Akıllı Tahtalardan Windows Kaldırılsın

Başlatan cos, 09 Haziran 2014 - 15:55:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mehmet3582

Usb belliği takınca herşeyi gizliyor hocalar bilgisayar öğretmenine gidip düzelttiriyor. Bilgisayar öğretmeni bununla uğraşıyor ama Pardusla uğraşamıyor. Klavye olmadığı için Pardus açılmıyor zaten. Lütfen herkez imza göndersin.

ubuntuki lilith

İmzamı attım, kaldırılacağını sanmam ve tam olarak da katılmıyorum kampanyaya. Şöyle bir şey olsaydı daha iyi olurdu. Pardus'u seçmek için bahsedilen zorluk kaldırılsın. Klavye ile seçim yapmak gerçekten olacak iş değil. Zaten tahtalar süs gibi kaldı yine tebeşir kalem devam. Starboard seminerini daha bu hafta alacağım, durum içler acısı.

cos

Destek verenlere teşekkür ederiz. Henüz 500 kişiye bile ulaşamadık.

agg1401

Umarım tamamen Windows'tan kurtulabiliriz bir gün.

meda

İmza ile olacağını düşünmüyorum ama katkım olsun diyerek imzamı attım.Ayrıca Pardus yerine başka bence en İdeal dağıtım Ubuntu ile gelebilirdi.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

bares

Sadece akıllı tahtalarda değil, ilkokuldan üniv.e tüm laboratuvarlarda Pardus veya Ubuntu kurulmasını desteklerim. Hatta geçenlerde bu konu mecliste zaten bahsekonu olmuştu, ancak ne tesadüftür ki ertesi hafta "William Henry Bill Gates" isimli şahıs Sn. Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül'e ziyarette bulunmuştu. Ardından da malum olduğu üzere proje iptal oldu.

berkayaslan

Bende imza attım. 17 yaşında bir Lise 3 öğrencisiyim. Windows'un kaldırılmasının zor olduğunu düşünenlerdenim. Zor çünkü malesef global bir işletim sistemi.

Bulunduğum okulda Akıllı tahtalar aktif biçimde kullanılıyor. Öğretmenler (Bilgisayar Öğretmeni Başta) Pardus'un adından dahi haberdar değil. Bilgisayar öğretmeni akıllı tahtaların zararlı kişiler tarafından kullanılması sonucunda çalışmaz hale gelmemesi için DeepFreeze adlı yazılımı kullanıyor. Ancak bilmiyor ki GNU/Linux işletim sistemlerinde bu zaten imkansız...

Defalarca öğretmenlerime yalvardım bi' şu pardusu açalım diye .. Adım çıkmış .. 'Bozarsın' 'sen bir şey yaparsın' dediler. :) Bende sabrettim. :) Ve sonunda beklediğim gün geldi okuldaki 20'ye yakın akıllı tahta flaş diskleri okumuyordu :) Bilgisayar öğretmenide çaresiz kalmıştı :) Yüklediği DeepFreeze'nin şifresini unutmuştu (1-2 tanesini ben kullanılmaz hale getirmiştim itiraf ediyorum). Neyse bir klavye alıp pardusu açtım.. Daha baştaki anadolu parsı resmi çok havalıydı.. Sonra birde Pardus açılış melodisi.. Sadece bir-iki hamlede düzeltince herkes çok şaşırdı.. :)

Sonra ne oldu? Herkes yine windows kullandı.. Ne yazık...
İf you wanna be the best, You must SMURF something. :)

agg1401

Alıntı yapılan: berkayaslan - 10 Haziran 2014 - 18:07:44
Bende imza attım. 17 yaşında bir Lise 3 öğrencisiyim. Windows'un kaldırılmasının zor olduğunu düşünenlerdenim. Zor çünkü malesef global bir işletim sistemi.

Bulunduğum okulda Akıllı tahtalar aktif biçimde kullanılıyor. Öğretmenler (Bilgisayar Öğretmeni Başta) Pardus'un adından dahi haberdar değil. Bilgisayar öğretmeni akıllı tahtaların zararlı kişiler tarafından kullanılması sonucunda çalışmaz hale gelmemesi için DeepFreeze adlı yazılımı kullanıyor. Ancak bilmiyor ki GNU/Linux işletim sistemlerinde bu zaten imkansız...

