Mysql Workbench takılıyor

Başlatan snncnaydn, 26 Mayıs 2014 - 17:43:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

snncnaydn

Arkadaşlar ben bilgisayar mühendiliği okuyorum ve özgür yazılıma geçmeye karar verdim.

Ubuntu kurdum ve çok beğendim ve yazılım işlerimi Ubuntu'da yapmaya karar verdim. Daha yeni geçtiğim için haliyle fazla anlamıyorum Mysql administrator aradım ama 14.04 lte versiyonu için yok galiba. Mysql workbench kurdum marketten dün hiç bir sıkıntısı yoktu, bugün yeni bir veri tabanı ekledim daha sonra sorgu yazmaya çalıştım bilgisayar kasmaya başladı. İmleç takıla takıla ilerliyor ve hiç bir uygulamaya da geçiş yapamıyorum. Zar zor imleci çarpıya getirip basıyorum bir süre sonra kapanıyor ve bilgisayar kendine geliyor.

Neler yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim. Çok acil

empax

Yazılımı uçbirimden(Ctrl+Alt+T) çalıştırıp süreci takip edin, bakalım bir şey döndürecek mi.
mysql-workbench

Hangi sürümü kullanıyorsunuz?
mysql-workbench --version

Ubuntu depolarındaki eski ise sitesindeki 6.1.6 sürümünü deneyebilirsiniz. Sitesinde en son Ubuntu 13.10 için olan sürümler var ancak söylenenlere göre 14.10 ile de sorunsuz çalışıyor.

http://dev.mysql.com/downloads/tools/workbench/

32bit - mysql-workbench-community-6.1.6-1ubu1310-i386.deb
http://dev.mysql.com/get/Downloads/MySQLGUITools/mysql-workbench-community-6.1.6-1ubu1310-i386.deb

64bit - mysql-workbench-community-6.1.6-1ubu1310-amd64.deb
http://dev.mysql.com/get/Downloads/MySQLGUITools/mysql-workbench-community-6.1.6-1ubu1310-amd64.deb
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

snncnaydn

Ready.

(mysql-workbench-bin:11387): GLib-GObject-WARNING **: attempting to add an interface (GtkTreeModel) to class (gtkmm__CustomObject_13GridViewModel) after class_init

(mysql-workbench-bin:11387): GLib-GObject-WARNING **: attempting to add an interface (GtkTreeDragDest) to class (gtkmm__CustomObject_13GridViewModel) after class_init

(mysql-workbench-bin:11387): GLib-GObject-WARNING **: attempting to add an interface (GtkTreeDragSource) to class (gtkmm__CustomObject_13GridViewModel) after class_init

(mysql-workbench-bin:11387): GLib-GObject-WARNING **: Attempt to add property gtkmm__CustomObject_14CustomRendererIN3Gtk16CellRendererSpinEN4Glib7ustringEiE::pixbuf after class was initialised

(mysql-workbench-bin:11387): GLib-GObject-WARNING **: Attempt to add property gtkmm__CustomObject_14CustomRendererIN3Gtk16CellRendererSpinEN4Glib7ustringEiE::text after class was initialised

(mysql-workbench-bin:11387): GLib-GObject-WARNING **: Attempt to add property gtkmm__CustomObject_14CustomRendererIN3Gtk16CellRendererSpinEN4Glib7ustringEiE::editable after class was initialised

(mysql-workbench-bin:11387): GLib-GObject-WARNING **: Attempt to add property gtkmm__CustomObject_14CustomRendererIN3Gtk16CellRendererTextEN4Glib7ustringES3_E::pixbuf after class was initialised

(mysql-workbench-bin:11387): GLib-GObject-WARNING **: Attempt to add property gtkmm__CustomObject_14CustomRendererIN3Gtk16CellRendererTextEN4Glib7ustringES3_E::text after class was initialised

(mysql-workbench-bin:11387): GLib-GObject-WARNING **: Attempt to add property gtkmm__CustomObject_14CustomRendererIN3Gtk16CellRendererTextEN4Glib7ustringES3_E::editable after class was initialised
Killed

MySQL Workbench CE (GPL) 6.0.8 11354  build 833

birde kurulum hakkında bilgi verirseniz çok mutlu olurum malum acemiyim

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Mayıs 2014 - 00:17:45

kurulumu yaptım fakat yine aynı sorunla karşılaştım bir süre sonra yine takılıyor.sorunun kaynağı ne olablir acaba?

