Ubuntu 14.04 ve Windows 8 (ubuntu acilmiyor)

Başlatan sdkzn, 03 Haziran 2014 - 14:00:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sdkzn

Arkadaslar iyi gunler,
bugun ubuntu 14.4 LTS surumunu C`den 50 gb ayirarak ve swap icinde D`den ayirarak kurdum. Ubuntu yeniden basladiginda sanki hic kurulmamis gibi windows 8 basladi. Konuyu biraz irdeledikten sonra boot-repair komutlarini kesfettim fakat terminalden bu islemi yaptigimda hata aldim (Asagidaki gibi)
W: Failed to fetch http://ppa.launchpad.net/yannubuntu/boot-repair/ubuntu/dists/trusty/main/binary-amd64/Packages  404  Not Found
Boot repairi iso formatinda indirip kursam sorun cozulecek mi veya baska bi cozumu var mi

if

14.04'e kurmak için sudo add-apt-repository ppa:yannubuntu/boot-repair
sudo sed 's/trusty/saucy/g' -i /etc/apt/sources.list.d/yannubuntu-boot-repair-trusty.list
sudo apt-get update
sudo apt-get install -y boot-repair && (boot-repair &)
komutunu deneyin.

sdkzn

Hocam öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim ve konuyu yanlış yere açtığımdan dolayı özür dilerim.
Konuya hakim olmadan yaptığım kurulum sonrası kurduğum ubuntuyu kaldırdım sonra internetten başka bir blog'ta arkadaşın biri adım adım anlatmış (gerçekten çok yararlıydı) onları takip ettim ve sorunsuz biçimde kuruldu. Açılışta işletim sistemi sormuyo elle biostan boot edip öyle açıyorum ki bu sorun değil çünkü ubuntuyu sadece deniyorum.

if

Rica ederim. Yeniden kuruluma gidildiği için kitliyorum.