Ati Radeon HD 4650 grafik kartı driver kurulumunda hata (14.04 LTS)

Başlatan Validate, 11 Haziran 2014 - 14:16:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Validate

Kurulumu yapmak isterken "One or more tools required for installation cannot be found on the system..." uyarısı alıyorum. Beni yönlendirdiği log dosyası da şunları içeriyor :

Check if system has the tools required for installation.
fglrx installation requires that the system have kernel headers.  /lib/modules/3.13.0-29-generic/build/include/linux/version.h cannot be found on this system.
One or more tools required for installation cannot be found on the system. Install the required tools before installing the fglrx driver.
Optionally, run the installer with --force option to install without the tools.
Forcing install will disable AMD hardware acceleration and may make your system unstable. Not recommended.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Edit: Header yüklü ancak version.h dosyası yok.

Edit 2 :

sudo apt-get install fglrx-updates fglrx-amdcccle-updates

Komutuyla yükleme yapsam da CCC'dan şöyle bir uyarı geliyor:

Catalyst Control Center Linux sürümü başlatılırken bir sorunla karşılaşıldı.  Aşağıdaki sebeplerden birinden dolayı oluşmuş olabilir.Hiçbir AMD grafik sürücüsü kurulmadı veya AMD sürücüsü düzgün çalışmıyor.Lütfen AMD donanımınıza uygun AMD sürücüsünü kurun, veya aticonfig'i kullanarak yapılandırın.

heartsmagic

Bu bölümdeki yani ATI bölümündeki sabit başlıklarımızdan biri:
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=37653.0

Sonuna kadar okumanı öneririm fakat sözün özü 14.04 ile şu an sendeki kart için sürücü kurman mümkün değil. ATI bu kartlar için desteği keseli bir hayli zaman geçti aradan.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Validate

Teşekkürler.Ubuntu benim bilgisayarımda daha farklı sorunlara da yol açtığı için mecburen Windows 7 ye geri dönüş yaptım.