Lubuntu'da "Redehead" hatası...

Başlatan Ext_Aggression, 30 Mayıs 2014 - 02:39:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ext_Aggression

Alıntı yapılan: heartsmagic - 11 Haziran 2014 - 02:10:31
Dizüstünün marka ve modeli nedir?
Bu işlemleri yaparken ve ısınma başladığında fan devreye giriyor mu?

Lenovo B560
Evet, devreye giriyor.
İnsan Tarihin Öznesidir. Değişir, Değiştirir!

heartsmagic

Makineye özel bir şey bulamadım açıkçası, yani ısınma yönünde bir şey bulamadım. Farklı sorunlar iletmişler eski sürümler için ancak ısınma sorunu yok sanki. Desem ki sorun Unity veya ağır bir masaüstü, sen zaten Lubuntu denemişsin.

Grafik kartına yüklendiğinde ısınması bana işlemci değil de, sanki grafik kartı sorunu gibi geliyor. Isı takibini yaptığında artış olan bileşeni görebiliyor musun? Fanlar da devreye giriyor, demek ki fan denetimi sağlıklı çalışıyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Ext_Aggression

Alıntı yapılan: heartsmagic - 17 Haziran 2014 - 01:38:04
Makineye özel bir şey bulamadım açıkçası, yani ısınma yönünde bir şey bulamadım. Farklı sorunlar iletmişler eski sürümler için ancak ısınma sorunu yok sanki. Desem ki sorun Unity veya ağır bir masaüstü, sen zaten Lubuntu denemişsin.

Grafik kartına yüklendiğinde ısınması bana işlemci değil de, sanki grafik kartı sorunu gibi geliyor. Isı takibini yaptığında artış olan bileşeni görebiliyor musun? Fanlar da devreye giriyor, demek ki fan denetimi sağlıklı çalışıyor.

Bende grafik kartı olduğunu düşünüyorum. Isı takibi yaptığımızda sadece işlemciye ait iki ısı değerini görebiliyorum. Son zamanlarda ise video vb. görüntümelerin dışında yeni sayfanın açılması ve yeniden yüklenmesi durumunda da yukarıda bahsettiğim ait ısı değerleri maksimum seviyeye yükseliyor ve kapanıyor.

heartsmagic

sensors
grafik kartı sıcaklığını basmıyor mu? Kısacası işlemci sıcaklığı artıyor yani?

Ext_Aggression

Alıntı yapılan: heartsmagic - 21 Haziran 2014 - 15:51:36
sensors
grafik kartı sıcaklığını basmıyor mu? Kısacası işlemci sıcaklığı artıyor yani?

Evet, işlemci sıcaklığı artıyor

Alıntı Yapacpitz-virtual-0
Adapter: Virtual device
temp1:        +54.0°C  (crit = +86.0°C)
temp2:        +52.0°C  (crit = +85.0°C)

coretemp-isa-0000
Adapter: ISA adapter
Core 0:       +52.0°C  (high = +80.0°C, crit = +90.0°C)
Core 2:       +54.0°C  (high = +80.0°C, crit = +90.0°C)

heartsmagic

Grafik kartı ısınmıyorsa acaba bizim şüpheler yersiz mi? Gerçi işlemci ile yakınlarsa etkileniyor olabilir. Şu gösterdiğin sıcaklıklar normal, ancak daha da artıyordur muhtemelen.

Ext_Aggression

Alıntı yapılan: heartsmagic - 23 Haziran 2014 - 20:36:48
Grafik kartı ısınmıyorsa acaba bizim şüpheler yersiz mi? Gerçi işlemci ile yakınlarsa etkileniyor olabilir. Şu gösterdiğin sıcaklıklar normal, ancak daha da artıyordur muhtemelen.

Grafik kartının ısınması benimde içerdiğim bir şüphe. Çıktısını paylaştığım değerlerin hangisi ekran kartı sıcaklığına dair değerleri ifade ediyor? O değerler normal durumdaki değerler. Kapanmadan önceki değerler hepsinin tavan yaptığı değerler oluyor haliyle. Yani ben oraya temsili olarak koydum.

Ayrı bir sorum olacak. Aşağıda eklediğim resimde görülen disk bölümlemesinde bir sorun görüyor musunuz? Varsa şu anki yaşadığım sıkıntıyı etkiler mi? Ve swap alanım forumdaki çözümleri uygulamalarıma rağmen yeniden kuramadım ve ya çalıştıramadım.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

heartsmagic

Esasında yukarıda grafik kartı sıcaklığı görünmüyor gibi, en azından ismi cismi yazıyor olmalıydı diye hatırlıyorum.

Diskte sıkıntı görünmüyor da, sen LVM yapmışsın disk üzerinde. Son kullanıcı olarak pek kullanılmaz LVM. Takas alanı meselesi de bu nedenle sıkıntı yapmış olabilir. O konuyu farklı bir başlıkta konuşabiliriz. Ayrıca yaşadığın sıkıntı ile ilgili olacağını hiç sanmıyorum, sıcaklık meselesi ile bir ilgisi yok bölümlemenin.