Defalarca öğretmenlerime yalvardım bi' şu pardusu açalım diye .. Adım çıkmış .. 'Bozarsın' 'sen bir şey yaparsın' dediler. :) Bende sabrettim. :) Ve sonunda beklediğim gün geldi okuldaki 20'ye yakın akıllı tahta flaş diskleri okumuyordu :) Bilgisayar öğretmenide çaresiz kalmıştı :) Yüklediği DeepFreeze'nin şifresini unutmuştu (1-2 tanesini ben kullanılmaz hale getirmiştim itiraf ediyorum). Neyse bir klavye alıp pardusu açtım.. Daha baştaki anadolu parsı resmi çok havalıydı.. Sonra birde Pardus açılış melodisi.. Sadece bir-iki hamlede düzeltince herkes çok şaşırdı.. :)

Sonra ne oldu? Herkes yine windows kullandı.. Ne yazık...

Keşke hiç düzeltmeseydiniz, neyse. Bu arada bir de Türkiye için bir linux yapmak lazım. Aksi halde işimizi zorlar.

berkayaslan

Türkiye için Linux derken ne demek istediniz?

agg1401

Alıntı yapılan: berkayaslan - 10 Haziran 2014 - 20:09:28
Türkiye için Linux derken ne demek istediniz?

Türklere ait bir dağıtım demek istedim.

berkayaslan

cos

Destek veren/vermeyen herkese teşekkür ederim.

Bir kaç saat önce 500 sayısına ulaştık.Yeni hedef 1000.

Linux dünyasından daha çok ilgi beklerdim. Maalesef destek veren az. Yıllardır herkes kamuda linux kullanılsın diye çabaladı. Şimdi böyle bir şans var bunu da geri tepiyoruz. Eğer akıllı tahtalarda Pardus'u tek işletim sistemi yapabilirsek, bir çok gence ulaşacağız.

Ubuntu, Pardus, Debian, Mageia forumlarında, özgür yazılım facebook sayfasında, LKD'nin sohbet listesinde, Halk Tv facebook sayfasında ve bazı üniversitelerin facebook sayfalarında yaptığım duyurular sonucunda ortaya çıkan tablo bu. İmza atanlar içinde hiç linux kullanmayan hatırı sayılır mali müşavirlerde var.

İmza kampanyası sonucuna ulaşmasada içim rahat. Elimden geleni yaptım.

ubuntuki lilith

Ben de akıllı tahta seminerimi yeni alıyorum, öğretmen sağolsun pek bir şeyden haberdar değil. Şöyle bir bağlantıdan indirmeye başladım.
http://www.pardus.org.tr/etkilesimli-tahta
Kendi bilgisayarımda deneyip, yaz tatilinde belge hazırlayabilirim sanırım. Ubuntu'da çalışacak bir starboard yazılımına bir türlü ulaşamadım. Varsa bilgisi olan, yazarsa sevinirim.

Altaylardan_Gelen_Atlı

arkadaşlar sanırım 348 daha gerekiyor bence diğer arkadaşlarda destek verse iyi olur kanısındayım
çünkü Türkiye'nin en güçlü Linux topluluğu Ubuntu Türkiye isterse yapar düşüncesindeyim

bu arada Ramazan Bayramınız kutlu olsun

http://www.change.org/tr/kampanyalar/milli-e%C4%9Fitim-bakanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1-ak%C4%B1ll%C4%B1-tahtalardan-windows-kald%C4%B1r%C4%B1ls%C4%B1n?utm_campaign=new_signature&utm_medium=email&utm_source=signature_receipt#share

saygılar
'' YasLandığın ağaç kof ise sende yıkıLırsın ''

saitp

İmzaladım. Pardus kullanan okullar da var, nadir olsa da :)
Alp Er Tunga öldi mü?
Isız ajun kaldı mu?
Ödlek öçin aldı mu?
Emdi yürek yırtılur.

turkerataturk

İmzaladım,

Pardus değilde ubuntu kullansalar daha iyi olur, aslında insanlarımız alışılmışın dışında birşeyler kullanmak ve öğrenmekten uzak bir millet öncelikle bunu aşmaları gerekli..
''Mustafa Kemal ATATÜRK''

Reverser

Neden kaldırılsın ki? İşletim sistemi bir araçtır bu şekilde kampany başlatılmasını doğru bulmuyorum.

XFCE ROCKS !