"Onboard" Nvidia performansı nasıl?

Başlatan hasanyılmaz, 05 Nisan 2008 - 12:39:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hasanyılmaz

"Chipset     NVIDIA® GeForce 7025 / nForce 630a" ubuntuda sorun çıkartır mı, yoksa ati daha mı iyi?

SoulSmasher

nvidia çipsetli kartlara üreticileri "şimdilik" linux için daha bi "olmuş" driver kodladıklarından şimdilik nvidia diyorum. ama kısa bir süre sonra çipset fark etmeyecek:)

hasanyılmaz

Anakartımı değiştirmek zorunda kaldığımdan değişen donanımda "Gigabyte GA-M68SM-S2L" üstünde sözü geçen nvidia ekran kartı, işlemci amd 4800 ve 2 gb ram.

Sistem oldukça iyi çalışıyor. Ayrı veya bütünleşik, nasıl olursa olsun Nvidia linux üstünde atiden bir gömlek üstün..

MURATSPLAT

Alıntı yapılan: SoulSmasher - 05 Nisan 2008 - 13:29:39
nvidia çipsetli kartlara üreticileri "şimdilik" linux için daha bi "olmuş" driver kodladıklarından şimdilik nvidia diyorum. ama kısa bir süre sonra çipset fark etmeyecek:)

Neden, farketmeyecek biraz açar mısın?
Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

hasansahin

AMD, Ati için şimdikinden daha güzel linux sürücüleri hazırlıyor. Yakında download'a sunmuş olacaktır.
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.

maxspacemax

Alıntı yapılan: MURATSPLAT - 11 Nisan 2008 - 15:15:25
Alıntı yapılan: SoulSmasher - 05 Nisan 2008 - 13:29:39

Neden, farketmeyecek biraz açar mısın?

Linux hızlı bir biçimde gelişen bir sistem. Kullanıcıları gün geçtirçe artıyor. Nerelerdeydi linux şimdi nerelerde. Eskiden linux uyumlu bilgisayar denirdi şimdi o farklılıklar aşılmış durumda çok kısa bir süre sonra firmalar müşteri kaybetmemek için ürettikleri donanımın yanında linux sürücülerinide verecekler. Mesela ben bir linux kullanıcısı olarak linux ile en iyi performansı veren donanımı satın almak isterim .