WhiteScars

Workbench bende çok kullanıyorum. Yazılım depolarındakinden ziyade mysql'in kendi sitesinden indirip kurmanızı tavsiye ederim.
İnsanoğluna bırakabileceğiniz en güzel miras tecrübelerinizdir.

osmancık

Bende kullanıyorum sorun yok. O takılmalar ramin dolup swapın kullanılması nedeniyle olabilir. Bir de emma var mysql programı olarak ona da bakın.
.                .-.
         .-'``(|||)
      ,`\ \    `-`.
     /   \ '``-.   `
   .-.  ,       `___:
  (::: ) :        ___     UBUNTU
   `-`  `       ,   :
     \   / ,..-`   ,
      `./ /    .-.`
         `-..-(   )
                `-`

heartsmagic

Diğer önerilerin yanında sorguyu başlatınca şunu bir uygular mısın:

top -n5 -b > top.txt

Bir süre sonra uçbirime düşecektir komut, top.txt çıktısını buraya aktarırsan sistemde ne yükseliyor bir bakarız. Gerçi bu sadece sorunun nerede olduğunu tespit etmemize yarayacak, çözüme gidebilir miyiz bilmiyorum. Örneğin sorun belki mysql'in kendisindedir?

Ayrıca her sorguda mı oluyor bu? Yani farklı sorgularda da sorun var mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sem

MySQL WorkBench takılarak çalışmaya başladığında, bu sıkıntı MySQL WorkBench'e  mi özel oluyor yoksa bu esnada farklı uygulamalarda da sorun oluyor mu? Örneğin MySQL WB takılıyorken internetten videoyu rahatça izleyebiliyor musunuz?

ps -eo pcpu,pid,user,args | sort -k 1 -r | head -20 > top_20_process   && gedit top_20_process && rm top_20_process

işlemi sonucu açılan metin editörü çıktısını paylaşabilir misiniz?
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

snncnaydn

Alıntı yapılan: heartsmagic - 28 Mayıs 2014 - 12:56:39
Diğer önerilerin yanında sorguyu başlatınca şunu bir uygular mısın:

top -n5 -b > top.txt

Bir süre sonra uçbirime düşecektir komut, top.txt çıktısını buraya aktarırsan sistemde ne yükseliyor bir bakarız. Gerçi bu sadece sorunun nerede olduğunu tespit etmemize yarayacak, çözüme gidebilir miyiz bilmiyorum. Örneğin sorun belki mysql'in kendisindedir?

Ayrıca her sorguda mı oluyor bu? Yani farklı sorgularda da sorun var mı?

sorgu bölümüne tıkladığım an başlıyor.hatta fare ile üzerine geldiğimde bile başlıyor zaman zaman

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Mayıs 2014 - 01:11:55

Alıntı yapılan: sem - 28 Mayıs 2014 - 13:49:06
MySQL WorkBench takılarak çalışmaya başladığında, bu sıkıntı MySQL WorkBench'e  mi özel oluyor yoksa bu esnada farklı uygulamalarda da sorun oluyor mu? Örneğin MySQL WB takılıyorken internetten videoyu rahatça izleyebiliyor musunuz?

ps -eo pcpu,pid,user,args | sort -k 1 -r | head -20 > top_20_process   && gedit top_20_process && rm top_20_process

işlemi sonucu açılan metin editörü çıktısını paylaşabilir misiniz?

hiç bir şekilde bir yere geçiş yapamıyorum.alt+tab dahi gelmiyor ekrana. birazdan paylaşacağım çıktıyı

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Mayıs 2014 - 01:16:41

mysql sorunsuz bir şekilde açıldı şimdi.anlamadım bende.tekrarlarsa yeniden paylaşırım

sem

Alt + tab gelmiyorsa sorun sistemsel olabilir yani MySQL WorkBench ile doğrudan ilgili olmayabilir.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?