[Çözüldü] Mac adresi degistirme 14.4

Başlatan eyyaf, 31 Mayıs 2014 - 11:23:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eyyaf

ubuntu 14,4 te mac adresini degistiremiyorum;

"sudo ifconfig wlan0 down
sudo ifconfig wlan0 hw ether 11:22:33:44:55:66
sudo ifconfig wlan0 up
sudo igconfig wlan0"

komutlarini verdigimde MaC adredim degisiyor(yeni mac adresi, mac korumali modemde kayitli ve ag sifresi yok) simdi aga baglanmayi denedigimde basarisiz oluyorum ve mac adresim tekrar eski haline donuyor. Ag ayarlarindan mac klanlama yerinden degistirmeyi denedigimdede aga baglanamiyorum. Diger pcmde ubuntu 12.4 var ve onunla mac korumali aga baglanabiliyorum gerek ternimalden degistirerek, gerek ag ayarlarindan. Ubuntu 14.4te mac adredimi nasil degistirebilirim?
LİNUX Dünyası :D

Heisenberg

Alıntı yapılan: eyyaf - 31 Mayıs 2014 - 11:23:51
ubuntu 14,4 te mac adresini degistiremiyorum;

"sudo ifconfig wlan0 down
sudo ifconfig wlan0 hw ether 11:22:33:44:55:66
sudo ifconfig wlan0 up
sudo igconfig wlan0"

komutlarini verdigimde MaC adredim degisiyor(yeni mac adresi, mac korumali modemde kayitli ve ag sifresi yok) simdi aga baglanmayi denedigimde basarisiz oluyorum ve mac adresim tekrar eski haline donuyor. Ag ayarlarindan mac klanlama yerinden degistirmeyi denedigimdede aga baglanamiyorum. Diger pcmde ubuntu 12.4 var ve onunla mac korumali aga baglanabiliyorum gerek ternimalden degistirerek, gerek ag ayarlarindan. Ubuntu 14.4te mac adredimi nasil degistirebilirim?

normal cat5 kablo ile bağlandığımda mac adresini tine aynı şekilde sadece wlan0 yerine etho koyarak değiştirebiliyordum ancak şimdiye dek bu verdiğin kodlarla wlan mac adresinin değiştiğini görmedim,o kodlar sadece kabloluda işe yarıyor diye biliyorum. Sen bu komutları verdikten sonra terminalden "ifconfig" komutunu verdiğinde karşına çıkan wlan mac adresi nedir ona bir bak gerçekten değişmiş mi?

Depoda mac adresi değiştirme programları var diye biliyorum, kalide bu farklı yapılıyordu.
ALLES WAR DIE SEKTE !

eyyaf

evet verdigim kodlari girdikten sonra sudo ifconfig wlan0 kodunu girdigimde mac adresim degismis oluyor, fakat aga baglanmyi denedigimde baglanmiyor ve tekrar terminali acim sudo ifconfig komutunu verdigimde mac eski haline donmus oluyor. Ama ubuntu 12.4 te bu kodlarla mac deyistirip aga baglanabiliyorum ve baglandiktan sonra tekrar sudo ifconfig wlan0 kodunu girersem mac hala degismis oluyor yani sorun suan ubuntu 14.4 te. Ayrica ubuntu 14.4 kullandigim pcyi flash bellekten 12.4 ile acarsam mac adresini verdigim kodlarla degistirip internete baglanabikiyorum, ve baglandijtan sonra terminala sudo ifconfig wlan0 kodunu girdigimde mac adresim degismis oluyor. Yani sorun ubuntu 14.4 te.

eyyaf

if, verdigin link sanırım aradıgım şey ama yabancı dil bilgim yok. Cozum hakkinda yardimci olabilirmisiniz?

if

macchanger uygulamasını kurun, Ağ Yöneticisinden kablosuz ağı etkinleştir seçeneğini kaldırın, macchanger uygulamasını çalıştırın, kablosuz yönetimini tekrar açın.

Heisenberg

Alıntı yapılan: if - 01 Haziran 2014 - 00:40:53
macchanger uygulamasını kurun, Ağ Yöneticisinden kablosuz ağı etkinleştir seçeneğini kaldırın, macchanger uygulamasını çalıştırın, kablosuz yönetimini tekrar açın.

Hocam yeri değil özür dileyerek konuya kaynak oluyorum ama torda aldığım hatayaı ilgili konuda ne yaptımsa düzeltemedim, var mı yolu bir bakabilir misiniz?
ALLES WAR DIE SEKTE !

eyyaf

Alıntı yapılan: if - 01 Haziran 2014 - 00:40:53

macchanger uygulamasını nasıl kuracam? internet baglantm yok

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 01 Haziran 2014 - 15:49:36

öncelikle hapinize yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim. Sorun şöyle çözüldü; sağ üst köşedeki wifi sinyal simgesine tıklayıp wifi enabled'i devre dışı bırakıp verdigim kodlar ile mac adresini deyiştirip daha sonra wifi eneblad'i tekrar aktif edip aga baglan dedigimde baglanabildim sorun çözüldü yani :)