[Çözüldü] Ubuntu kapanmama sorunu

Başlatan DewiL, 05 Haziran 2014 - 20:24:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DewiL

Arkadaşlar ubuntu 14.04 lts sürümü kullanıyorum. Daha önceki sürümlerde de aynı hatayı yaşıyordum. Sıklıkla laptop kapanmıyor. Kapanma ekranında donup kalıyor. Ayrıca laptop kapağını kapatınca uyku moduna giriyor ama uyku modundan çıkamıyor. Donup kalıyor ekran. Bu sorunları nasıl çözebilirim?

[eklenti yönetici tarafından silindi]

if

Modeli nedir bilgisayarın? BIOS güncellemesi mevcut mu?

DewiL

Alıntı yapılan: if - 05 Haziran 2014 - 23:15:49
Modeli nedir bilgisayarın? BIOS güncellemesi mevcut mu?
HP g6 - 1090et bios güncellemesi hatırladığım kadarıyla yok. En son bios güncellenmesini yapmıştım. Ayrıca pc de windows 7 de var. windows 7 de bu sorun yok.

heartsmagic

Şu başlığı kullanarak: https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=31554.0
acpi=force parametresini bir ekler misin çekirdek için?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

DewiL

Yine aynı şekilde kapatılırken donma yaşadım. Ayrıca kapağı kapattığımda ekran donmadı ama 2 saniye içerisinde simsiyah bir ekran çıktı öyle kaldı. Ve 3. Defa açtığımda şöyle bir hata ile karşılaştım.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

heartsmagic

Uykuya yatırma sorunu şimdilik kenarda dursun, onu olmazsa başka bir başlıkta konuşuruz. acpi=force işe yaramadı öyleyse doğru mu? peki noacpi ve noapic ekleyerek de deneyebilir misin? Bakalım etki edecek mi.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

DewiL

Alıntı yapılan: heartsmagic - 06 Haziran 2014 - 18:14:06
Uykuya yatırma sorunu şimdilik kenarda dursun, onu olmazsa başka bir başlıkta konuşuruz. acpi=force işe yaramadı öyleyse doğru mu? peki noacpi ve noapic ekleyerek de deneyebilir misin? Bakalım etki edecek mi.

Çok teşekkürler sonuca vardım. 3 defa denedim 3 ünde de kapandı. Muhtemelen oldu kalıcı olarak. Ayrıca boot repair https://help.ubuntu.com/community/Boot-Repair ile çok daha kolay parametre girilebiliyor.

if

@DewiL, hangi parametreleri kullandınız?

DewiL