üzerinden WinUSB yazılımını kullanarak.Tecrübeyle sabit
Tecrübeyle sabit demek, bizzat denenmiş yapılmış demektir. @Anizm, sorun artık Linux sorununu aşıyor. Windows konuları için Windows tarafında sıkıntıyı araman lazım. Kullandığın kalıp sağlam mı, yasal mı, sıkıntısız mı? Ayarları doğru yapıyor musun vs. gibi.

Anizm

Windows konularıyla ilgisi ne anlamadım o.O

Linux ortamında win7 iso'sunu flasha ve diske yazdırmak için program arıyorum,bulduğum programlar yazmıyor yazsa bile kalıp olarak yazmıyor ve boot etmiyor sorunum bu

plazma

serkanburda

Daha dün bu işlemi gerçekleştirdim. Kendi izlediğim yolu anlatayım, belki sizde de işe yarar.
Şu bağlantıdan sisteminize uygun olan "winusb" paketini indirin: https://launchpad.net/~colingille/+archive/freshlight/+packages?field.name_filter=winusb&field.status_filter=published&field.series_filter=saucy Ben 64bit olanını indirip kurdum. Paket 13.10 sürümü için olsa da 14.04'de de çalışıyor.
Bu programı kurduktan sonra, parmak belleğinizi diskler ya da gparted aracılığıyla ntfs olarak formatlayın. Fat ya fat32 denediğimde olmadı, ntfs işe yaradı.
Sonra winusb programı ile windows 7 iso'sunu parmak belleğe yazdırın. Bu işlem biraz uzun sürüyor ama bitene kadar sabredin.
En son olarak bilgisayarınızın bios ayarlarından ya da açılış esnasındaki seçeneklerinden boot önceliğini usb belleğe verdiğinize emin olarak yeniden başlatın.

Ben bu yol ile dün windows 7 kurulumunu gerçekleştirdim.

heartsmagic

Alıntı yapılan: Anizm - 29 Haziran 2014 - 17:21:55
Windows konularıyla ilgisi ne anlamadım o.O

Linux ortamında win7 iso'sunu flasha ve diske yazdırmak için program arıyorum,bulduğum programlar yazmıyor yazsa bile kalıp olarak yazmıyor ve boot etmiyor sorunum bu

Linux ortamında "yaptım ettim" diyen insanlar varken, sen bunu deneyip Windows'u açamıyorsan sorun Windows sorunudur. Tekrar soruyorum, elindeki ISO yasal mı, sağlam mı, onaylı mı, sorunsuz mu? Cevaplar hayırsa zaten konu başka bir tarafa doğru kayar.

bytan

@heartmagic'e ilave olarak, yaptım ettim dediğin şeyler içerisinde usb aygıtının boot bayrağı da var mıydı?

Alıntı yapılan: Anizm - 13 Haziran 2014 - 08:46:18

Kod zaten atmış flasha iso'nun içerisindekileri.

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST